Wczytuję dane...

Jak zaaranżować ogród w mieście

średnia: 5.0  ocen: 4

Czy mieszkając w mieście trzeba zrezygnować z przydomowej zieleni? Niekoniecznie! Przedstawiamy ciekawe pomysły na stworzenie ogrodu nawet w centrum metropolii…
 

Fakt, że nie posiadamy klasycznego ogrodu za domem nie powinien wcale gasić naszych zapałów ogrodniczych. Tak naprawdę zieleń da się bowiem dostosować do warunków jakie mamy i może okazać się, że namiastkę ogrodu można stworzyć w samym środku ruchliwego miasta.

Donice do domu, ogordu, taras, balkon
Produkt dostępny!

Trzy donice ogrodowe - Wodospad

Trzy donice ogrodowe zaprojektowane zostały tak, aby zasadzone tam kwiaty tworzyły efekt wodospadu. Stelaż kwietnika jest wykonany ze stali w kolorze czarnym, natomiast donice z najwyższej jakości tworzywa.
665,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica ogrodowa - Misa - Kolory

Donica ogrodowa idealnie zapełnia puste miejsce w ogrodzie. Stelaż donicy jest wykonany ze stali w kolorze czarnym, natomiast donica z najwyższej jakości tworzywa.
279,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica - Sześcian - Ratan produkcyjny

Donica wykonana z rattanu, wyłożona w środku blachą aluminiową. Doskonała do ogrodu. Jest odporna na warunki atmosferyczne i zapewni długotrwałe użytkowanie.
290,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica do ogrodu, restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - 50x50x43 cm

Donica do restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - Ocieplenie - 50x50x43 cm - ok. 9,5 kg Donica z systemem nawadniania to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej jakości oraz prestiżowego designu. Donica sprawd
353,00 PLN

 

Obrośnięty taras

Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. ofdesign.net


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. fashio-ar.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. greenfusestock.photoshelter.com
 

Idealnie, jeśli dysponujemy obszernym tarasem do wyłącznej dyspozycji. Najbardziej odważne i kosztowne wizje obejmują wyłożenie posadzki tarasu trawą i zasadzenie wokół prawdziwego żywopłotu oraz klasycznych krzewów ozdobnych. To oczywiście propozycja nie na każdą kieszeń, ale nawet przy umiarkowanym budżecie da się zaaranżować na większych balkonach bujne obsadzenia, które przysłonią nieatrakcyjne mury sąsiadujących domów, a nawet zaimprowizować proste grządki warzywne! Donice i korytka poustawiane na kilka poziomach dokoła trasu mogą pomieścić w sobie bowiem nie tylko hortensje, tuje czy palmy, ale także krzaki pomidorów, zioła, sałatę czy krzewy borówek. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy nie tylko nieco przyjemnej zieleni za oknem, ale własne, niepryskane zbiory warzywno-owocowe.
 

Ogród na patio


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. quietcorner.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. houzz.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. houzz.com
 

Mieszkańcy kamienic i domów szeregowych często mają do dyspozycji patio, które może wydawać się mało atrakcyjną kilkumetrową powierzchnią na betonowym pustkowiu. Z opresji wyratować mogą nas rośliny pnące, które potrafią w dość szybkim tempie pokryć metalowe ogrodzenia i brzydkie ceglane ściany, nie tylko odgradzając nas od wzroku przechodniów czy sąsiadów, ale przede wszystkim stwarzając przyjemne miejsce do posiedzenia ciepłymi wieczorami. Do aranżacji patiów najczęściej wykorzystuje się tradycyjne betonowe klomby oraz masywne donice z wyższymi drzewkami i krzewami, ale przy nieco większych rezerwach finansowych można pomyśleć nawet o wbudowaniu w posadzkę małego basenu i drewnianych podestów, które w każdej chwili pozwolą poczuć się daleko za miastem.
 

Dżungla przed domem

Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. hgtv.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. southernliving.blogspot.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. decoist.com
 

Bywa też tak, że jedyną przestrzenią do dyspozycji jest publiczny skrawek ziemi przed drzwiami wejściowymi, który może pozostać byle jaki, ale może też stać się swego rodzaju lokatorskim projektem. Aranżując, samodzielnie lub w porozumieniu z innymi mieszkańcami domu, przestrzeń przed czy za domem możemy zasadniczo zmienić jakość i estetykę otoczenia, robiąc sobie wielką przysługę. Inaczej bowiem wraca się do domu, który obrośnięty jest soczystą zielenią i inaczej otwiera się rano balkon czy okna, jeśli można zawiesić wzrok chociażby na kawalątku lasu. Do takich przeddomowych nasadzeń idealnie nadają się bluszcz, paprocie, palmy znoszące dobrze niższe temperatury, a także ozdobne krzewy iglaste, fikusy czy bambus. Dla bardziej ambitnych do dyspozycji są byliny ozdobne takie jak rozchodniki, bergenie, astry, lawenda i wiele innych. Zaletą są oczywiście piękne kolory utrzymujące się przez całe lato i część jesieni, a także stosunkowo dobra wytrzymałość długoletnich krzewów, z którymi nie trzeba praktycznie wiele robić, poza sezonowymi przycięciami.
 

Grille ogniskowe
Produkt dostępny!

Grill Ogniskowy - Myśliwski - 50-ka Komplet

Grill myśliwski - komplet. W skład zestawu wchodzą: Palenisko zrobione z blachy aż 4mm, Ruszt chromowany, Trójnóg malowany proszkowo o wysokości 150cm.
769,00 PLN
Produkt dostępny!

Grill ogniskowy - Myśliwski - 60-ka Komplet

Grill myśliwski - komplet. W skład zestawu wchodzą: Palenisko zrobione z blachy aż 4mm, Ruszt chromowany, Trójnóg malowany proszkowo o wysokości 170cm.
929,00 PLN
Produkt dostępny!

Palenisko do Grilla - Grill Myśliwski (ogniskowy)

Palenisko do grilla w czarnym kolorze. Pokryte farbą odporną na temperaturę. Średnica paleniska: 70cm Wykonany przez polskiego producenta - zapewnia doskonałą jakość. Uwaga. Nie kupuj palenisk malowanych proszkowo. Spalająca się farba jest szkodliwa. Gri
589,00 PLN
Produkt dostępny!

Grill Ogniskowy - Myśliwski - Ruszt - Stelaż

Grill Ogniskowy - Myśliwski - Ruszt - Stelaż Prezentujemy stabilny, wysokiej jakości grill. Grill składa się z chromowanego galwanicznie rusztu oraz stelaża, na którym zamocowany został kołowrotek podtrzymujący ruszt. Palenisko dostępne jako osobny pro
599,00 PLN

Zieleń na dachu

Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. home-designing.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. dwellingdecor.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. finegardening.com
 

Rozwiązanie znane z amerykańskich filmów powoli staje się rzeczywistością nawet u nas. Coraz więcej budynków mieszkalnych posiada możliwość adaptacji dachu, a nie ma nic przyjemniejszego po powrocie z pracy do domu, niż wyjście na „szczyt” miasta i rozkoszowanie się widokiem. Nawet w gwarnych metropoliach dachy budynków są zwykle na tyle wysoko, aby nie być narażone na hałas i samochodowy dym z ulic, zaś z odpowiednią aranżacją zieleni, przestrzeń taka może stać się prawdziwą namiastką ogrodu, gdzie można nie tylko odpoczywać z filiżanką kawy, ale także jeść obiady czy nawet urządzać małe przyjęcia dla przyjaciół. W naszym klimacie na dachu najlepiej poradzą sobie krzewy iglaste i drzewa liściaste w donicach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w okresie od wiosny do jesieni sadzić w klombach i kwietnikach także tradycyjne kwiaty ogrodowe i trawy.
 

Ogród zimowy

Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. h-homedesign.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. melodyhome.com


Jak zaaranżować ogród w mieście - DecoArt24.pl 

Fot. trendir.com
 

Wreszcie, ostatnim z ciekawych pomysłów na zaproszenie zieleni do miejskiej rzeczywistością są tzw. ogrody zimowe czyli przeszkolone werandy i tarasy, wypełnione roślinami. W wersji minimalistycznej taki „ogród” można zafundować sobie na obudowanej materiałem pleksi lodżii, ale w nowoczesnych domach można zawczasu zaplanować zmiany architektoniczne pozwalające zamienić część salonu w przeszklony ogród. Prawdopodobnie z czasem w coraz większej liczbie modernistycznych miejskich wieżowców takie zielone elementy będą zupełnie naturalnym wykończeniem przestrzeni mieszkalnej i rośliny zaczną zza okien zaglądać nam do sypialni czy łazienki.

 

Podpórki do kwiatów, roślin
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów - Drabinka 50-ka

Podpórka do ogrodu w formie drabinki wykonana z drutu stalowego, przez co jest odporna na warunki atmosferyczne. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt.
49,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów- Drabinka 65-ka

Duża podpórka do ogrodu w formie drabinki wykonana z drutu stalowego, przez co jest odporna na warunki atmosferyczne. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt.
50,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów - Wachlarz

Dekoracyjna podpórka do kwiatów w formie wachlarza. Produkt pięknie zgra się z pnącymi różami. Wykonana jest z drutu stalowego, przez co jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dostępna w trzech ko
199,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do krzewów 3 części – 90

Podpórka do ogrodu składająca się z trzech części. Wykonana jest z drutu stalowego, przez co jest bardzo wytrzymała. Idealna do urządzenia pięknego, magicznego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt. Dostępna w trzech
69,00 PLN
Produkt dostępny!

Pergola - Piramida 190 cm

Dostępna w dwóch kolorach: Ciemna Zieleń, Czarny Rozmiary produktu: Wysokość: 190 cm Szerokość: 30 cm Głębokość: 30 cm Waga brutto: 1,92 kg
299,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do roślin - Spirala

Dostępne 3 Kolory : Zielony ciemny, Czarny, Inox Rozmiary produktu: Wysokość: 60 cm Szerokość: 19 cm Głębokość: 19 cm Waga brutto: 0,25 k
59,00 PLN