Wczytuję dane...

JAK ARANŻOWAĆ OBRAZY NA ŚCIANACH?

średnia: 5.0  ocen: 8

Pokaż mi co masz na ścianie, a powiem Ci kim jesteś… Sztuka zdobienia ścian to wyraz współczesnej kreatywności, sposób na spersonifikowanie i udomowienie wnętrz.
 

Naturalnie, każdy z nas wiesza na ścianach obrazy, grafiki czy zdjęcia związane ze swoimi upodobaniami, przeżyciami i całościowym wystrojem pokoju. Jedni kochają klasyczne malarskie reprodukcje w zdobnych ramach; inni preferują nowoczesne grafiki i odważne cytaty. Czasami marzymy o ramkach pełnych zdjęć z podróży, innym razem wybieramy hipsterskie plakaty filmowe czy stare szyldy w stylu vintage. Na samym wyborze obrazów i ram, sztuka się jednak nie kończy, bo o ostatecznym efekcie decyduje często rozmieszczenie i kompozycja dekoracji ściennych.
 

Oto kilka podstawowych modeli, które warto wziąć pod uwagę…
 

Idealna symetria

Obrazy Malarstwo


Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. mariomazzer.it

Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. grovesandco.com
 

Bardzo ciekawa propozycja dla miłośników harmonii i klasyki – dwa identycznej wielkości, podobne tematycznie, ale na swój sposób odmienne obrazy wieszamy w linii prostej obok siebie, tak aby oś przechodząca między nimi wyznaczała połowę ściany, stołu czy wezgłowia łóżka. Niezwykle wdzięcznym motywem do takiej aranżacji są dwie wersje tego samego obrazu – w pozytywie i negatywie, choć oczywiście pomysłów może być tysiące: lato i zima, jasne i ciemne, ona i on… Kontrasty tworzą zdecydowanie najatrakcyjniejsze koncepcyjnie pary.
 

Prawdziwa kolekcja

Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. wesleymoon.com


Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. stacybassphotography.com
 

W eleganckich, stylowych wnętrzach, w których każdy szczegół ma swoje uzasadnienie, a każda dekoracja współtworzy spójny charakter, szczególnie dobrze odnajdują się kolekcje obrazów, obrazków czy grafik. Sposób ich rozmieszczenia może być różny: liniowy, w dwóch rzędach, w kształcie kwadratu… Ważne, aby całość była ewidentnie spójna pod względem ramek, tematyki, techniki wykonania, itp. Wbrew pozorom nawet nowoczesne ozdoby ścienne mogą wspaniale odnaleźć się w takiej aranżacji – np. miłośnicy kinematografii na pewno będą zachwyceni kolekcją filmowych plakatów wykonanych w określonej konwencji i wydrukowanych na płótnie…


Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. - DecoArt24.pl

 

Jeden ale duży
 

Jak aranżować obrazy na ścianach?

Fot. stacybassphotography.com

Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. decoholic.org
 

Obrazy Krajobrazy

Najpopularniejszym i robiącym najbardziej spektakularne wrażenie pomysłem na ozdobienie ściany jest powieszenie na niej wielkoformatowego obrazu, który zachwycać będzie kolorami, wrażeniem czy treścią. Do tego celu szczególnie nadają się olbrzymie dzieła sztuki nowoczesnej, wielobarwne impresjonistyczne reprodukcje, a także proste akty czy klimatyczne krajobrazy. Duży obraz może zdobić gładką białą ścianę albo kontrastowo akcentować surową ceglaną czy drewnianą ścianę.

Jak aranżować obrazy na ścianach?  

Fot.  DecoArt24.pl
 

Fotoplastykon


Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. pufikhomes.com


Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. youtube.com
 

Miłośnicy fotografii mogą stworzyć w swoich wnętrzach pełną wzruszeń, impresji i wspomnień wystawę zdjęć o tematyce podróżniczej, portretowej, filmowej czy rodzinnej. Zdjęć powinno być dużo, a im więcej, tym lepiej, aby efekt był naprawdę ciekawy. Szczególną popularnością w tej koncepcji cieszą się eleganckie fotografie czarno-białe, które nie tylko uszlachetniają ścianę, ale także nie blakną z czasem. Nie ma jednak powodu, aby nie wprowadzić do tej galerii także kilku kolorowych, acz nie pstrokatych zdjęć. Formaty i ramki mogą się nieco różnić, ale całość musi być zbalansowana przestrzennie i kolorystycznie.
 

MozaikaJak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. pufikhomes.com

Jak aranżować obrazy na ścianach?  

Fot. theinspiredoom.net
 

Wyższą sztuką w aranżacji ozdób na ścianie są kompozycje przybierające określone kształt i umiejętnie dopasowujące do siebie poszczególne elementy, mimo ich różnych wielkości, form, a nawet tematyki. W modnych skandynawskich trendach bardzo często można natknąć się na śnieżnobiałe ściany ozdobione mozaiką czarnych ramek, w których znaleźć można wszystko – od fotografii dziadka, przez prosty szkic, a skończywszy na mądrej sentencji. Pomiędzy poszczególne obrazy często wplata się także inne ścienne dekoracje, np. litery z drewna czy metalu; ozdobne talerze czy lustra.

 

Niczym brakujące puzzle

Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. grovesandco.com

Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. malyeva.com

 

Jeśli w domu brakuje dużych pustych ścian, które można by pięknie zaaranżować obrazami i grafikami, zawsze można wykorzystać miejsce, które jest… W tym przypadku najczęściej decyduje wymiar i charakter wolnej przestrzeni, pod którą dobiera się obraz, a nie na odwrót. Bardziej kolorowe grafiki czy reprodukcje znakomicie nadają się do stonowanych, minimalistycznych wnętrz, które potrzebują soczystego akcentu, zaś czarno-białe fotografie idealnie dopełnią eklektyczny pokój, gdzie dekoracji już nie brakuje.
 

Piękny chaos

Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. norsu.com.au

Jak aranżować obrazy na ścianach?   

Fot. norsu.com.au
 

Wreszcie, bardzo modnym, nowoczesnym pomysłem na sztukę wystroju ścian, jest zamierzony, artystyczny nieład, któremu brakuje symetrii, spójności czy nawet myśli przewodniej, a poszczególne dekoracje nie tylko rozwieszane są w dość chaotyczny sposób, ale część z nich stoi oparta o półkę czy podłogę. W tym pozornym szaleństwie kryje się jednak niebywały urok stylowej nonszalancji, która znakomicie pasuje do surowych, minimalistycznych wnętrz, proszących się o odrobinę twórczego zamieszania.

 

Obrazy zwierzęta
Produkt dostępny!

Obraz na płótnie - Strusie - The Twits

The Twits - Obraz na płótnie naciągnięty na sosnowe krosna. Gotowy do zawieszenia na ścianę. Wykonany z najwyższą dbałością o detale. Obraz jest ostry a barwy nasycone. Ten egzemplarz posiada zadrukowane boki, nie trzeba go dodatkowo oprawiać. Płótno bawe
94,00 PLN