Wczytuję dane...

JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE Z DUSZĄ?

średnia: 5.0  ocen: 5

 

Niektórym wystarcza ładnie urządzone, funkcjonalne i eleganckie mieszkanie, ale inni marzą o wnętrzach pełnych klimatu i charakteru. Podpowiadamy jak można zaaranżować M-2, aby było czymś więcej niż tylko ogniskiem domowym…
 

Dobra wiadomość jest taka, że mieszkanie z duszą nie musi wcale oznaczać wysokich kosztów – bardziej istotne niż budżet są tu bowiem konsekwencja w doborze dodatków i całościowa wizja wystroju. Oto pięć ciekawych inspiracji, które pomogą Ci stworzyć własną wizję klimatycznego mieszkania…

Obrazy na ścianę Malarstwo

Skandynawska stylistyka

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. interiordesignfiles.comJak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. decoholic.orgJak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. home-designing.com

 

Mieszkanie w stylu skandynawskim jest nie tylko bardzo modne i optymistycznie pełne światła, ale bardzo łatwe do zaaranżowania. Podstawą wystroju jest dominująca śnieżna biel, która pojawia się nie tylko na ścianach i sufitach, ale także kaflach w kuchni i łazience, meblach do siedzenia, dywanach czy lampach. Skandynawski pomysł na dom opiera się też w dużej mierze na minimalizmie, który każe zrezygnować z tradycyjnych meblościanek i pełnej zabudowy na rzecz lekkich regałów, otwartych półek i niewysokich komód. Idealnym dopełnieniem dla wszechobecnej bieli jest przy tym jasne drewno, które w skandynawskich wnętrzach jest najpopularniejszym materiałem, jeśli chodzi o podłogi, blaty kuchenne, stoły, krzesła, czy niewielkie szafki. Poza tym warto pomyśleć o prostych grafikach w ramkach na ścianę, które łamią surowość ściany, będąc jednocześnie charakterystycznym akcentem północnej stylistyki. Jeśli chodzi o inne ozdoby, to rządzi prawo maksymalnej prostoty, a więc tak dla zielonych roślin w doniczkach czy kamieni, nie dla zasłon, zdobnych poduszek, bogatych abażurów czy nadmiaru detali.
 

Industrialne wnętrza


Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. freshome.com


Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. photowizdesign.com

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl

Fot. Chałupko Design
 

Niekoniecznie drogim, ale bardzo stylowym i oryginalnym pomysłem na mieszkanie jest industrializm opierający się na idei zachowania surowych elementów konstrukcyjnych, takich jak nagie cegły, goły beton, wyeksponowane rury, kable czy podniszczone, żeliwne kaloryfery. Tutaj bowiem nic nie musi być na wysoki połysk – pożądany jest efekt pozornej nieprzytulności, którą zaledwie zmiękczamy lekko tekstyliami w postaci koców, zasłon, poduszek ozdobnych oraz dekoracjami takimi jak obrazy, wazony z kwiatami, książki na półkach czy rzeźby. Do wnętrz industrialnych pasują zdecydowanie neutralne kolory szarości, beżu, granatu, zaś aranżacja sama w sobie jest również raczej minimalistyczna, co nie znaczy wcale, że pozbawiona pewnej dozy artystycznego nieładu – otwarte półki w kuchni mogą być zastawione naczyniami i garnkami, zaś na regałach można pomieścić dosłownie wszystko. Jeśli chodzi o sam dobór mebli, to strzałem w dziesiątkę są stoliki na kółkach, krzesła i stoły z elementami z nierdzewnej stali oraz przemysłowe lampy w typie reflektorów.

 

Mieszkanie eklektyczne

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. idesignarch.com

 

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. idesignarch.com

 

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl

Fot. livinator.com
 

Nieco bardziej wyszukaną koncepcją wystroju jest eklektyzm, który choć co do zasady oznacza mieszaninę różnych stylów i epok, w swojej najlepszej wersji jest dość precyzyjnie zaplanowaną równowagą poszczególnych trendów. Zamiast więc kupować wszystko, co nam się podoba i „zagracać” wnętrza niepotrzebnym nadmiarem detali, warto na samym wstępie zaplanować sobie proporcje, w jakich nowoczesność będzie przenikać się ze starocią, a surowe, oszczędne formy z bogatym zdobieniami. Aby bowiem mieszkanie nie stało się jednym wielkim chaosem, warto pomyśleć o neutralnych białych ścianach, drewnianej podłodze czy jasnych, prostych meblach, a dopiero na tej kanwie rozpocząć zabawę z szalonym deseniami obić i tekstyliów, niezwykłymi kształtami lamp, rzeźb czy pojedynczych mebli oraz odważnymi akcentami kolorystycznymi. Eklektyzm lubi obrazy na ścianach i przedmioty sztuki użytkowej poustawiane na stolikach kawowych, blatach kuchennych czy otwartych półkach, a także niepowtarzalne powierzchnie i tekstury – surowego drzewa, marmuru, aksamitu czy rattanu.

Parasolnik - Gazetnik
Produkt dostępny!

Stojak na parasole - Parasolnik - 5 Kolorów

Artystycznie wykonany stojak na parasolki w kształcie parasola. Dostępny w 7 kolorach: patyna (złota, srebrna, miedziana, zielona), czarny, biały, czarny mat. Wymiary: Wysokość: 85 cm Szerokość: 34 cm Głębokość: 34 cm Waga brutto: 2,5 kg
219,00 PLN
Produkt dostępny!

Parasolnik Pełny - 5 Kolorów - Stojak

Artystycznie wykonany stojak na parasolki w kształcie parasola. Wymiary: Wysokość: 84 cm Szerokość: 37 cm Głębokość: 37 cm Waga brutto: 3,55 kg Dostępny w 7 kolorach: patyna (złota, srebrna, miedziana, zielona), czarny, biały, czarny mat.
519,00 PLN

Przytulne kąty


Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl

Fot. home-designing.com

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. goodshomedesign.com

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. furnime.com
 

Czasem jedyne czego oczekujemy po swoich czterech kątach, to aby były ciepłe, swojskie, przytulne, sprzyjające absolutnemu wypoczynkowi i atmosferze domowej beztroski. Taka koncepcja idealnie sprawdza się w małych blokowych mieszkankach, którym brakuje ciekawych rozwiązań architektonicznych i przestrzeni, a które tylko zyskają na całkowitym wyściełaniu ściany i podłóg tapetami, dywanami, zasłonami… To bowiem ogrom tekstyliów pomaga najlepiej zrealizować wizję miękkości i przytulności, zwłaszcza jeśli poszczególne elementy tworzą jedną kolorystyczną całość, która sprawia wrażenie idealnej harmonii. Długie kotary i towarzyszące im zwiewne firany, pokryte panelami sufity, poukładane gęsto koce i narzuty oraz bardzo wzorzyste tapety o ciemniejszych, wyraźniejszych wzorach dodadzą wnętrzom niezwykłego, kameralnego charakteru, który, jak widać na fotografiach powyżej, może być zarówno nowoczesny, jak i bardziej rustykalny czy elegancki.

 

Pop-Artowe M-2

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. pinterest.com

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. wellingtoncountylisting.com

Jak urządzić mieszkanie z duszą - Decoart24.pl 

Fot. themarshann.com
 

Wreszcie, jedną z najbardziej oryginalnych i zaskakujących aranżacji wnętrz jest styl pop-artowy, opierający się na symbolice komercyjnej kultury medialnej. Kolorowe grafiki w formie reklam, map, flag, logotypów czy słynnych dzieła Andy’ego Warhola, połączenie nowoczesności, a nawet futuryzmu z antykiem, odważne kolory, infantylne dekoracje i motywy, odwołania do kultowych filmów i celebrities – wszystko to pozwala stworzyć prawdziwie hipsterskie, dynamiczne wnętrza, do których zawsze można coś dodać i w których nigdy nie jest nudno. Deseniowy chaos, mnogość detali i zamierzona kiczowatość formy są wspaniałym rozwiązaniem zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi – tutaj nigdy nie widać bałaganu, a jednocześnie nie można powiedzieć, że mieszkaniu brakuje charakteru.


Gadżety z filmów