Żółte detale we wnętrzach
Żółty to kolor bardzo silny i odważny, więc rzadko stosowany w standardowym wystroju wnętrz. Ale ryzyko w tym zakresie się opłaca – żółte akcenty to najlepszy sposób, aby zaprosić do domu optymizm!
Zgodnie z teorią o oddziaływaniu barw na psychologię ludzką, żółć jest kolorem emocji, wyzwalającym w nas optymizm, poczucie pewności siebie, przyjacielskość wobec innych oraz kreatywność. Brzmi dobrze? W tej pięknej teorii jest też łyżka dziegciu – zbyt wiele żółtego wokół może wpływać irytująco, przygniatająco oraz zatrważająco na samopoczucie. Wniosek jest prosty – słoneczne detale we wnętrzach mogą być rewelacją; żółta farba na czterech ścianach i meblach to już niezdrowa przesada.
Obraz na ścianę - Róża na molo - 120x90 cm
Czerwone maki - Obraz na płótnie
Dmuchawce - Obraz na płótnie
Magnolia Silk - Obraz na płótnie
Anemonies in a bottle - Obraz na płótnie
Flower Collection II - Obraz na płótnie
Spiny Date Palm - obraz na płótnie
Palm II - obraz na płótnie
Aroma Tumbler - obraz na płótnie
Memento Mori I - obraz na płótnie
This Scent Will Last A Lifetime 2 - obraz na płótnie
The Deepest Love - obraz na płótnie
Love Grows Beside Me - obraz na płótnie
Tumbled Kisses - obraz na płótnie
Watercolour Floral II - obraz na płótnie
Watercolour Floral III - obraz na płótnie
Ginko Fan - obraz na płótnie
Atlantic Breeze I - obraz na płótnie
Żółte poduszki dekoracyjne
Fot. home-designing.com
Fot. bestofinteriors.com
Fot. mgdesignuk.com
Najpopularniejszym i najprostszym pomysłem na wplecenie koloru żółtego do salonu czy sypialni są słoneczne poduszki dekoracyjne, które odnajdą się dosłownie w każdej aranżacji. Można położyć jedną, jedyną słoneczną poduchę na białej czy czarnej sofie udekorowanej zupełnie odmiennymi barwami i deseniami, a efekt będzie widoczny i niezwykle przyjemny. Jeszcze lepiej jest pomyśleć o 2-3 poduchach skomponowanych dodatkowo z obiciem krzesła czy pufą i zaaranżowanie ich w neutralnym kolorystycznie pokoju. Żółć pasuje do każdej inne barwy, łącznie z różową, ale najbardziej eleganckie, miłe dla oka połączenie to duet z szarością, beżem czy błękitem, a zwykle także i bielą. Jeśli istnieje taka możliwość, warto dla żółtych tekstyliów na kanapie znaleźć przeciwwagę dokoła, choćby w postaci wazonu, zasłonki czy grafiki na ścianie.
Światło jak słońce
Fot. nookarchitects.com
Fot. houzz.com
Fot. home-designing.com
Pierwsze skojarzenie z kolorem żółtym? Oczywiście słońce! Nic więc dziwnego, że żółte lampy i abażury mają w sobie coś kuszącego, co pozwala wykreować wakacyjną, pogodną atmosferę w każdej kuchni, sypialni czy salonie. Żółta lampa idealnie sprawdzi się jako pojedynczy, odstający od tła element wystroju neutralnego kolorystycznie pomieszczenia – zarówno w wersji stojącej, jak i wiszącej nad stołem. Zapalona będzie naprawdę imitować sztuczne słońce podczas szarugi za oknem. Naturalnie, żółte abażury można zgrać z innymi detalami w postaci ceramiki czy tekstyliów, ale szczególnie dobrym pomysłem jest ustawienie źródeł światła w taki sposób, aby odbijały się od żółtych blatów czy półek i potęgowały wrażenie pozytywnego promieniowania.
Żółte meble
Fot. home-designing.com
Fot. kutenstudio.com
Fot. jb-design.tumblr.com
90% wszystkich mebli wypoczynkowych w naszych domach ma kolor biały, szary, brązowy lub czarny, co wiąże się z ich uniwersalnością i neutralnością, pozwalającą na dowolne kreowanie aranżacji wnętrz. Ale kolorowa kanapa, szczególnie żółta, może okazać się punktem kulminacyjnym, który rozświetli nudny salon i doda mu oryginalności. Kto się boi aż tak dużej dawki energii słonecznej może skorzystać z bardzo modnego trendu na jeden pojedynczy żółty fotel lub krzesło w pokoju – pomysł poniekąd hipsterski i awangardowy, ale wcale nie przeczący ogólnej elegancji. Takie samo wrażenie można uzyskać, decydując się na żółty stolik do kawy, biureczko czy pojedynczy regał z książkami.
Alfabet - plakat
Shakespeare - plakat
Believe you can and you will - plakat
Good day - plakat
Plakat ścienny - Happy - 40x50 cm
Plakat na ścianę - Believe - 50x70cm
But first coffee - plakat
Home sweet home - plakat
Baby it's cold outside - plakat
Do whatever makes you happy - plakat
Home i wherever im with you - plakat
Happy melon sad melon - plakat
Szczęście - plakat
Deer - plakat
Ściana z żółcią
Fot. decoist.com
Fot. aidahomes.com
Fot. pinterest.com
Modne białe ściany bywają chłodne i nudne, sprawiając również, że minimalistycznie umeblowane wnętrza robią wrażenie przesadnie pustych i obcych. Idealnym sposobem, aby przełamać surową dominację bieli jest żółta ściana – w wariancie jedna z czterech lub nawet częściowego pokrycia ściany. Mowa tu przy tym nie o delikatnej, rozwodnionej żółci, która z powodzeniem zastępuje biel na czterech ścianach, dodając pokojowi lekkiej, ciepłej poświaty, ale o intensywnej, wibrującej barwie kukurydzy czy cytryny, która będzie pozornie żarzyć własnym światłem. Żółta ściana sprawdzi się w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym, ale także w modnej, połyskliwej białej kuchni, w formie kafelków między górną a dolną linią szafek.
Cytrynowa podłoga
Fot. ikea.com
Fot. home-designing.com
Fot. freshdesignpedia.com
Nieco mniej intensywny efekt daje zastosowanie żółtego koloru na podłodze – czy to w formie dywanu, kafelków łazienkowych czy też parkietu lub linoleum. Nawet najbardziej wibrująca żółć położona pod stopami nie będzie w dominujący sposób oddziaływać na nasze samopoczucie we wnętrzu, ale z drugiej strony, niewielki żółty dywan wkomponowany w ponury szary salon czy chłodną błękitną sypialnię nie pozwoli o sobie zapomnieć. Oczywiście, dla osób lubiących harmonię i wyważenie kolorów, dobrym wariantem jest sparowanie żółtego dywanika wokół kanapy z żółtymi poduszkami ozdobnymi, wazonem czy choćby deką przerzuconą przez oparcie. Tak naprawdę jednak żółta podłoga broni się zupełnie samodzielnie i jest ciekawym pomysłem na nieco inną interpretację nowoczesnych trendów w wystroju wnętrz.