Wczytuję dane...

Czerń – gorący trend wnętrzarski

średnia: 5.0  ocen: 3

Jeśli czujecie się znudzeni wszechobecną bielą, to mamy dobrą wiadomość: światowi projektanci coraz chętniej uciekają w przeciwną skrajność, urządzając domy i mieszkania na czarną modłę.

Jakkolwiek ponuro i pesymistycznie by to nie brzmiało, poniższe aranżacje dowodzą, że ostateczny efekt może być zaskakująco pozytywny, jeśli tylko zaplanujemy odpowiedni poziom światła i jasność towarzyszących kolorów. Czerń, poza swoją oryginalnością, jest przy tym o niebo bardziej elegancka i praktyczna niż biel, a zarazem mniej surowa. Wbrew pozorom znajduje zastosowanie nawet w rodzinnych domach pełnych zgiełku i wesołości!

Czarne meble

Do bestsellerów sklepów meblarskich należą dziś szafy i szafki w kolorze matowej czerni. Połyskliwe fronty są nieco mniej przyjazne, a zupełnym hitem jest malowane na czarno drzewo – z wyraźną strukturą słojów.

W poniższym przykładzie całą czarną kuchnię i nawiązującą do niej, wysoką czarną zabudowę salonu rozgrzesza przede wszystkim wysoki poziom naświetlenia wnętrz. Duże panoramiczne okna wpuszczają do pokojów tyle światła, że nawet antracytowy odcień nie wydaje się ponury. Stylową konsekwencję gwarantuje czarny jadalny stół z krzesłami oraz czarny system lamp, ale jako rozjaśniające tło projektanci proponują białe ściany i jasne, drewniane podłogi.

Stoliki
Produkt dostępny!

Stolik szklany - ½ mały

Stolik szklany na metalowej podstawie. To praktyczna ozdoba każdego wnętrza. Dostępny w 5 kolorach: patyna (złota, srebrna, miedziana,), czarny, biały. Wymiary: Wysokość: 70 cm Szerokość: 61 cm Głębokość: 32 cm Waga 2,7 kg
349,00 PLN
Produkt dostępny!

Stolik Szklany ½ - Dostępny w 5 Kolorach

Półokrągły stolik ze szklanym blatem. Produkt wykonany jest z metalu. Dostępny w 8 kolorach: patyna (złota, srebrna, miedziana, zielona), czarny, biały, czarny mat, inox. Wymiary: Wysokość: 65 cm Szerokość: 68 cm Głębokość: 35 cm Waga brutto: 3,5 kg
349,00 PLN
Produkt dostępny!

Stolik metalowy z drewnianym - Dębowy blat

Stolik metalowy z drewnianym blatem Nowoczesny, designerski stół to połączenie metalu i drewna. Stolik posiada naturalny, dębowy blat, który jest olejowany co zapewnia trwałość i niepowtarzalny styl. Konstrukcja wykonana z metalu w kolorze czarnego półma
1599,00 PLN
1899,00 PLN
Oszczędzasz 300.00 PLN
Produkt dostępny!

Stolik metalowy z drewnianym dębowym blatem - Functional

Stolik metalowy z drewnianym blatem Nowoczesny, designerski stół to połączenie metalu i drewna. Stolik posiada naturalny, dębowy blat, który jest olejowany co zapewnia trwałość i niepowtarzalny styl. Konstrukcja wykonana z metalu w kolorze czarnym.
499,00 PLN
579,00 PLN
Oszczędzasz 80.00 PLN


Czerń – gorący trend wnętrzarski - Decoart24

Fot - erikolsson.se


Czerń – gorący trend wnętrzarski - Decoart24

Fot. erikolsson.se


Czerń – gorący trend wnętrzarski - Decoart24

Fot. erikolsson.se

Lampy podłogowe

Więcej czerni, więcej dodatków

W nieco bardziej maksymalistycznym pomyśle czerń pojawia się na całych ścianach, nawet tych skrywających się za czarną zabudową kuchenną. Niejeden z nas powiedziałby, że to już przesada, ale jak widać ma poniższych fotografiach, i taką aranżację można obronić. Kluczem do sukcesu jest znów duże okno – nieprzysłonięte żadną ochroną, aby zmaksymalizować poziom nasłonecznienia, ale także ciepłe odcienie drewnianych blatów roboczych i malowanych na złoto metalowych mebli oraz lamp. Złoty odcień to najnaturalniejszy kompan dla czerni, który wcale nie musi sprawiać snobistycznego wrażenia.

Ciemną powagę ścian doskonale przełamuje również zieleń doniczkowa – zwłaszcza imponujące okazy tropikalnych roślin o soczystych, dużych liściach oraz pastelowe i połyskliwe tekstylia domowe typu koce, poduszki, zasłony.


Czerń – gorący trend wnętrzarski - Decoart24

Fot. ru.airbnb.com


Więcej czerni, więcej dodatków - Decoart24

Fot. ru.airbnb.com


Więcej czerni, więcej dodatków - Decoart24

Fot. ru.airbnb.com

Skandynawia w negatywie

Bardzo ciekawą propozycją jest realizacja modnej, skandynawskiej koncepcji wystroju z odwróceniem kolorystycznych proporcji. W miejsce dominującej w klasycznych północnych aranżacjach bieli wprowadza się więc czerń, a jasne odcienie stają się mniejszością. Rezultat z jednej strony zachowuje pożądany minimalistyczny charakter, z drugiej, gwarantuje przyjemny efekt wyszukania. Aby całość była ciekawsza warto wykorzystać kontrast do wyznaczenia różnych stref funkcjonalnych – np. klimatycznego czarnego salonu i lśniącej czystością, białej kuchni – jak w przykładzie poniżej. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przy odpowiednim doborze łóżkowych tekstyliów, nawet w sypialni czarna ściana prezentuje się bardzo atrakcyjnie.


Więcej czerni, więcej dodatków - Decoart24

Fot. behrer.se


Więcej czerni, więcej dodatków - Decoart24

Fot. behrer.se


Więcej czerni, więcej dodatków - Decoart24

Fot. behrer.se

Dużo małej czerni

Jeszcze jeden pomysł na okiełznanie czerni we wnętrzach polega na rozdrobnieniu jej do detali. Zamiast całych szaf i komód wybieramy więc czarne okna, ramy, krzesła i rozrzedzamy je wizualnie sporą dawką bieli, jasnej szarości czy beżu. Nie ma więc ryzyka pesymistycznego oddziaływania czarnych powierzchni, ale elegancki klimat jest utrzymany. Decydując się na taką opcję, nie warto przy tym oszczędzać – czarne lampy, wieszaki, nogi od stołu, a nawet czarno-białe fotografie na ścianach to wszystko drobiazgi, które dopiero w całościowej skali dają odpowiedni klimat. Jest to doskonała propozycja do hipsterskich, miejskich mieszkań, w których elegancja idzie ręka w rękę z nowomodnym prestiżem i kulturalnym snobizmem.


Dużo małej czerni - Dodatki decoart24

Fot.  johnjacobinteriors.com


Dużo małej czerni - Dodatki decoart24

Fot. johnjacobinteriors.com


Dużo małej czerni - Dodatki decoart24

Fot. johnjacobinteriors.com

 

Kwietniki Metalowe - Stojaki na kwiaty