Wczytuję dane...

Dekoracje jesienne we wnętrzach

średnia: 5.0  ocen: 3

Aura za oknem zmienia się dramatycznie co najmniej cztery razy do roku i większość z nas lubi tą sezonowość zaprosić do domu. Jak można stylowo ozdobić dom na jesień?

Jesień z natury jest pełna kontrastów – kolorowa acz ponura, złota ale często dżdżysta, kojarząca się z wesołym Halloween, a jednocześnie ze smutną atmosferą Zaduszek. To, jak zinterpretujemy jesień we własnych wnętrzach zależy tylko od nas, ale ciekawych inspiracji jest bardzo wiele. Oto pięć najciekawszych…

Halloweenowo, czyli na wesoło i z dreszczykiem

Choć Halloween nie jest polskim świętem i wciąż ma w kraju wielu zagorzałych przeciwników, zwłaszcza młodszym pokoleniom spodobał się pomysł straszenia i oswajania pojęcia śmierci z elementem humoru. Trudno się dziwić, że nawet w krajowych sklepach pojawiają się regularnie dekoracje nawiązujące do duchów, czarownic i czarnych kotów, a coraz więcej rodzin przyozdabia frontowe drzwi wydrążonymi dyniami. U wejścia mogą też pojawić się duszki, które łatwo zrobić z piłek i białego prześcieradła, a także figurki wron, pająków czy nietoperzy. W domu najłatwiej jest udekorować stół czy kominek kolorowymi dyniami różnej wielkości, które wcale nie muszą być wydrążone, ale mogą być np. pomalowane. Girlandy, balony i serwetki z motywem Halloween mogą przyjemnie rozweselić październikową atmosferę w domu i być dobry pretekstem do zaproszenia przyjaciół na małe przyjęcie.

Fototapety Natura
Produkt dostępny!

Fototapeta do sypialni - Las Bambusowy - 366x254 cm

Opis techniczny fototapety. Fototapeta została podzielona na 8 brytów, abyś mógł bez żadnych problemów przykleić ją na ścianę. Wykonana w druku offsetowym na papierze matowym o gramaturze min 140 g/m2. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Do
189,00 PLN


Dekoracje jesienne we wnętrzach - decoart24.pl

Fot. boredfastfood.com


Dekoracje jesienne we wnętrzach - decoart24.pl

Fot. residencestyle.com


Dekoracje jesienne we wnętrzach - decoart24.pl

Fot. housebeautiful.com

Zapraszając naturę do wnętrz

Jesień daje wszystkim ludziom z wyobraźnią wspaniałe pole do popisu w zakresie domowych dekoracji  – kolorowe liście i płody można aranżować w wazonach, misach i na paterach, inspirując się tematyką lasu. W wariancie minimalistycznym wystarczy wstawić żółto-czerwone gałęzie klonu do wielkiego dzbana i postawić na stole w salonie albo na stołku w przedpokoju. Szyszki, kasztany, żołędzie i orzechy mogą cieszyć oczy na komodach i stolikach konferencyjnych, a szczególnie uroczym pomysłem są modne leśne aranżacje w dużych słojach – wystarczy naładować do nich nieco ziemi, mchu, gałązek, liści oraz barwnych akcentów, takich jak kwiaty dzikiej róży czy kasztany w łupinach. Z liści, owoców i skórek da się również przygotować własnej roboty girlandy i łańcuchy, które mogą zawisnąć nad stołem lub u okna, naprawdę ożywiając wnętrza i wprowadzając iluzję jesiennego opadania.


Zapraszając naturę do wnętrz - decoart24.pl

Fot. designrulz.com


Zapraszając naturę do wnętrz - decoart24.pl

Fot. quecasita.com


Zapraszając naturę do wnętrz - decoart24.pl

Fot. ofdesign.com

Ogrzewając atmosferę

Nieodłącznym elementem jesiennych aranżacji są oczywiście świeczki. Bo gdy za oknami od popołudnia panuje półmrok, nic tak nie poprawia samopoczucia jak ciepły, pomarańczowy blask żywego ognia. Świeczki najlepiej prezentują się w większych grupach, stając się alternatywnym źródłem światła, które zapewnia przyjemny klimat, zwłaszcza na długie wieczory. Można przy tym dowolnie łączyć małe świeczki typu tealight z woskowymi bryłami różnych kolorów, kształtów i rozmiarów, a za świeczniki może posłużyć zgrany zestaw prosto ze sklepu, kompozycja starych świeczników różnej maści oraz, bardzo modne ostatnimi czasy, kuchenne szkło, które można dekorować dodatkowo bibułami czy liśćmi, tworząc domowej roboty lampiony. Lampiony i latarenki pojawiają się także coraz częściej przed drzwiami, na balkonach i parapetach, będąc swego rodzaju rozgrzewką przed bożonarodzeniowymi ozdobami.

Plakaty Film


Ogrzewając atmosferę - decoart24.pl

Fot. pinterest.com


Ogrzewając atmosferę - decoart24.pl

Fot. homebunch.com


Ogrzewając atmosferę - decoart24.pl

Fot. pinterest.com

Z dozą rustykalnej melancholii

Jesień ma też w sobie sporą dozę nostalgii i wspomnień, a w dekoratorstwie często łączona jest ze stylem vintage. Naturalne ozdoby z lasu i pola warto komponować w całość ze starą porcelaną, surowym lub nadgryzionym zębem czasu drewnem, a także rdzewiejącymi metalowymi dzbanami, misami czy puszkami. Aranżacja taka nie pasuje oczywiście do każdego domu, ale doskonale odnajdzie się we wnętrzach rustykalnych, eklektycznych i naturalistycznych. Poszczególne dekoracje da się kupić w sklepach w formie rzeczy nowych, ale umiejętnie postarzonych, choć o niebo bardziej uroczo i autentycznie wyglądają cacka upolowane u babci na strychu czy na pchlim targu. Większość z tych pudeł, koszów i mis jest zresztą bardzo uniwersalna i może posłużyć za kanwę dekoracji bożonarodzeniowych czy wielkanocnych.


Z dozą rustykalnej melancholii - decoart24.pl

Fot. pinterest.com


Z dozą rustykalnej melancholii - decoart24.pl

Fot. lovecreatecelebrate.com


Z dozą rustykalnej melancholii - decoart24.pl

Fot. pinterest.com

Trochę słodkiego kiczu

Dekorowanie nie jest tylko walką o piękniejsze, bardziej klimatyczne wnętrza, ale może być także świetną zabawą dla wszystkich domowników, zwłaszcza tych najmłodszych. Warto w deszczowe popołudnia, gdy doskwiera nuda, zaprząc dzieci do wspólnej wyroby figurek, obrazków oraz zawieszek, które choć nie będą może wyglądały jak sklepowe, zapewnią o wiele więcej radości. Nie bójmy się nawet w wymuskanych, nowoczesnych wnętrzach pozwolić sobie na trochę kiczu, który odzwierciedla kreatywność i entuzjazm członków rodziny. Od ludzików z kasztanów i żołędzi, po zwierzęce wycinanki, a skończywszy na słodkich przysmakach inspirowanych tematyką jesieni – wszystko to jakkolwiek niedoskonałe jest przytulne i po prostu swoje. A na tym powinno nam zawsze zależeć!


Trochę słodkiego kiczu - decoart24.pl

Fot. infobaby.info


Trochę słodkiego kiczu - decoart24.pl

Fot. pinterest.com


Trochę słodkiego kiczu - decoart24.pl

Fot. pinterest.com