Wczytuję dane...

Najgorętsze trendy wnętrzarskie

średnia: 5.0  ocen: 4

Miłośnicy nowoczesnych aranżacji mają w czym wybierać – dzisiejsze pomysły na domy i mieszkania realizują coraz śmielsze wizje i z łatwością zadowolą bardzo wiele gustów, paradoksalnie nawet miłośników klasyki.

Żyjemy w czasach, kiedy „nowe” wcale nie musi być faktyczną nowinką. Moda na minimalizm i popularność eko-trendów skłoniły designerów do poszukiwania równowagi między modernizmem i związanym z nim zaawansowaniem technologicznym a starymi, dobrymi materiałami. Naturalnie, wysoki połysk i konceptualna awangarda rodem z filmów science-fiction nadal wyznaczają najbardziej progresywny trend w wystroju wnętrz. Ale wystarczy przyjrzeć się poniższym aranżacjom, aby zauważyć, że jest w tym wszystkim duża dawka przytulności i bardzo ludzkiego podejścia.

Dwupoziomowe piętra

Jednym z najciekawszych trendów w nowoczesnym budownictwie jest przełamywanie monotonii jednego piętra uskokiem wysokości. Mowa tu przy tym nie o półpiętrze czy antresoli, ale złamaniu płaszczyzny podłogi zaledwie kilkoma stopniami, które pozwalają stworzyć przyjemną trójwymiarowość i optyczną izolację jednej części przestrzeni od drugiej. I choć jest to oczywiście utrudnienie konstrukcyjne i dodatkowa pozycja w budżecie, efekt jest tak przytulny i zapraszający, że trudno się powstrzymać. Na takich lekko rozdzielonych dwóch poziomach można urządzić salon i jadalnię z kuchnią albo odseparować pokoje sypialniane i garderoby. Same schody stają się przyjemną ozdobą, na której, jak się okazuje w praktyce, niezwykle przyjemnie się siedzi!

Tapety Natura
Produkt dostępny!

Fototapeta na ścianę - Czerwona Róża - 183x254 cm

Czerwona Róża - fototapeta produkcji firmy Wizard. Świetna dekoracja ścienna do Twojego domu, mieszkania, czy też biura. Ożywi i wzbogaci wnętrze, podkreśli jego charakter. Świetny efekt za niewielkie pieniądze. Fototapeta jest nowa, produkowana przez fir
129,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Kolorowe Rybki - 183x254 cm

Fototapeta została podzielona na 4 bryty, aby łatwiej przykleić ją na ścianę. Wykonana w druku offsetowym na papierze matowym o gramaturze min 140 g/m2. , dzięki temu nie odbija światła. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania.
145,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Bajkowe Rybki II - 175x115 cm

Bajkowe Rybki II - fototapeta produkcji firmy Wizard. Świetna dekoracja ścienna do Twojego domu, mieszkania, czy też biura. Ożywi i wzbogaci wnętrze, podkreśli jego charakter. Świetny efekt za niewielkie pieniądze. Fototapeta jest nowa, produkowana przez
135,00 PLN


Najgorętsze trendy we wnętrzarstwie - decoart24.pl

Fot. sjb.com.au


Najgorętsze trendy we wnętrzarstwie - decoart24.pl

Fot. interiorzine.com


Najgorętsze trendy we wnętrzarstwie - decoart24.pl

Fot. www.meyerdavis.com

Kamień z drzewem

Wspomniana już modernistyczna interpretacja koncepcji ekologicznej łączy surowość formy i niekonwencjonalne rozwiązania architektoniczne z wykorzystaniem najbardziej naturalnych z materiałów: kamienia i drewna. O dziwo, ta mieszanka wcale nie musi trącić nutą rustykalności – wręcz przeciwnie, bywa ucieleśnieniem wizji najnowocześniejszego domu. Oba materiały pojawiają się w bliskim sąsiedztwie na ścianach, wbudowanych meblach, panelach sufitowych, podłogach czy kominkach, wprowadzając popularny efekt chłodu i surowości. Co zaś najciekawsze, idealnym wykończeniem takich aranżacji stają się puszyste kanapy i dywany, designerskie krzesła i stoliki oraz soczysta zieleń domowa.


Kamień z drzewem - blog decoart24.pl

Fot. home-designing.com


Kamień z drzewem - blog decoart24.pl

Fot. zillow.com


Kamień z drzewem - blog decoart24.pl

Fot. pinterest.com

Wielofunkcyjne moduły

Zwłaszcza w mniejszych domach i mieszkaniach, gdzie o poziomie wygody decyduje często logistyka i funkcjonalność poszczególnych części aranżacji, sprawdzają się nowoczesne moduły. O czym mowa? O drewnianych konstrukcjach od podłogi do sufitu, które przyjmują kształt kostek i pozwalają oddzielić np. kuchnię od kąta wypoczynkowego czy jadalni, jednocześnie mieszcząc w sobie szafy, sprzęty, a nawet miejsca do siedzenia. Wybór atrakcyjnego drzewa i ciekawego koloru pozwala dodatkowo przełamać nudę ścian i choć zabiera nieco przestrzeni, czyni ją zarazem bardziej lepiej zagospodarowaną.

Wielofunkcyjne moduły - Decoart24.pl 

Fot. coblonal.com


Wielofunkcyjne moduły - Decoart24.pl

Fot. widawscy.pl


Wielofunkcyjne moduły - Decoart24.pl

Fot. photographe-architecture.paris

Lampy sufitowe

Gładkie podłogi

Pamiętacie jeszcze PRL-ową modę na linoleum? Wraca ona pełną parą i w zupełnie nowym standardzie. Bo choć idea jednolitej, gładkiej podłogi pozostaje ta sama, mamy dziś do czynienia z o niebo doskonalszym materiałem winylowym – mniej szkodliwym dla zdrowia, trwalszym i eksponującym piękne szlachetne desenie – od marmuru po śnieżną biel. Jeszcze zdrowszym rozwiązaniem jest ekologiczne marmoleum, które choć mniej trwałe, zachwyca miękkością pod stopami i podąża za najnowszymi trendami ochrony środowiska naturalnego. Podobny, nieskazitelny efekt, który idealnie pasuje do nowoczesnych minimalistycznych aranżacji kuchni i salonów dają wylewane betonowe podłogi, które są absolutnym hitem wnętrzarskim ostatnich kilku lat.


Gładkie podłogi - Dodatki decoart24.pl

Fot. a-partment.kiev.ua


Gładkie podłogi - Dodatki decoart24.pl

Fot. kristakeltanenblog.com


Gładkie podłogi - Dodatki decoart24.pl

Fot. dwell.com

Zadziwiające kształty mebli

Oprócz minimalizmu, do którego wszyscy już zdążyli przywyknąć, w modernistycznych wnętrzach coraz większą furorę zaczynają robić meble zrywające ze swoimi podręcznikowymi definicjami. Stół nie jest już blatem z czterema nogami, ale bywa dziwną bryłą przypominającą rzeźbę nowoczesną lub wspiera się na krzyżującej się, awangardowej podstawie. Kanapy tracą wyraźne rozróżnienie między siedziskiem a oparciem, zlewając się w coś rodzaju gniazdka lub przybierając wygląd szerokiego materaca.  Krzesła jadalne, fotele, a nawet regały zaczynają przeczyć prawom fizyki, intrygując skośnymi, asymetrycznymi kształtami. Nawet meble kuchenne coraz częściej są nieregularne, poprzesuwane w poziomie i zawieszone w próżni nad podłogą. A jak Wam podobają się takie rozwiązania?


Zadziwiające kształty mebli - decoart24.pl

Fot. aedesigns.com


Zadziwiające kształty mebli - decoart24.pl

Fot. kellyhoppeninteriors.com


Zadziwiające kształty mebli - decoart24.pl

Fot. 2lgstudio.com

 

Typograficzne plakaty na ścianę