Wczytuję dane...

7 przykładów obrazów idealnie dopasowanych do wnętrz

średnia: 5.0  ocen: 3

Nie jest łatwo dobrać dekorację ściany, która będzie doskonałym wykończeniem danej aranżacji. Dziś podpowiadamy jak harmonizować obrazy ze stylem domu.

Modny styl eklektyczny zakłada, że wszystko można powiesić wszędzie, a kontrasty i szokujące ozdoby wyznaczają sukces wystroju. Niestety, to co sprawdza się w ilustrowanych magazynach i katalogach, niekoniecznie pasuje do idei domu, który ma być przytulny, ciepły, pełen harmonii. Dlatego przed wyborem sztuki na ścianę warto krytycznym okiem przeanalizować klimat salonu, jadalni czy sypialni i wybrać obraz, który będzie raczej kropką nad „i” niż przysłowiowym cierniem w oku.

Poniżej zobaczyć można siedem bardzo udanych koncepcji doboru obrazów do charakteru aranżacji wnętrz, które mogą być dla każdego ciekawą inspiracją…

Obrazy Architektura
Produkt dostępny!

Obraz na ścianę - Montmartre 4687, Paryż - 120x90 cm

Obraz na płótnie pod tytułem Montmartre 4687, Paryż. Głębokie, nasycone barwy, obraz ma intensywne, żywe kolory, jest przy tym bardzo ostry, każdy przechodząc obok zwróci na niego uwagę. Barwy są trwałe, cieszą oko długie lata. Płótno najlepszej jakoś
183,00 PLN
Produkt dostępny!

Obraz na ścianę - Grecja, balkon na Krecie - 120x90 cm

Obraz na ścianę - Grecja, balkon na Krecie - 120x90 cm. Głębokie, nasycone barwy, obraz ma intensywne, żywe kolory. Barwy są trwałe, cieszą oko długie lata. Płótno najlepszej jakości. Blejtrama wykonana jest z naturalnego drewna sosnowego. Polski produc
183,00 PLN

Szyk i elegancja

7 przykładów obrazów idealnie dopasowanych do wnętrz - decoart24.pl

Fot. slettvoll.no


7 przykładów obrazów idealnie dopasowanych do wnętrz - decoart24.pl

Fot. perjansson.se

Moda, przepych i blichtr to motywy, które coraz częściej pojawiają się w luksusowych, współczesnych wnętrzach. Tam, gdzie dawniej wieszano słynne dzieła sztuki malarskiej, tam dziś pojawiają się obrazy odnoszące się do świata glamour – piękne kobiety, słynne portrety, ekskluzywne akty czy wręcz fotografie i obrazy bezpośrednio nawiązujące do świata mody. Eleganckie meble ze złotymi oparciami, aksamitnym obiciem czy drogimi dywanami przestają być burżuazyjnie nudne dzięki olśniewającemu tłu. Szczególnie atrakcyjny efekt dają przy tym obrazy w dużych formatach, które monopolizują całe ściany.

Rustykalna klasyka


Rustykalna klasyka - decoart24.pl

Fot. Elle Decor


Rustykalna klasyka - decoart24.pl

Fot. oharainteriors.com

Na drugim biegunie są tradycyjne pejzaże i martwa natura, które doskonale pasują do wnętrz mających zniewalać raczej sielskością i przytulnością, niż spływającym dreszczem po plechach blichtrem. W domach urządzonych w sposób rustykalny, wręcz folklorystyczny, nie do zastąpienia są naiwne widoczki, klasyczne kompozycje owoców, naczyń czy innych przedmiotów użytkowych, a także portrety sprzed wieków. Obrazom takim może, ale nie musi towarzyszyć zdobna drewniana rama, a idealną przeciwwagą we wnętrzach są lampy z kloszami, lustra, dywany oraz materiały takie jak surowe drzewo i kamień.

Nowoczesna zaduma


Nowoczesna zaduma - decoart24.pl

Fot. svenskfast.se


Nowoczesna zaduma - decoart24.pl

Fot. fastighetsmaklarna.se

Jeśli upragnionym efektem końcowym jest dla ciebie pokój poważny, elegancki, ale w wymiarze neutralnym i minimalistycznym; jeśli lubisz chłód i nostalgię, ale nie możesz obejść się bez nowoczesnej technologii i komfortu, to postaw na czarno-białe fotografie przedstawiające sceny stabilne, tajemnicze, intrygujące. Zdjęcia architektury oraz anonimowych postaci ludzkich to idealne propozycje nastrojowych obrazów na ścianę, ale w tej roli dobrze sprawdzą się także naturalne portrety i melancholijne lub dramatyczne ujęcia monochromatycznej przyrody.

Dopełnienie kolorystyczne


Dopełnienie kolorystyczne - decoart24.pl

Fot. boldnewyork.com


Dopełnienie kolorystyczne - decoart24.pl

Fot. toofaced.com

Są również pokoje, które wibrują kolorem – innym niż neutralny kanon bieli, szarości i beżów. Jest to opcja dla ludzi odważnych i nie męczących się łatwo nadmiarem bodźców wokół, która opiera się o dominację określonego zestawu energetycznych barw. Mogą się one znaleźć na meblach, ścianach czy podłodze i warto uzupełnić jej pieczołowicie dobranymi obrazami na ściany. Tutaj wybór jest o tyle trudny, że czerwień czerwieni nie równa, a aby uzyskać efekt doskonałej harmonii, warto łączyć identyczne odcienie i ich mieszanki. W wersji ograniczonej może być to zaledwie jeden wyraźny akcent na obrazie, który wpisze się w tonację pokoju.

Obrazy z Ludźmi

Spokój idealny


Spokój idealny - decoart24.pl

Fot. studioata.com


Spokój idealny - decoart24.pl

Fot. bureauinteriordesign.com

Jeśli lubisz po pracy legnąć na kanapie i wypoczywać, tak jak wypoczywa się tylko w domu; jeśli potrzebujesz wyciszyć się po długim dniu i zgiełku miasta, to dobrą opcją wystroju może być neutralny, minimalistyczny design, który nie nastraja bojowo ani optymistycznie, ale relaksuje, uspokaja i znieczula. Idealnym wykończeniem ściany w takim przypadku są pojedyncze obrazy o treści nieznacznie tylko wyróżniającej się z całego wystroju. Pastelowe, zgaszone barwy, mały poziom szczegółowości, duże formaty i monotonia to doskonały koktajl odprężający.

Graficzna współczesność


Graficzna współczesność - decoart24.pl

Fot. alyssakapito.comGraficzna współczesność - decoart24.pl

Fot. chango.co

Klasyczne współczesne wnętrza często potrzebują na ścianie akcentu, ale nie zbyt wyraźnego – podkreślenia, ale nie rozproszenia. Abstrakcyjne grafiki w monochromatycznej wersji doskonale łamią surową pustotę białej ściany, bez trywializowania i przesładzania wystroju. Biało-czarne wzory geometryczne doskonale pasują do prostych, acz eleganckich mebli, minimalistycznego oświetlenia i przestronności pokoju. Idealnie jest wieszać je w całych zestawach, albo przynajmniej w parach, które wprowadzają przyjemną symetrię i ład.


Stylowa mozaika


Stylowa mozaika - decoart24.pl

Fot. studiogild.com


Stylowa mozaika - decoart24.pl

Fot. seanandersondesign.com

A skoro mowa o zestawach obrazów na ścianę, szczególnie wartym uwagi jest pomysł pokrycia całej, pustej ściany zmyślnie dobranymi grafikami, zdjęciami i widoczkami, które choć różne, będą miały wspólną nić przewodnią i znajdą odzwierciedlenie w klimacie wystroju wnętrz. Takie mozaiki idealnie ożywiają ponure wnętrza i dodają przytulności pokojom zbyt oficjalnym, bezosobowym. Łączyć można przy tym nie tylko klasyczne obrazy w ramkach, ale także antyramy, obrazy na płótnie, plakaty, a nawet przedmioty dekoracyjne takie jak szyldy, talerze, poroża czy lustra.

 

Obrazy z kwiatami
Produkt dostępny!

Obraz ścienny do salonu - Dmuchawiec - 40x40 cm

Obraz ścienny do salonu - Dmuchawiec - 40x40 cm - Drukowany na płótnie bawełnianym 300g/m2, sosnowe krosna o grubości 2 cm i szerokości 3,5 cm. Polski producent. Żywe kolory przez dziesięciolecia,
56,00 PLN
Produkt dostępny!

Obraz ścienny - Kwiaty wiśni - 40x40cm

Obraz ścienny - Kwiaty wiśni - 40x40cm - Drukowany na płótnie bawełnianym 300g/m2, sosnowe krosna o grubości 2 cm i szerokości 3,5 cm. Polski producent. Żywe kolory przez dziesięciolecia,
56,00 PLN