Wczytuję dane...

Roślinne dekoracje we wnętrzach

średnia: 5.0  ocen: 4

 

Jest ogromna różnica między obowiązkowym kwiatkiem w doniczce na parapecie a roślinnymi dekoracjami stanowiącymi ważny element aranżacji wnętrz. Zobacz, jak wykorzystać estetyczne walory przyrody…

Wazony, donice, wazy i kwietniki nie powinny być zaledwie naczyniami na kwiaty przyniesione przez gości. Piękne wnętrza warto umyślnie dekorować roślinami, zarówno tymi trwałymi, jak i wymienianymi regularnie w zależności od sezonu, okazji czy nastroju. Taki dodatek sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu, zaś zwłaszcza w salonie i jadalni może wręcz decydować o całości wystroju, nie tylko wypełniając puste kąty, ale przede wszystkim dodając koloru i trójwymiarowości.

Bukiety w każdym pokoju

Najpopularniejszym zabiegiem stosowanym przez doświadczonych projektantów wnętrz jest wypełnienie domowej przestrzeni wazami, wazonami i dzbanami, w których na stałe goszczą bukiety ozdobnych kwiatów i roślin. Najpopularniejsze lokalizacje to oczywiście stół jadalny i stolik konferencyjny, na których mogą znaleźć się zarówno wielobarwne, wielkie kompozycje świeżych i suszonych kwiatów, jak i bardziej oryginalne rozwiązania obejmujące np. krótkie tulipany w specjalnym nawilżanym pudełku czy pojedyncze róże w butelkach po winie. Ale także w kuchni i łazience jest miejsce na doniczki oraz wazony, przy czym do łazienek pasują idealnie orchidee, dalie czy lilie. Nie bójmy się przy tym większej ilości kwiatowych kompozycji występujących nawet w symetrycznych, bliźniaczych parach. Takie ozdoby można ustawiać na komodach, kominkach, szafkach, a w domach, gdzie nie ma małych dzieci i zwierząt, nawet na podłodze. Zmieniając kolorystykę bukietów w naczyniach, w znaczący sposób wpływamy na klimat wnętrz i jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na szybkie metamorfozy przed ważnymi wizytami czy uroczystościami.

Pejzaże Plakaty


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. alvhem.com

Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. helengreendesign.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. enjoyhome.ru

Gałęzie na stole

Nieco trwalszą i mniej banalną niż kwiaty ozdobą wnętrz, którą możesz dowolnie zmieniać i aranżować w wazach i wazonach są gałęzie. W najprostszej wersji pięknie odnoszą się one sytuacji za oknem, na wiosnę zachwycając zielonymi pączkami i listkami, latem ukwieceniem, jesienią ciepłymi kolorami a zimą surową nagością, którą można dodatkowo ozdobić farbą w sprayu lub świątecznymi dekoracjami. Niezawodną dekoracją są także duże liście czy gałęzie od palm i dużych, egzotycznych roślin pokojowych, które można bez szkody uciąć w niewielkiej ilości, a następnie wstawić do wody – kompozycja taka utrzyma się nawet kilka tygodni i będzie wspaniałym zielonym dodatkiem, który pasować będzie do każdego typu wnętrz. Wiele uroku domowi dają też bardziej złożone bukiety gałęzi i roślin ozdobnych, które mogą być głównym „dziełem sztuki” w przedpokoju czy na korytarzu, stwarzając eleganckie, zapraszające wrażenie.


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. robertbrowninteriordesign.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. helengreendesign.com

Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot.  funda.nl

Drzewko w domu

Oprócz standardowych roślin w doniczkach o wysokości od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów bardzo wielu ludzi decyduje się na drzewka, które doskonale radzą sobie pod dachem. Od tradycyjnych palm w donicach typu klasyczna juka, po owocujące drzewka pomarańczowe czy mandarynkowe, takie wykończenie wnętrz pozwala doskonale wypełnić puste kąty i w najbardziej intensywny sposób zaprasza przyrodę do domu. Najprościej hodować drzewka w dużych, zdobionych donicach, które same w sobie mogą wnosić dużo uroku do wystroju, ale najnowocześniejsze trendy obejmują również pojemniki na ziemię i korzenie wpuszczane w podłogę i wypełniane żwirem, tak że salon może zmienić się nagle w przyjemny park.


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. robertbrowninteriordesign.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. pinterest.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. homedesignlover.com

Sztuczne Kwiaty i Bukiety z Suszu
Produkt dostępny!

Storczyk sztuczny - W doniczce - 28x50cm

To niezwykła orchidea w doniczce, do złudzenia przypominająca żywy kwiat. Ma piękne, bladoróżowe kwiaty z ciemniejszymi środkami oraz mięsiste liście, które również w dotyku imitują żywy okaz.
89,00 PLN
Produkt dostępny!

Sztuczny storczyk - Orchidea - W doniczce - 25x55cm

Orchidea posiada kilka kwiatów w bladoróżowym kolorze, z ciemniejszymi środkami, a także mięsiste liście. Kompozycja jest uzupełniona lustrzanym pojemnikiem, w którym znajduje się kwiat.
114,90 PLN
Produkt dostępny!

Storczyk sztuczny w doniczce - 21x58cm

Orchidea w doniczce z gatunku Vanda o ciemnoczerwonych kwiatach i nieco ciemniejszych środkach, umieszczona w szkliwionej czarnej doniczce o oryginalnym kształcie.
99,00 PLN
Produkt dostępny!

Susz - Kompozycja z suszu - 90cm

Bukiet jest stojący, nie potrzebuje wazonu, ma wysokość 90 cm. Nie jest barwiony - kolory są naturalne. Stworzony został z pędów, liści oraz owoców.
39,00 PLN
Produkt dostępny!

Susz - Kompozycja z suszu - 30x25cm

Ta niezwykła kompozycja z suszu stworzona została z egzotycznych roślin, takich jak filipińska trawa, ale również rodzimych gatunków, np. winorośli.
24,00 PLN
Produkt dostępny!

Susz - Bukiet z suszu - 55cm

Bukiet suszonych egzotycznych roślin w naturalnych kolorach. W skład wchodzą m.in. coco nucifera, musa textilis, psidium guajava, aralia nudicalis. Wysokość około 55 cm.
29,00 PLN
Produkt dostępny!

Susz - Bukiet z suszu - 90cm

Wolnostojąca wiązanka egzotycznych roślin w naturalnych kolorach przewiązana sznurem z rafii . Wysokość 90 cm.
54,00 PLN
Produkt dostępny!

Susz - Bukiet - 75cm

Bukiet suszonych egzotycznych roślin w naturalnych kolorach. W skład wchodzą m.in. raphia farinifera, coco nucifera, livistona rotundifolia. Wysokość około 70-80cm.
35,00 PLN

Rośliny w szkle

Najpopularniejszym rozwiązaniem dla minimalistycznych, inspirowanych Skandynawią wnętrz są szklane naczynia, w których znaleźć się mogą dziesiątki różnych kompozycji roślinnych. Od suchych traw i gałęzi, przez dekoracje z mchu, a skończywszy na kwiatach ciętych na bardzo różne długości – szklane wazy mogą pojawiać się w każdym pomieszczeniu i to w większej liczbie – nie bójmy się łączyć różnych kształtów i rozmiarów, zarówno eleganckich waz, jak i umytych butelek czy słoików. Naturalnie, szkło wymaga dużej dyscypliny w zakresie codziennego zmieniania wody, ścierania kurzu i zmywania ewentualnych odcisków palców, ale efekt jest niezwykle ujmujący i wynagradza wysiłek.


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. petrabindel.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. stefanistein.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. andrewjhoward.com

Donice na piętrach

Stosunkowo mało jeszcze rozpowszechnioną, ale bardzo wdzięczną formą prezentacji roślin w domu są piętrowe kwietniki umożliwiające tworzenie prawdziwych dzieł botanicznej sztuki. Do wyboru mamy przy tym proste drewniane konstrukcje, kwietniki wiszące – pojedynczo lub jeden za drugim, a także bardzo stylowe metalowe kwietniki, nierzadko zdobione artystycznymi detalami, idealnie pasującymi do tradycyjnego wystroju. Na takich „półeczkach” można ustawiać zarówno wiecznie zielone rośliny o prostych kształtach, jak i te kwitnące, przy czym szczególnie uroczo prezentują się zwisające liście np. paproci. Ustawiane najczęściej w pustych kątach, mogą być również doskonałą ozdobą przedpokojów, korytarzy oraz zimowych ogrodów.


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. home-designing.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. pinterest.com


Roślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. pinterest.comRoślinne dekoracje we wnętrzach

Fot. Kwietniki DecoArt24.pl

Obrazy z kwiatami
Produkt dostępny!

Obraz ścienny do salonu - Dmuchawiec - 40x40 cm

Obraz ścienny do salonu - Dmuchawiec - 40x40 cm - Drukowany na płótnie bawełnianym 300g/m2, sosnowe krosna o grubości 2 cm i szerokości 3,5 cm. Polski producent. Żywe kolory przez dziesięciolecia,
56,00 PLN
Produkt dostępny!

Obraz ścienny - Kwiaty wiśni - 40x40cm

Obraz ścienny - Kwiaty wiśni - 40x40cm - Drukowany na płótnie bawełnianym 300g/m2, sosnowe krosna o grubości 2 cm i szerokości 3,5 cm. Polski producent. Żywe kolory przez dziesięciolecia,
56,00 PLN