Wczytuję dane...

Odważne desenie w twoim domu

średnia: 5.0  ocen: 6

Moda na skandynawski minimalizm przyzwyczaiła nas do śnieżnobiałych ścian i czystych, neutralnych kolorów. Okazuje się jednak, że wyraźny, ciekawy wzór może dać domowi o wiele więcej charyzmy i przytulności…

Większość ludzi podchodzi do sceptycznie do wyraźnych deseni na większych powierzchniach w domu – poduszka dekoracyjna, serwetki czy zasłonki to, owszem, miłe urozmaicenie, ale kto chciałby być otoczonym przez absorbujące wzory? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej, podziwiając spektakularne aranżacje różnych pomieszczeń mieszkalnych oparte na motywie odważnego, dominującego deseniu, który podkreśla styl wnętrz, ale zarazem pointuje ich charakter.

Kuchnia z charakterem

Monotonię kuchennej zabudowy najlepiej jest przełamać właśnie śmiałym, kolorowym deseniem, który nie tylko umożliwi optyczne odizolowanie aneksu kuchennego od salonu, ale przede wszystkim umili gotowanie i spożywanie posiłków. Zarówno do tradycyjnych, jak i nowocześnie minimalistycznych szafek doskonale pasują płytki o zdecydowanych, przykuwających wzrok wzorach, które mogą się znaleźć zarówno na podłodze, jak i na ścianie – wokół kuchenki oraz między górną a dolną linią zabudowy. Im mniejsza powierzchnia, tym bardziej można zaszaleć – położenie charyzmatycznych płytek na ścianie i na podłodze wymaga doboru raczej stonowanego, np. dwubarwnego deseniu, który nie będzie nas męczył w dłuższym czasie.

Fototapety Natura
Produkt dostępny!

Fototapeta do sypialni - Las Bambusowy - 366x254 cm

Opis techniczny fototapety. Fototapeta została podzielona na 8 brytów, abyś mógł bez żadnych problemów przykleić ją na ścianę. Wykonana w druku offsetowym na papierze matowym o gramaturze min 140 g/m2. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Do
189,00 PLN


Odważne desenie w twoim domu - decoart24.pl

Fot. alidaandmiller.com


Odważne desenie w twoim domu - decoart24.pl

Fot. pinterest.com


Odważne desenie w twoim domu - decoart24.pl

Fot. pinterest.com

 

Szaleństwo tekstyliów

Popularnym rozwiązaniem stosowanym przez wielu projektantów wnętrz jest korzystanie z tego samego deseniu do ozdoby nie tylko ścian, ale także podłóg, okien i mebli. Większość renomowanych sklepów tekstylnych chełpi się bowiem długą linią produktową w konkretnym wzorze – tak, że dopasowanie identycznych poszewek na poduszki, zasłon, tapety czy obrus nie jest żadnym problemem. A z pomocą wprawnej krawcowej można także uszyć z materiału z metra pokrowce na fotele, pufy czy kanapy. To rozwiązanie ma dwa znaczące atuty – pozwala przyjemnie „dokończyć” wnętrze, nie pozostawiając nic przypadkowi, oraz umożliwia dość łatwe zmiany nastroju w razie nagłej chęci stylu wnętrz. O czym warto pamiętać, decydując się na zestaw tekstyliów w jednym deseniu, to konieczność utrzymania pozostałych elementów aranżacji w neutralnych, najlepiej chłodnych i jasnych odcieniach.


Odważne desenie w twoim domu - decoart24.pl

Fot. robertbrowninteriordesign.com


Odważne desenie w twoim domu - decoart24.pl

Fot. designersguild.com


Odważne desenie w twoim domu - decoart24.pl

Fot. andrewjhoward.com

Pokój dziecięcy z motywem

Szczególnie wdzięcznym miejscem do zabawy we wzory jest pokój dziecięcy, w którym białe ściany nie mają po prostu sensu. Tapeta w rozweselające, inspirujące wzory pomaga uczynić wnętrza przytulniejszymi, rozbudza wyobraźnię maluchów i pozwala na stworzenie małego królestwa, w którym rządzić mogą motywy leśne, kwiatowe, zwierzęce czy bajkowe. Oprócz tapety można pomyśleć również o podobnych lub identycznych pod względem wzorniczym zasłonkach, dywanie oraz pościeli, a całość warto dopełnić meblami o harmonizujących odcieniach oraz tematycznymi maskotkami i obrazkami na ścianę.


Pokój dziecięcy z motywem - Dodatki decoart24.pl

Fot. serenaandlily.com


Pokój dziecięcy z motywem - Dodatki decoart24.pl

Fot. pocodesigns.com.au


Pokój dziecięcy z motywem - Dodatki decoart24.pl

Fot. pinterest.com

 {{|/span>{BLOG_PRODUCTS_95}}

Zwierzęce desenie

Obok geometrycznych i roślinnych motywów na ścianach, podłogach i tekstyliach, bardzo popularną i coraz modniejszą opcją są desenie zwierzęce. Mowa tu głównie o lamparcich cętkach i tygrysich pręgach, ale także paskach zebry, łatach krowy czy nawet cętkach dalmatyńczyka. Naturalnie, nadmiar zupełnie różnych wzorów w tym przypadku może przekształcić nieprzyjemny efekt oczopląsu, dlatego zalecamy zdobić z umiarem. Idealne koncepcje to np. krowia lub zebrza skóra (niekoniecznie prawdziwa) na podłodze, a do tego poduszki czy tapicerki w cętki dzikiego kota. Nieco bardziej można zaszaleć w sypialni, gdzie do cętkowanego dywanu czy tapety można dobrać przyjemną „kocią” pościel i uzyskać bardzo przytulny efekt. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także ożywienie nudnych zazwyczaj schodów chodnikiem w zwierzęcy deseń – nie tylko pod stopami będzie przyjemniej i ciszej, ale cała przestrzeń zyska nieco drapieżnego charakteru.


Zwierzęce desenie - dodatki do domu decoart24.pl

Fot. onekingslane.com


Zwierzęce desenie - dodatki do domu decoart24.pl

Fot. theclassyhome.com


Zwierzęce desenie - dodatki do domu decoart24.pl

Fot. lorridynerdesign.com

 

Szalone kompozycje

Wreszcie, najodważniejsi mogą pozwolić sobie nawet na zestawienie diametralnie różnych, acz bardzo wyraźnych wzorów, które w niezwykły sposób dopełnią się nawzajem. O dziwo, między poszczególnymi deseniami nie musi być nawet tonu czy rysu zgodności – często wręcz mi bardziej różnią się one od siebie, tym efekt ciekawszy. Bardziej istotne jest natomiast pozostawienie tła, czyli pozostałych przestrzeni w domu w neutralnymi, w nie kłującymi po oczach kolorach. A więc do białych ścian można dobrać awangardowe dzieła sztuki nowoczesnej w dużym formacie, szalony dywan i geometryczną tapicerkę na meblach, zaś pokryte wyraźną tapetą ściany połączyć z równie uderzającymi zasłonami i naturalnie drewnianą podłogą oraz meblami. Zasadniczo, to co pozornie może wydać się przesadą, w ostatecznym rozrachunku daje efekt w sam raz!


Szalone kompozycje - Dodatki do domu decoart24.pl

Fot. pocodesigns.com.au


Szalone kompozycje - Dodatki do domu decoart24.pl

Fot. stylelibrary.com


Szalone kompozycje - Dodatki do domu decoart24.pl

Fot. emilylisterinteriors.com

Plakaty na ścianę - Edukacyjne