Wczytuję dane...

Najpiękniejsze pokoje dziecięce

średnia: 5.0  ocen: 7

Urządzić pokój dla dziecka to niemałe wyzwanie. Dekoratorzy wnętrz dwoją się i troją, żeby stworzyć najmłodszym prawdziwe krainy fantazji, ale słowo ostateczne i tak należy do rodziców.

Na etapie wczesnego dzieciństwa to na rodziców spada bowiem ciężar i odpowiedzialność takiego zaadaptowania przestrzeni dla potomstwa, aby czuło się ono w niej bezpiecznie, przytulnie i szczęśliwie. Owszem, możemy inspirować się zainteresowaniami i pasjami pociech, ale trzeba mieć świadomość, że szybko się one zmieniają i trudno jest nadążać z aranżacjami. Poza tym, obok aspektu estetycznego, planowanie pokoju dziecięcego musi mieć jednak silne zakotwiczenie w rzeczywistości – a konkretnie praktyczności i ergonomii.

Dać się ponieść niewinności

Do najmodniejszych dzisiaj pomysłów na pokój dziecięcy należą aranżacje oparte w całości na magii koloru białego i jego odcieni. Jasny, świeży, czysty, pełen spokoju i harmonii, biały pokoik naturalnie kojarzy się okresem niemowlęctwa, nie wykluczając też wcale radosnego dorastania nieco starszych dzieci. I choć, owszem, nie jest to kolor przyjazny brudnym małym rączkom, które nie wiedzą lepiej, w ostatecznym rozrachunku tylko czarne ściany obroniłyby się jako tako przed tą groźbą. A jeśli już przemalowywać ściany za dwa lata, to najłatwiej na biało!

Białe pokoje da się też doskonale dekorować przy użyciu najdrobniejszych dodatków – lampek, girland, poduszek ozdobnych, literek na ścianę. Małe detale pozwalają łatwo spersonifikować przestrzeń i mogą transformować ją od romantycznego retro po modny skandynawski design ocieplony naturalnym kolorem drewna.

Plakaty dla chłopców i dziewczynek


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. wrede.se


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. alvhem.com


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. Zara Home


Łóżko czyli najwspanialszy wehikuł

Dominantą pokoju dziecięcego, przynajmniej do pewnego wieku, jest łóżko. Na początku jako jedyny wykorzystywany przez lokatora mebel, później jako ulubione miejsce zabawy. I choć łóżko bywało okrętem i statkiem kosmicznym już za naszych czasów – przy okrutnym designie PRL-u – dopiero dziś jego magia działa w pewnej okazałości. Szczególnym wyzwaniem są oczywiście pokoje wspólne, zamieszkiwane przez dwójkę, trójkę czy nawet czwórkę rodzeństwa, które bez kropli wyobraźni mogłyby się łatwo przeistoczyć z smutną „celę” z piętrowymi kolosami. Na szczęście, do wyboru mamy także łóżka piętrowe inaczej – śmiałe konstrukcje wpasowujące się w przestrzeń i umożliwiające maluchom igraszki niczym na placu zabaw. Co zaś najważniejsze, konstrukcje takie da się łatwo wpleść do ogólnej koncepcji lasu, bajki czy królestwa piratów!


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. ruemag.com


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. elmueble.com


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. elmueble.com

Obraz dla Dzieci

Dzieci lubią deseń

Piękny pokój dziecięcy to taki, który emanuje pozytywną energią i optymizmem. Maluchom szczególnie do gustu przypadną przy tym wyraźne, identyfikowalne motywy – gwiazdy, serca, kwiaty, a w przypadku chłopców także kotwice, misie czy rakiety kosmiczne. Nie jest dzisiaj problemem zakup tekstyliów, grafik, tapet czy dywanów, z takimi prostymi, sympatycznymi deseniami, które dadzą się złożyć w jedną spójną kompozycję o pozytywnych wibracjach.

Taki pomysł na pokój dziecięcy ma wiele zalet. Po pierwsze, ograniczając motywy do dodatków, zapewniamy sobie względną łatwość transformacji wnętrza na „starsze”. Po drugie, składanka pod jedną ideą przewodnią pozwala stopniowo kompletować królestwo malucha, dokupując poszczególne elementy wraz z rozwijającą się potrzebą. Po trzecie zaś, zachowanie określonej równowagi kolorystycznej i geometrycznej już na wczesnym etapie uwrażliwia dzieci na estetykę – harmonię i kontrasty.


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. architecturaldigest.com


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. maisonsdumonde.com


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. sissyandmarley.com

Z nutą retro

Niszowym, ale wartym uwagi trendem na rynku pokojów dziecięcych są dziś aranżacje typu retro. Czasem są one naturalną kontynuacją tradycyjnego wystroju całego domu, czasem wpisują się w modny trend otaczania najmłodszych wszystkim, co „stare i dobre. Moda ta widoczna jest na przykład w kategorii wózków, drewnianych zabawek czy łóżeczek dziecięcych.

Tak czy inaczej, retro wystrój pokoiku niesie ze sobą niezwykłą atmosferę, która może sprawić, że będzie to najbardziej lubiane wnętrze w domu. Dorosłym przypomni bowiem dawne czasy, a dzieciom da poczucie magii, którego ze świecą szukać w świecie modernistycznego designu. Pokoiki retro są też bardzo wyrozumiałe dla lokatorów – łatwo znoszą rozgardiasz i chętnie adaptują wszystkie sprzęty, zabawki i dekoracje, które dziecko uzna za niesłychanie fascynujące, nawet jeśli rodzice nie popierają tego poglądu. Od starej walizki, przez misia z urwanym uchem, a skończywszy na rozbitym parasolu, w takiej aranżacji jest miejsce na wszelkie przedmioty z duszą…


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. Zara Home


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. funda.nl


Najpiękniejsze pokoje dziecięce - decoart24.pl

Fot. entrancemakleri.se

Fototapety dla chłopców i dziewczynek
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Hello Kitty - 3D - Walltastic

Słodki, różowy kotek Hello Kitty to wzór, który rozkochał w sobie miliony dziewczynek na całym świecie. Już teraz Twoja córka może mieć ulubionego kota w zasięgu ręki - na swojej ścianie!
249,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Mapa Świata - 175x115 cm

Fototapeta wykonana jest w jednym kawałku, jest stosunkowo mała dlatego łatwo ją położyć. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Do każdego opakowania z fototapetą dołączona jest instrukcja klejenia. Wymiary całej fototapety: 175x115 cm
99,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Mapa Świata - 254x183 cm

Fototapeta została podzielona na 3 bryty, aby łatwiej przykleić ją na ścianę. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Bryty kleimy na styk, bez zakładki. Do każdego opakowania z fototapetą dołączona jest instrukcja klejenia. Klej gratis !
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Farma i zwierzaki - 254x183 cm

Fototapeta na ścianę Farma i Zwierzaki 254x183 cm z kolekcji Nice Wall. Każdy egzemplarz posiada instrukcję klejenia. Kupujesz u nas produkt oryginalny i posiadający licencję. Drukowany przez polskiego producenta, ekologicznymi tuszami.
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Dino, dinuś, dinozaury - 254x183 cm

Przedstawiona fototapeta może zostać wykonana na indywidualne wymiary, w innych barwach, w sepii lub jako wydruk czarno-biały. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Wykonujemy także fototapety na zamówienie z nadesłanych do nas zdjęć.
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Tapeta dla dzieci - Safari 183x254 cm

Fototapeta została podzielona na 4 bryty, aby łatwiej przykleić ją na ścianę. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Bryty kleimy na styk, bez zakładki. Do każdego opakowania z fototapetą dołączona jest instrukcja klejenia. Klej Gratis !
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - 3D Walltastic - Graffiti 244x201cm

Fototapeta dla dzieci - 3D Walltastic – Graffiti robi wrażenie. To ciekawy pomysł na wystrój dziecinnego pokoju zarówno dla nastolatka jak i dla malucha. WYMIARY : 2438mm wysokości x 2011mm szerokości
219,00 PLN
Produkt dostępny!

Tapeta dla dzieci - Tatty Teddy - 3D - Walltastic

Fototapety dla dzieci Walltastic, aby bez problemu stworzyć w pokoju dziecka świat z bajki. Fototapety są łatwe w montażu, podzielone na 12 równych elementów. Dekoracje na ścianę sklep DecoArt24.pl
239,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Shrek - 3D - 244x152cm

Fototapety dla dzieci Walltastic, aby bez problemu stworzyć w pokoju dziecka świat z bajki. Fototapety są łatwe w montażu, podzielone na 6 równych elementów. Dekoracje na ścianę sklep DecoArt24.pl
189,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - 3D - Horse and Pony

Fototapeta dla dzieci - 3D - Horse and Pony. apeta zapakowana jest w ozdobne pudełko, składa się z 12 elementów, łączne wymiary to 2438 mm wysokości na 3048 mm szerokości.
209,00 PLN
Produkt dostępny!

Fototapeta dla dzieci - Pidżamersi - 3D - Walltastic

Wykonana w najnowszej generacji tapet 3D sprawia wrażenie przestrzenności a kolory są intensywne i wyraziste. Dzięki tej tapecie twoje dziecko poczuje się jak we wnętrzu bajkowego świata. Tapeta składa się z 12 elementów łatwych w montażu.
249,00 PLN