Wczytuję dane...

POMYSŁY NA ARANŻACJĘ JADALNI - DODATKI, DEKORACJE, ARANŻACJE

średnia: 5.0  ocen: 6

Nie w każdym domu posiłki domowe jada się w kuchni -  i słusznie! Jadalnia w mniej lub bardziej ograniczonym zakresie jest instytucją samą w sobie, którą warto wspierać.
 

Samo pojęcie jadalnia podkreśla jak ważnym w życiu domowników zwyczajem jest wspólne jedzenie posiłków – warto poświęcić mu oddzielne miejsce i nadać mu odpowiedni klimat, który sprawi, że śniadania, obiady i kolacje będą celebrowane, wspominane i szanowane – w przeciwieństwie do konsumowanych na kolanie dań. Jadalnia jest wszak też miejscem, gdzie najchętniej obchodzimy Wigilię, Wielkanoc, urodziny czy uroczyste kolacje – kuchnia czy salon same w sobie nie mają tyle elegancji i powagi.
 

Jak zaaranżować jadalnię we współczesnym domu?
 

Komplety na stół
Produkt dostępny!

Podkładki na stół (4-szt) + Serwetki (4-szt) - Słomka

8-elementowy komplet stołowy o podwójnym splocie, utrzymany w kolorze słomkowym. W skład zestawu wchodzą: 4 podkładki na stół o wymiarach - 33x48 cm 4 - bawełniane serwetki o wymiarach 40x40 cm
59,00 PLN

Tradycyjna jadalnia

Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. annaburkeinteriors.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. foxnahem.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. meridithbaer.com
 

Ci z nas, którzy mają odpowiednio dużą przestrzeń mieszkalną, mogą pozwolić sobie na przeznaczenie oddzielnego pomieszczenia na pokój jadalny, tak jak to bywało kiedyś w bogatych domach mieszczańskich czy dworach szlacheckich. To przyjemna, choć konserwatywna koncepcja, które idzie nieco wstecz modnym obecnie trendom na wielkie, otwarte wnętrza, ale z drugiej strony, jest niezwykle praktyczna i urocza. W takiej jadalni stół zajmuje bowiem naturalne centrum, pozwalając domownikom poczuć się blisko siebie i poniekąd dystyngowanie. Ściany warto pozostawić wolne od mebli poza wyjątkiem niskich komód oraz stolików kawowych, które bardzo przydają się podczas większych przyjęć. Dzięki tej „pustocie” można łatwo stworzyć klimat elegancji i stylu, wykorzystując siłę obrazów na ścianach, zdobnych abażurów na suficie czy dekoracyjnych kotar i dywanów, które nie giną w natłoku mebli. Naturalnie, im więcej światła, tym lepiej, dlatego warto do jadalni wybierać duże okna, a idealnie całe przeszklone ściany, które sprawią, że poczujemy się prawie jakbyśmy jedli posiłek na świeżym powietrzu.

 

Zawieszona w przestrzeni
 

W przypadku loftów i domów z dużą, otwartą przestrzenią, w której wiele funkcji mieszkalnych współistnieje bez podziałów ściankowych, ciekawym pomysłem jest stworzenie jadalni “lewitującej”. Samą jadalnią będzie w tym pomyśle gustowny, obszerny stół z kompletem eleganckich krzeseł tworzących razem spójną pod względem stylu całość. Taka jadalnia może pojawić się gdziekolwiek pomiędzy aneksem kuchennym, kącikiem odpoczynkowym czy tarasem, ale dzięki utrzymaniu dystansu do innych mebli i oryginalności estetycznej wydaje się oddzieloną częścią salonu. Nad stołem warto umieścić dużą, ciekawą lampę, która nie tylko znakomicie oświetli miejsce na blacie, ale dodatkowo zaakcentuje integralność otwartej jadalni.


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. http nh-arch.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. homepolish.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. decoholic.org
 

Prostota pomysłu
 

Kto nie ma aż tak wielkiej przestrzeni do dyspozycji, ale chce umieścić kąt jadalny w salonie, może wykorzystać prostą i sprawdzoną koncepcję ustawienia stołu z krzesłami pod samym oknem. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy idealne, naturalne oświetlenie dla rodzinnych śniadań i obiadów, zaś sofa z telewizorem mogą zapaść się głębiej wewnątrz pokoju. Jadalnia pod samym oknem to także możliwość podziwiania przyrody czy architektury za szybą oraz luźne nawiązanie do pomysłu obiadowania pod gołym niebem. Prostym i eleganckim uzupełnieniem takiej aranżacji są dopasowane kolorystycznie zasłony oraz dywan, a także stylowa lampa zwisająca bezpośrednio ponad stołem. A że w pobliżu okien chętnie trzyma się rośliny doniczkowe, warto wpleść zielone ozdoby w wystrój stołu jadalnego.


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl

Fot. meridithbaer.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. skonahem.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. stiffandtrevillion.com
 

Pościel
Produkt dostępny!

Pościel bawełniana - ANEEZA Love Dots - 140x200 cm

POŚCIEL BAWEŁNIANA - ANEEZA Love Dots - 140x200 cm Piękna, niezwykle efektowna pościel, wykonana z najwyższej jakości bawełnianej tkaniny z lekką domieszką syntetyku, który zapewnia jej wyjątkową trwałość i łatwość pielęgnacji. Tkanina spełnia wszelki
99,00 PLN
Produkt dostępny!

Pościel bawełniana - ANEEZA Love Dots -160x200 cm

POŚCIEL BAWEŁNIANA - ANEEZA Love Dots - 160x200 cm Piękna, niezwykle efektowna pościel, wykonana z najwyższej jakości bawełnianej tkaniny z lekką domieszką syntetyku, który zapewnia jej wyjątkową trwałość i łatwość pielęgnacji. Tkanina spełnia wszelki
129,00 PLN
Produkt dostępny!

Pościel bawełniana - ANEEZA Pink Brick - 140x200 cm

POŚCIEL BAWEŁNIANA - ANEEZA Pink Brick -140x200 cm Piękna, niezwykle efektowna pościel, wykonana z najwyższej jakości bawełnianej tkaniny z lekką domieszką syntetyku, który zapewnia jej wyjątkową trwałość i łatwość pielęgnacji. Tkanina spełnia wszelki
99,00 PLN
Produkt dostępny!

Pościel bawełniana - ANEEZA Splash - 160x200 cm

POŚCIEL BAWEŁNIANA - ANEEZA Splash - 160x200 cm Piękna, niezwykle efektowna pościel, wykonana z najwyższej jakości bawełnianej tkaniny z lekką domieszką syntetyku, który zapewnia jej wyjątkową trwałość i łatwość pielęgnacji. Tkanina spełnia wszelkie s
129,00 PLN

Awangarda do zjedzenia
 

Jadalnia może być także miejscem nie tylko funkcjonalnym i przyjemnym, ale także ekscentrycznym i zaostrzającym apetyt. Nowoczesne pomysły na aranżację wnętrz odchodzą od koncepcji tradycyjnego zacisza i kameralnej atmosfery na rzecz awangardowych kształtów i niebanalnych dekoracji. Bez różnicy czy jadalnia urządzona jest w oddzielnym pokoju, czy też stanowi część większego salonu, jej znakiem wyróżniającym mogą być niezwykłe krzesła, oryginalne lampy, zaskakujące obrazy na ścianach, a także niepowtarzalne dekoracje wokół. Bardzo ważnym elementem współczesnych aranżacji są także ozdoby stołu, które przyjmują postać od klimatycznych świeczek poprzez kompozycje ze świeżych i suszonych kwiatów, a skończywszy na naprawdę abstrakcyjnych dekorach w formie mis, waz czy rzeźb.


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl

Fot. foxnahem.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. telegraph.co.uk


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. andrewbrowninteriors.com
 

Z zębem czasu

Na przeciwnym biegunie od modernistycznej, awangardowej jadalni jest koncepcja rustykalna – prosta, swojska, surowa lub wręcz archaiczna. Drewniane stoły z widoczną, grubą fakturą to uosobienie domowego ogniska, symbol tradycji i rodzinnej kontynuacji. W zestawieniu z ławami, drewnianymi krzesłami czy stołkami tworzy bardzo ciepły i przyjazny zakątek do spożywania posiłków, który łatwo zamienić w elegancką jadalnię przy pomocy kolorowych dekoracji takich jak obrusy, serwetki, świeczniki, wazy z kwiatami i owocami, stroiki świąteczne, itd. Do takiej aranżacji bardzo pasują owcze skóry, sielskie poduszki dekoracyjne, gliniane misy i dzbany, tradycyjna wiejska porcelana oraz drewniane deski używane nie tylko do krojenia, ale także serwowania posiłków. O dziwo, taka nagryziona zębem czasu jadalnia odnajduje się wspaniale także w nowoczesnych wnętrzach, tworząc ciekawy rustykalny kontrast.

Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl

Fot. micasrevista.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. architecturaldigest.com


Pomysły na aranżację jadalni - DecoArt24.pl 

Fot. seasonsofhome.com

Patery, tace, misy
Produkt dostępny!

Patera na owoce - Amarant - Ceramiczna - 20x3cm

Patera stworzona jest w całości z ceramiki w dwóch kolorach: czarnej na zewnątrz i amarantowej wewnątrz. Patera ma wygodne, filcowe podkładki, które zabezpieczają powierzchnię mebli przed zniszczeniem.
29,00 PLN
Produkt dostępny!

Patera na owoce - Limonka - Ceramika - 20x3cm

Patera stworzona jest w całości z ceramiki w dwóch kolorach: czarnej na zewnątrz i limonkowej wewnątrz. Dodatkowo, posiada również w środku metaliczny połysk. Patera ma wygodne, filcowe podkładki.
29,00 PLN
Produkt dostępny!

Patera na owoce - Beżowa - 14x14x2cm

Patera, w całości wykonana z ceramiki. Jest matowa, utrzymana w kolorystyce piasku pustyni oraz brązu. Świetnie sprawdzi się jako podkładka na owoce, ale może być zastosowana również jako dodatek do świec podczas romantycznego wieczoru.
15,00 PLN
Produkt dostępny!

Patera na owoce - Ceramika - 14x14x2cm

Roślinny, grafitowy i dodatkowo szkliwiony rysunek został wykonany na jasnoszarej, matowej powierzchni tej ceramicznej patery. Dodatkowo, patera posiada podkładki filcowe, które chronią przed zarysowaniem powierzchnię, na której ją postawimy.
24,00 PLN
Produkt dostępny!

Patera na owoce - Drewniana - 18x40,5x5cm

Patera stworzona z drewna mango, jest w kolorze brązu z zachowanymi naturalnymi kolorami w obrębie poprzecznych rzeźbień. Świetnie nada się jako miejsce na owoce, orzechy czy cukierki.
74,90 PLN
Produkt dostępny!

Patera na owoce - Drewniana - 25x25x4cm

Drewniana patera wykonana w rozmiarach 25x25x4 cm, jest prosta w swoim wykonaniu, ale jednocześnie przyciąga wzrok niezwykłym, naturalnym rysunkiem słojów drewna. Pomalowana na średni brąz.
69,90 PLN
Produkt dostępny!

Patera na owoce - Metalowa - 25cm

Ta metalowa patera z pewnością świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu - dopasuje się do nowoczesnego, a także będzie stanowić ciekawą ozdobę w klasycznym wystroju. Patera ma średnicę 25 cm.
35,00 PLN
Produkt dostępny!

Taca z nogami 60x40x26,5cm

Taca stworzona została z egzotycznego drewna, jest brązowa i posiada subtelne, ozdobne żłobienia wzdłuż boków. Ma rączki, które ułatwiają przenoszenie przedmiotów na niej bez ryzyka zachwiania równowagi.
169,00 PLN