Wczytuję dane...

Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla rodzeństwa?

średnia: 5.0  ocen: 9

Dwa łóżka, dwa biurka, dwie indywidualności. Podpowiadamy jak można stylowo zaplanować pokój dla rodzeństwa, nawet bardzo różnego wiekiem…

Dwoje dzieci to dwa razy więcej radości, ale jednocześnie odwieczny konflikt o prawa i przestrzeń. Pokój dziecięcy dla dwójki musi być funkcjonalnym kompromisem, który będzie sprzyjać budowaniu więzi, a nie ciągłym kłótniom. Naturalnie, rozstrzygającymi faktorami są w tym przypadku płeć, wiek i indywidualne charaktery dzieci, ale dekoratorzy mają w zanadrzu kilka uniwersalnych i ciekawych rozwiązań, które mogą pomóc zdesperowanym rodzicom.

Plakaty dla dzieci

Łóżko piętrowe

Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla rodzeństwa? - DecoArt24.pl

Fot. flatfair.com


Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla rodzeństwa? - DecoArt24.pl

Fot. IKEA

Najbardziej oczywisty standard, bez którego nie da się obejść w ciasnych mieszkaniach zajmowanych przez 4 czy 5-osobową rodzinę… Łóżko piętrowe pozwala wspaniale zaoszczędzić miejsce, a dla dwójki w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym może być także wspaniałą inspiracją do szalonej zabawy . Nie trzeba przy tym bać się dość ponurych, klaustrofobicznych wręcz „koi”, jakie znamy z okresu PRL-u – w dzisiejszych czasach stolarze na zamówienie wykonują konstrukcje, które mogą mieć nie tylko różną szerokość materaców, wysokość łóżka i poziom zabezpieczenia, ale także różną orientację dolnego i górnego łóżka. Ta ostatnia zajmuje nieco więcej miejsca, ale jest ciekawym urozmaiceniem przestrzeni. W zależności od stylu wnętrz można przy tym postawić na naturalne, ekologiczne drzewo lub jego rozmaite odcienie – od skandynawskiego bielonego drewna po pastelowe okleiny.

Naturalnie, kąt do spania to nie wszystko. Uzupełnieniem piętrowego łóżka w pokoju, który czyni niejako kąt sypialny, musi być kąt do nauki i zabawy. Dla zaoszczędzenia miejsca warto pomyśleć o jednym długim blacie „nalepionym” na ścianę, przy którym znajdzie się miejsce dla dwóch krzeseł na zasadzie „ramię w ramię”. Takie rozwiązanie może generować konflikty, ale w przypadku braku miejsca na dwa biurka, może być jedyną opcją.


Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla rodzeństwa? - DecoArt24.pl

Fot. restorationhardware.com


Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla rodzeństwa? - DecoArt24.pl

Fot. pufikhomes.com

Bliźniacze łóżka


Bliźniacze łóżka - Blog DecoArt24.pl

Fot. pinterest.com


Bliźniacze łóżka - Blog DecoArt24.pl

Fot. designdazzle.com


Bliźniacze łóżka - Blog DecoArt24.pl

Fot. projectnursery.com

 

Drugim najprostszym rozwiązaniem, które wymaga już wszak nieco więcej przestrzeni, jest ustawienie dwóch łóżek obok siebie. W popularnym mniemaniu to idealna aranżacja dla bliźniaków, ale nie tylko – każde zbliżone wiekowo rodzeństwo, które wieczorem lubi rozmawiać czy wspólnie słuchać książki, skorzysta na takim rozwiązaniu, a pokój zrobi się bardzo przytulny. Jeśli dysponujemy odpowiednio długą ścianą, łóżka mogą się stykać głowami lub nogami, co z kolei pomaga dzieciom zachować odrobinę prywatności.

W klasycznym wariancie dwóch łóżek równoległych do siebie, popularne jest indywidualizowanie przestrzeni za pomocą dekoracji na ścianę w postaci obrazków, literek czy półeczek z zabawkami, które można dobrać w zależności od preferencji maluchów.  Oba łóżka warto też rozdzielić wspólną szafką nocną na książki i niezbędne drobiazgi, na którym znajdzie się miejsce i dla lampy, lub wyższym regałem na książki i zabawki, który może przyjemnie odizolować dwójkę.

 

Fototapety dla chłopców i dziewczynek
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Hello Kitty - 3D - Walltastic

Słodki, różowy kotek Hello Kitty to wzór, który rozkochał w sobie miliony dziewczynek na całym świecie. Już teraz Twoja córka może mieć ulubionego kota w zasięgu ręki - na swojej ścianie!
249,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Mapa Świata - 175x115 cm

Fototapeta wykonana jest w jednym kawałku, jest stosunkowo mała dlatego łatwo ją położyć. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Do każdego opakowania z fototapetą dołączona jest instrukcja klejenia. Wymiary całej fototapety: 175x115 cm
99,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Mapa Świata - 254x183 cm

Fototapeta została podzielona na 3 bryty, aby łatwiej przykleić ją na ścianę. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Bryty kleimy na styk, bez zakładki. Do każdego opakowania z fototapetą dołączona jest instrukcja klejenia. Klej gratis !
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Farma i zwierzaki - 254x183 cm

Fototapeta na ścianę Farma i Zwierzaki 254x183 cm z kolekcji Nice Wall. Każdy egzemplarz posiada instrukcję klejenia. Kupujesz u nas produkt oryginalny i posiadający licencję. Drukowany przez polskiego producenta, ekologicznymi tuszami.
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Dino, dinuś, dinozaury - 254x183 cm

Przedstawiona fototapeta może zostać wykonana na indywidualne wymiary, w innych barwach, w sepii lub jako wydruk czarno-biały. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Wykonujemy także fototapety na zamówienie z nadesłanych do nas zdjęć.
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Tapeta dla dzieci - Safari 183x254 cm

Fototapeta została podzielona na 4 bryty, aby łatwiej przykleić ją na ścianę. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Bryty kleimy na styk, bez zakładki. Do każdego opakowania z fototapetą dołączona jest instrukcja klejenia. Klej Gratis !
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - 3D Walltastic - Graffiti 244x201cm

Fototapeta dla dzieci - 3D Walltastic – Graffiti robi wrażenie. To ciekawy pomysł na wystrój dziecinnego pokoju zarówno dla nastolatka jak i dla malucha. WYMIARY : 2438mm wysokości x 2011mm szerokości
219,00 PLN
Produkt dostępny!

Tapeta dla dzieci - Tatty Teddy - 3D - Walltastic

Fototapety dla dzieci Walltastic, aby bez problemu stworzyć w pokoju dziecka świat z bajki. Fototapety są łatwe w montażu, podzielone na 12 równych elementów. Dekoracje na ścianę sklep DecoArt24.pl
239,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Shrek - 3D - 244x152cm

Fototapety dla dzieci Walltastic, aby bez problemu stworzyć w pokoju dziecka świat z bajki. Fototapety są łatwe w montażu, podzielone na 6 równych elementów. Dekoracje na ścianę sklep DecoArt24.pl
189,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - 3D - Horse and Pony

Fototapeta dla dzieci - 3D - Horse and Pony. apeta zapakowana jest w ozdobne pudełko, składa się z 12 elementów, łączne wymiary to 2438 mm wysokości na 3048 mm szerokości.
209,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Pidżamersi - 3D - Walltastic

Wykonana w najnowszej generacji tapet 3D sprawia wrażenie przestrzenności a kolory są intensywne i wyraziste. Dzięki tej tapecie twoje dziecko poczuje się jak we wnętrzu bajkowego świata. Tapeta składa się z 12 elementów łatwych w montażu.
249,00 PLN

Własne kąty


Własne kąty - Sklep DecoArt24.pl

Fot. Architecture & Design


Własne kąty - Sklep DecoArt24.pl

Fot. IKEA


Własne kąty - Sklep DecoArt24.pl

Fot. pinterest.com

W większości przypadków, zwłaszcza rodzeństw mieszanych, przychodzi jednak w końcu konieczność wyraźniejszego oddzielenia tego co jest moje od tego co twoje. Łatwym pomysłem na taką separację kątów w pokoju jest wykorzystanie kolorów i tekstyliów, a także umiejętnego ustawienia mebli. Często bowiem nie chodzi wcale o stworzenie prywatności i niewidoczności przed oczami drugiego, ale raczej psychologiczną barierę i świadomość posiadania „własnego kąta”. Klasycznym i komicznym pozornie rozwiązaniem może być teoretyczne rozdzielenie pokoju na pół i wystrojenie każdej części innymi kolorami – łącznie ze ścianami, meblami, a nawet podłogą. Jeśli dodasz do tego baldachimy nad łóżka czy wiszące z sufity zasłony, to niewielkim nakładem pracy i pieniędzy stworzysz wygodną możliwość faktycznego odizolowania się od świata w razie potrzeby. A wiadomo, że zasłonkę zawsze da się zasunąć i odsunąć…

Ścianka działowa


Własne kąty - Sklep DecoArt24.pl

Fot. hgtv.com


Własne kąty - Sklep DecoArt24.pl

Fot. modernize.com


Własne kąty - Sklep DecoArt24.pl

Fot. pinterest.com

 

Dla najbardziej zdesperowanych jest jeszcze możliwość fizycznego podzielenia pokoju bez kapitalnego remontu za pomocą zaimprowizowanej ściany. Najprostsze rozwiązanie to regał na książki, który nie tylko pomieści wszystkie ulubione bajki, powieści oraz pudełka na drobiazgi, ale także pomoże stworzyć przynajmniej miejsce na dwa kąty do spania lub do nauki. Jeśli brakuje miejsca na pełnowymiarowy regał, można również pomyśleć ozdobnej drewnianej przegrodzie, jaką może wykonać każdy stolarz, a która może dodać przestrzeni przyjemnego charakteru, jednocześnie dopinając celu. W pokojach symetrycznych, zwłaszcza tych na poddaszu, czasem najlepszym sposobem jest postawienie gipsowej ścianki, która może sięgać np. tylko do połowy pokoju, pozwalając oddzielić łóżka i biurka i zostawiając część wspólną do zabawy. Bo chodzi o to by mieć coś swojego i coś wspólnego…

Obraz do pokoju chłopca i dziewczynki


PRODUKTY DO ARANŻACJI POKOJU DZIECKA W NASZYM SKLEPIE