Najbardziej funkcjonalne przedpokoje
Nie jest łatwo zaaranżować przedpokój tak, aby można się w nim było swobodnie zmieścić w dwie czy trzy osoby i na dodatek zostało miejsce do odłożenia przynajmniej najpotrzebniejszej odzieży…
W ogromnej większości mieszkań i domów za drzwiami jest jedynie bardzo ograniczona przestrzeń, która choć de facto nie należy do pomieszczeń mieszkalnych, spełnia bardzo istotną funkcję. Nikt nie chciałby przecież wchodzić bezpośrednio z dworu do kuchni czy salonu, bo trzeba gdzieś wytrzeć i zdjąć buty, odłożyć kurtkę czy mokry parasol. Zaaranżowanie przedpokoju w sposób funkcjonalny ale estetyczny zarazem wymaga więc trochę zastanowienia i pomysłowości…
Stolik metalowy z drewnianym - Dębowy blat
Stolik metalowy z drewnianym dębowym blatem - Functional
Najprostszy przedpokój

Fot. pufikhomes.com
Fot. splendorway.com
Fot. pinterest.com
Przedpokój w wielu domach bywa po prostu wąskim korytarzem od drzwi do pokoju dziennego czy dalszego, większego holu. Może okazać się, że zastawianie tak ograniczonej przestrzeni funkcjonalnymi z pozoru meblami nie ma w ogóle sensu, bo, uciekając się do metafory drogowej, będzie to wąskie gardło powodujące korki i irytacje. Jeśli przedpokój jest niewielki, to warto do minimum ograniczyć jego funkcję przechowalniczą i postawić raczej na łatwą przechodniość. W takiej koncepcji pomocne mogą być proste haczyki na ścianie, na których można zostawić torbę czy kurtkę oraz małe kosze czy pojemniki na buty, które nie zajmą wiele miejsca pod ścianą. W przypadku, gdy przedpokój nie jest nawet wydzielony fizycznie od reszty mieszkania, warto zaaranżować go w sztuczny sposób na jednej ze ścian, gdzie stanie np. podręczna komoda albo otwarty wieszak na okrycia wierzchnie. W takiej sytuacji mniej naprawdę oznacza więcej.
Kompaktowy system wieszania

Fot. pinterest.com
Fot. 31daily.com
Fot. furniturefashion.com
W rodzinach z dziećmi możliwość odłożenia rzeczy natychmiast po wejściu do domu jest jedyną szansą aby zachować w domu względny porządek I uniknąć wnoszenia piasku, błota czy śniegu do części mieszkalnej. Okazuje się, że nawet na jednej, bardzo ograniczonej powierzchniowo ścianie można zaaranżować pomysłowy zestaw haczyków, półek, wieszaków i koszy, które pozwolą w bardzo kompaktowy, acz efektywny sposób pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy - od czapek i kluczy, po buty i parasole. Można przy tym dość dowolnie zestawiać sobie w całość różne elementy takie aranżacji – np. do eleganckiej półki na buty z artystycznej metaloplastyki dobrać podobnie obramowane lustro i dekoracyjne haczyki na ścianę. Z kolei do bardziej swojskich wnętrz poleca się łączyć tekstylne i wiklinowe kosze z prostymi drewnianymi półkami i rustykalnymi chodniczkami pod stopy.
Stojak na parasole - Parasolnik - 5 Kolorów
Parasolnik Pełny - 5 Kolorów - Stojak
Przedpokój w szafie

Fot. splendorway.com
Fot. 31daily.com
Fot. furniturefashion.com
Jeśli miejsce na to zezwala można zaaranżować przedpokój w jeszcze bardziej kompaktowej postaci, a mianowicie w formie całościennej zabudowy. Szafę taką można kupić gotową lub zamówić na wymiar u stolarza, przy czym warto upewnić się, że znajdzie się w niej miejsce na buty, kurtki i pojemniki na akcesoria takie jak rękawiczki, szale czy nawet kaski na rower. Bardzo wygodnym pomysłem jest wyposażenie przedpokojowej szafy w ławę, na której można usiąść, aby włożyć obuwie lub, w razie potrzeby, postawić siatkę z zakupami czy torbę. Idealnie, jeśli taka szafa zgrana jest stylowo z wystrojem całego domu oraz optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, sięgając aż do sufitu. Wszystkich łudzących się, że lepszym rozwiązaniem jest zabudowana wnęka z przesuwanymi drzwiami, ostrzegamy lojalnie, że otwarte półki znacznie lepiej motywują do faktycznego odkładania rzeczy na miejsce, zaś brak wygodnego, łatwo dostępnego siedziska może tylko utrudniać wybieranie się z domu.
Nowoczesna sień

Fot. lushome.com
Fot. blushblubar.com
Fot. furniturefashion.com
Modernistyczne wnętrza proszą się o nieco bardziej wyrafinowaną aranżację przedpokoju, który powinien pozostawać minimalistyczny w wyglądzie, ale zarazem ustawny i pojemny. Nowoczesne meble przedpokojowe są kontynuacją modnych trendów wnętrzarskich wykorzystujących gładkie, proste powierzchnie i geometryczny design. Jeśli więc szafa, to wbudowana, jasna, bez uchwytów, pojemna, ale sprawiająca wrażenie, jakby jej nie było. Jeśli lustro, to na pewno bez ramy, zaś detale w postaci haczyków i drążków wykonane z nierdzewnej stali o prostych kształtach. Lakierowana biel i naturalne jasne drzewo to najpopularniejsze warianty kolorystyczne odnoszące się do stylistyki skandynawskiej i zapraszające dużo światła do ciemnego zwykle przedpokoju. Dla urozmaicenia przestrzeni warto ponadto pomyśleć o drobnych, ale intrygujących dekoracjach w postaci grafik na ścianę czy nawet modernistycznej porcelany. Bo przedpokój może i powinien być też atrakcyjny!
Wieszak do przedpokoju - Stojący - Retro
Garderoba do przedpokoju - 8U
Wieszak do przedpokoju - Ścienny - 7W
Garderoba do przedpokoju - Prosta - 5 Kolorów
Wieszak do przedpokoju - Ścienny - 5W
Wieszak do przedpokoju - Ścienny - Rumianek
Garderoba do przedpokoju - Klasyk wąska
Wieszak do przedpokoju - Stojący Retro
Wieszak do Przedpokoju - Ścienny - 7UC
Garderoba z liśćmi - Kapelańczyk
Wieszak do przedpokoju na ubrania - 7 haczyków
Garderoba do przedpokoju - Metalowa - Loft - 70