Wczytuję dane...

Motywy zwierzęce we wnętrzach

średnia: 5.0  ocen: 10

Niewielu jest ludzi, którzy nie mają w sercu słabości do zwierząt. Nic też dziwnego, że chętnie otaczamy się motywami, które przypominają nam nie tylko o czworonogich, ale nawet opierzonych przyjaciołach!

Z każdym kolejnym sezonem pojawiają się nowe trendy inspirowane fauną. Mieliśmy już fascynację zebrami, tygrysami i lampartami, w ostatnich latach prym wiodą natomiast kolorowe flamingi i tukany. Niezależnie jednak od mody, zwierzęce postacie to z jednej strony wizualne zbliżenie do świata przyrody, coraz odleglejszego; z drugiej pretekst, aby domowy wystrój ożywić barwą i kształtem.

Obrazy i grafiki

Najłatwiej jest oczywiście powiesić na ścianie „obrazek”, z którego patrzyć będzie na nas ulubione zwierzę lub artystyczna wizja zoologiczna. Jest to rozwiązanie na tyle subtelne, że pasuje do każdego niemal stylu aranżacji i może przyjmować najróżniejsze formy – od realistycznego zdjęcia drukowanego na płótnie po malowane wyobrażenia o zwierzętach, nierzadko intencjonalnie uproszczone lub zniekształcone. Jeśli nie boisz się wyraźnego designu, możesz pomyśleć o zestawie grafik czy obrazów, które razem zmonopolizują dane wnętrze. Jak widać poniżej, może to być nawet łazienka!

Obrazy zwierzęta
Produkt dostępny!

Obraz na płótnie - Strusie - The Twits

The Twits - Obraz na płótnie naciągnięty na sosnowe krosna. Gotowy do zawieszenia na ścianę. Wykonany z najwyższą dbałością o detale. Obraz jest ostry a barwy nasycone. Ten egzemplarz posiada zadrukowane boki, nie trzeba go dodatkowo oprawiać. Płótno bawe
94,00 PLN


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Obrazy, grafiki - Decoart24.pl

Fot. Chelsea Hing, chelseahing.com.au


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Obrazy, grafiki - Decoart24.pl

Fot. Janet Gridley, www.janetgridley.comMotywy zwierzęce we wnętrzach - Obrazy, grafiki - Decoart24.pl

Fot. DecoArt24.pl

Zwierzęce tapety

Nowoczesne techniki druku umożliwiają produkcję tapet, które realistyczność może bez trudu rywalizować z widokiem zza okna. Fototapety z wizerunkami zwierząt to doskonały sposób na indywidualizację minimalistycznego wnętrza sypialni czy salonu. Duże formaty nie tylko maksymalizują estetyczny efekt, ale pozwalają stworzyć główny kanon kolorystyczny dla całej aranżacji. W tym kontekście szczególnie ciekawie prezentują się przedstawiciele fauny o zdecydowanych deseniach, typu zebry, motyle, dzikie koty.


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. DecoArt24.plMotywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. DecoArt24.pl


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. DecoArt24.pl

Plakaty ze zwierzętami

Rzeźby i figurki

A co, gdyby nieożywione domowe zwierzę mało wymiar 3D? Rzeźby, statuetki i figurki przedstawiające charakterystyczne sylwetki to gratka dla miłośników bardziej zaawansowanej dekoracyjności. Od niewielkich ceramicznych postaw, które zdobić mogą stoły i regały, po metrowe nawet posążki z drewna czy tworzywa sztucznego, dopełniające umeblowanie salonu. W tej kategorii bardzo ciekawą niszę stanowią faktyczne meble, w rodzaju stołków, ławek czy krzeseł, które swym niezwykłym designem nawiązują do zwierzęcych nóg, szyi czy grzbietów.


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. www.homeedit.com


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. Julia Buckingham, www.buckinghamid.com


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. Architectural Digest

Poroża na ścianie

Zupełnie niezależnym trendem, który powrócił do łask wraz z modą na Skandynawię, są jelenie głowy. Pod tym hasłem kryją się jednak bardzo różne dekoracje. Prawdziwe wypchane głowy z rogami pięknie dopełnią tradycyjnej eleganckiej aranżacji, z klasycznymi meblami, poważną kolorystyką i kolekcjami ceramiki. Z kolei same poroża i gołe czaszki doskonale odnajdują się w minimalistycznych wnętrzach, które pretendują do rangi bezpretensjonalnej szlachetności. Najciekawsze z dzisiejszego punktu widzenia wydają się jednak imitacje jelenich głów wykonane z drewna, papieru czy drutu, które łączą wspomnianą północną stylistykę z poczuciem humorem i modernistyczną lekkością designu.


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Poroża - Decoart24.pl

Fot. Greg Natale, www.gregnatale.comMotywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. Janet Gridley, www.janetgridley.com


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tapety - Decoart24.pl

Fot. www.interiordesignideas.com

Tkaniny dekoracyjne

Nie sposób też nie wspomnieć o narzutach, kocach, pościeli czy zasłonach cieszących oczy podobiznami zwierząt. Bywają one drukowane z precyzją niemal fotograficzną, ale częściej zachwycają stylizowanym artyzmem. Od drobnych wzorów w nieśmiertelne koty po duże nadruki hipnotyzujące graficzną innowacyjnością, domowe tekstylia są o tyle wygodnym pomysłem na ozdobienie wnętrz, że łatwo je w każdej chwili wymienić. Tym sposobem, wiosną towarzyszyć nam mogą kolorowe ptaki, a zimą pingwiny i renifery!


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tkaniny - Decoart24.pl

Fot. Janet Gridley, www.janetgridley.comMotywy zwierzęce we wnętrzach - Tkaniny - Decoart24.pl

Fot.  www.dilewis.com


Motywy zwierzęce we wnętrzach - Tkaniny - Decoart24.pl

Fot. www.aliexpress.com

 

Fototapety Natura
Produkt dostępny!

Fototapeta do sypialni - Las Bambusowy - 366x254 cm

Opis techniczny fototapety. Fototapeta została podzielona na 8 brytów, abyś mógł bez żadnych problemów przykleić ją na ścianę. Wykonana w druku offsetowym na papierze matowym o gramaturze min 140 g/m2. Fototapetę możesz kleić po wyjęciu z opakowania. Do
189,00 PLN