Wczytuję dane...

Świąteczny wystrój stołu

średnia: 5.0  ocen: 4

Eksperymentowanie z potrawami świątecznymi nie musi być najlepszym pomysłem, bo Boże Narodzenie, to przecież tradycja. Ale już oryginalne udekorowanie stołu może wnieść nieco świeżości w tegoroczną Gwiazdkę.

Wigilia to niewątpliwie punkt kulminacyjny celebracji Bożego Narodzenia i od jej atmosfery często zależy przebieg całych świąt. Pięknie wystrojona choinka to oczywiście podstawa, ale nie mniej ważny jest sam stół, przy którym spędzamy cały wieczór. W zależności od stylu wnętrz i indywidualnych upodobań możemy stworzyć na stole jadalnym aranżację, która dopisze scenariusz Wigilii i pozwoli wszystkim domownikom poczuć się bardziej wyjątkowo. Czasem okazuje się, że nie warto kopiować tego samego designu rok po roku, ale poeksperymentować trochę z nowym wystrojem…

Jeśli brakuje Ci pomysłów na ozdobę stołu świątecznego, podsuwamy pięć zupełnie różnych motywów, które mogą okazać się przysłowiową wisienką na torcie…

Podkładki dekoracyjne
Produkt dostępny!

Podkładka na stół - Musztardowa - Z rafii - 33x48cm

Podkładka wyplatana z rafii o wymiarach 33x48 cm, w oryginalnym musztardowym kolorze, boki ozdobione kwadracikami z drewna kokosowego w tym samym odcieniu. Takie podkładki ozdobią i dom i ogród.
19,50 PLN

Minimalistyczna elegancja

Świąteczny wystrój stołu - Sklep Decoart24.pl

Fot. elmueble.com


Świąteczny wystrój stołu - Sklep Decoart24.pl

Fot. elmueble.com


Świąteczny wystrój stołu - Sklep Decoart24.pl

Fot. designmag.fr

W duchu modnego interierowego designu inspirowanego Skandynawią proponuje się coraz częściej proste i naturalne dekoracje świąteczne, które wszak nie są pozbawione elegancji i szyku. Na neutralnym tle białego, szarego czy beżowego obrusu umieszczamy więc gałęzie choinki, jemioły i ostrokrzewu, a także ozdoby z szyszek, dzikiej róży czy szczególnie popularnych w Skandynawii białych narcyzów. Zamiast zmyślnych plecionek i stroików stawiamy jednak raczej na naturalną aranżację i brak przesady. Subtelnej zdobności dodadzą delikatne motywy ze złota czy srebra, w postaci świątecznych sztućców, świeczników czy obrączek na serwetki. Żaden przepych, ale nieco eleganckiego uroku. Porcelana może być tradycyjnie biała z delikatnymi zdobieniami lub nowocześnie prosta, zgodnie ze współczesnym trendami minimalistycznego wzornictwa.

Tradycyjne dekoracje


Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. countryliving.com


Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. countryliving.com


Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. womansday.com

Bardziej rustykalny i naturalny, ale bogatszy w formie jest wystrój tradycyjny, negujący zdobną elegancję na rzecz dekoracji z lasu i ogrodu. Bardzo często rezygnuje się nawet w ogóle z obrusa, a zamiast wystawnych porcelanowych pater i zastawy są wiklinowe kosze, gliniane dzbany i ceramiczne talerze w stylu vintage.  Zamiast bombek, wstążek i złotych ozdób do kieliszków mamy nakłuwane goździkami pomarańcze, szyszki, gałęzie sosny i świerku, a także orzechy, mandarynki, małe jabłuszka, suszone plastry cytrusów czy nawet mech. Funkcję świeczników pełnią zwykłe szklane słoje ze świeczkami typu tea-light, a w bardziej wyszukanej wersji można zafundować sobie metalową latarenkę. Obok talerzy warto położyć proste lniane serwetki związane zwykłym sznurkiem czy oplecione wełną. W takim klimacie naprawdę łatwo poczuć ducha prawdziwych świąt!

 

Komplety na stół
Produkt dostępny!

Podkładki na stół (4-szt) + Serwetki (4-szt) - Słomka

8-elementowy komplet stołowy o podwójnym splocie, utrzymany w kolorze słomkowym. W skład zestawu wchodzą: 4 podkładki na stół o wymiarach - 33x48 cm 4 - bawełniane serwetki o wymiarach 40x40 cm
59,00 PLN

Zimowo i śnieżnie

Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. minimalisti.com


Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. interiordecorz.co


Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. goodhousekeeping.com

Bardzo uroczą koncepcją na wystrój stołu wigilijnego jest zaczerpnięcie pomysłu z typowej zimowej scenerii, którą, niestety, kapryśna pogoda rzadko funduje nam za oknami. Ale jeśli prawdziwego śniegu brakuje, można pod drzewkiem stworzyć sobie namiastkę zimy za pomocą sztucznego śniegu, kryształowych i srebrnych dekoracji oraz wszechobecnej bieli. Wbrew pozorom stół świąteczny nie musi bowiem wcale korzystać z tradycyjnej zielono-czerwono-złotej gamy kolorystycznej. Do zimowej aranżacji pasują bardzo chatki z piernika z polukrowanym dachem, białe narcyzy w doniczkach i wazonach, srebrne, błękitne i białe bombki z efektem oszronienia, białe świecie, lodowe wstążki, a także biała zastawa i srebrne sztućce. Idealnie, jeśli także choinkę da się ubrać w podobnej konwencji…

Ze świątecznym rozmachem


Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. cy-fairlifestylesandhomes.com


Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. dehouss.com

Tradycyjne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot.  countryliving.com

Bez względu na preferowany wariant kolorystyczny, stół wigilijny może być także świadectwem dobrobytu, szczodrości i gościnności – cech, które szczególnie kojarzą nam się ze świętami. W tym pomyśle, przesada i nadmiar są pożądane, a centrum stołu powinno być jedną wielka kompozycją szkła, naturalnych ozdób, bombek, prezentów, wstążek i słodyczy. Im więcej, tym lepiej, choć oczywiście całość powinna być dobrze przemyślana tak, aby nie zafundować sobie bałaganu w miejsce przyjemnego przepychu. Wbrew pozorom taki wystrój nie musi wcale dużo kosztować – wiele dekoracji można zrobić samemu, wykorzystując wstążki, serwetki i naturalne materiały, a także kieliszki, szklanki i miseczki, które mogą stać się kanwą dla sympatycznych stroików. A jeśli już powiedzieliśmy „a”, warto powiedzieć „b” i popracować też nad podobnym klimatem dokoła stołu – dekoracje na oparciach krzeseł, na suficie i w oknach wspaniale dopełnią atmosfery.

Nietypowo, ale czarująco


Świąteczne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. countryliving.com

Świąteczne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. hgtv.com


Świąteczne dekoracje - Sklep Decoart24.pl

Fot. pinterest.com

Nie każdy lubi święta w tradycyjnej postaci i nie ma w tym nic złego – wszak wyjątkową atmosferę dla domowników można stworzyć też bardziej alternatywnymi metodami, które zahaczą o nowoczesność, oryginalność i świecką odmienność. Najczęściej inny pomysł na wystrój świąteczny oznacza rezygnację z klasycznej kolorystyki na rzecz barw nie kojarzących się z Gwiazdką – fioletu, błękitu, groszkowej zieleni, żółci czy nawet czerni. Sam obrus może być w paski czy w kropki, a zamiast iglastych gałęzi stroików można postawić na cięte kolorowe kwiaty. Dodatek czerni, zwłaszcza w kontraście ze srebrem czy bielą, wprowadza ciekawy efekt chłodnej elegancji, który można wzmocnić złotymi zawieszkami na kieliszki, dekoracyjnymi kamieniami rozsypanymi po blacie czy kryształowymi ozdobami. Ten pomysł spodoba się na pewno wszystkim zmęczonym tradycyjną koncepcją świat i pozwoli spędzić grudniowy czas nieco inaczej – lżej i z większym dystansem, co nie znaczy, że mniej radośnie!

Dekoracje na stół - Obrączki na serwetki
Produkt dostępny!

Obrączki na serwetki - Fiolet - Koral - 4szt/op

Serwetniki, obrączki na serwetki wykonane z niewielkich koralików w odcieniu dyskretnego fioletu. Będą doskonałą dekoracją stołu świątecznego, jak również innych wyjątkowych okazji. Obrączki zapakowane po 4 sztuki w eleganckie pudełko.
22,00 PLN
Produkt dostępny!

Obrączki na serwetki - Toczone - 4szt/op

Drewniane obrączki na serwetki, toczone, gładkie w odcieniu szarego beżu. Zapakowane po 4 sztuki w eleganckie, przeźroczyste pudełko z PCV. Będą doskonale pasować do oferowanych przez nas kompletów stołowych oraz serwetek z mereżką.
19,00 PLN
Produkt dostępny!

Obrączki na serwetki - Zielone - Drewniane - 4szt/op

Drewniane obrączki na serwetki, toczone, gładkie w kolorze kiwi. Zapakowane po 4 sztuki w eleganckie, przeźroczyste pudełko z PCV. Będą doskonale pasować do oferowanych przez nas kompletów stołowych oraz serwetek z mereżką.
19,00 PLN
Produkt dostępny!

Obrączki na serwetki - Drewniane - 4szt/op

Drewniane obrączki na serwetki, gładkie, wytrzymałe w odcieniu szarego kamienia. Zapakowane po 4 sztuki w eleganckie, przeźroczyste pudełko z PCV. Będą doskonale pasować do oferowanych przez nas kompletów stołowych oraz serwetek z mereżką.
19,00 PLN
Produkt dostępny!

Obrączki na serwetki - Fiolet - 4szt/op

Drewniane obrączki na serwetki, gładkie, wytrzymałe w lawendowym kolorze. Zapakowane po 4 sztuki w eleganckie, przeźroczyste pudełko z PCV. Będą doskonale pasować do oferowanych przez nas kompletów stołowych oraz serwetek z mereżką.
19,00 PLN