Wczytuję dane...

Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu?

średnia: 5.0  ocen: 3

Rozdźwięk między fotografiami z magazynów wnętrzarskich a rzeczywistością bywa bolesny. Co bowiem, gdy nie masz do dyspozycji willi z ogrodem zimowym, ale M-2 z balkonem wychodzącym na miasto?

Mieszkanie w wieżowcu, nawet tym nie należącym do najnowocześniejszych, nie musi być wcale przekleństwem. Kluczem do sukcesu jest jednak akceptacja architektonicznych realiów i praca z nimi, nie zaś wbrew nim. Zamiast marmurów, kolumn i kominków warto pomyśleć więc o stylach, które w naturalny sposób pasują do wielkiego miasta – industrialnym, skandynawskim czy eklektycznym, w pomyśle np. „shabby chic” (kiczowaty szyk).

Klasyka skandynawska

Do mieszkań w blokach i wieżowcach doskonale pasuje styl skandynawski, który opiera się na praktyczności, prostocie i współczesności. Pozwala on na wprowadzenie do domu elegancji wyrażonej dekoracjami, piękną ceramiką, grafikami ściennymi, itd. bez stwarzania pretensjonalnego efektu. Elementy typowe dla osiedlowej architektury wielkiej płyty – takie jak dzielone okna, kaloryfery czy klasyczne balkony stają się kanwą dodającą wnętrzom industrialnej autentyczności.

Ale zamiast podporządkowywać się bezdusznej stylistyce sprzed dekad, wprowadzamy na plan typowego M-2 urocze pomysły z północy: wełniany dywan, kożuch, aranżacje roślinne w szkle i ceramice, industrialne lampy. Efekt jest lekki i wdzięczny, a przy tym przystaje do rzeczywistości za oknem.

Obrazy z kwiatami
Produkt dostępny!

Obraz ścienny do salonu - Dmuchawiec - 40x40 cm

Obraz ścienny do salonu - Dmuchawiec - 40x40 cm - Drukowany na płótnie bawełnianym 300g/m2, sosnowe krosna o grubości 2 cm i szerokości 3,5 cm. Polski producent. Żywe kolory przez dziesięciolecia,
56,00 PLN
Produkt dostępny!

Obraz ścienny - Kwiaty wiśni - 40x40cm

Obraz ścienny - Kwiaty wiśni - 40x40cm - Drukowany na płótnie bawełnianym 300g/m2, sosnowe krosna o grubości 2 cm i szerokości 3,5 cm. Polski producent. Żywe kolory przez dziesięciolecia,
56,00 PLN


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu? - Decoart24

Fot. bjurfors.se


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu? - Decoart24.pl

Fot. bjurfors.se


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu? - Decoart24.pl

Fot. bjurfors.se

Zamierzony chaos

Jeśli na kilkudziesięciu metrach kwadratowych mieszkania w bloku musi zmieścić się czteroosobowa rodzina, minimalizm i lekkość okazują się iluzją. Bo oprócz miejsca do życia i bycia musimy stworzyć we wnętrzach odpowiednie systemy przechowalnicze, które pomieszczą ubrania, sprzęty domowe, sprzęt sportowy, książki, itd. Nie ma sensu tego naszego dobytku ukrywać przed światem. Stąd też rozwiązania maksymalistyczne wykorzystujące spontaniczną radość chaosu na korzyść rodziny.

W mieszkaniu stawiamy więc na śmiałe, wesołe kolory, które doskonale akomodują dużą ilość detali. Nie wstydzimy się zastawionych otwartych półek, wieszaków, zasłon czy przegródek, traktując każdy przedmiot jako element całości. To pozorne szaleństwo może dać bardzo przytulny, swojski efekt wnętrz, w których każdy czuje się sobą.


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu? - Decoart24.pl

Fot. IKEA


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu? - Decoart24.pl

Fot. IKEA


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu? - Decoart24.pl

Fot. IKEA

 

Minimalizm totalny

Na przeciwległym biegunie mamy propozycję dla par i singli, którzy są w stanie narzucić sobie dyscyplinę w codziennym życiu. Całe mieszkanie malujemy więc na biało – kolor, który wizualnie rozszerza nawet najmniejsze wnętrza. Większość mebli również jest biała, ale dopuszczalne są też czarne i drewniane detale oraz blade odcienie szarości czy błękitu, które różnicują nieco przestrzeń.

Ogólnie jednak sprzętów jest raczej mniej niż więcej i są one tak wpasowane w plan architektoniczny, aby pozostawiać maksymalnie dużo miejsca. Wykorzystujemy więc narożniki i wnęki, podkreślając ich charakter stylowymi dekoracjami utrzymanymi w raczej prostej, nienachalnej konwencji. Okna pozostają jednak bez zasłon, a ściany, w miarę możliwości, bez półek.

KubkiJak urządzić mieszkanie w wieżowcu?

Fot. brspec.se


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu?

Fot. brspec.se


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu?

Fot. brspec.se

Z nowoczesnym polotem

Mieszkanie w wieżowcu można też potraktować z przymrużeniem oka. Bo skoro już dostaliśmy się do poniekąd absurdalnego pomysłu „zamykania” ludzi w klockowatych budowlach, można obić piłeczkę i zaprosić element absurdu również do wnętrz. Wyraźne, zaskakujące desenie, naiwne kolory i odrobina designerskiej dekadencji pozwolą stworzyć dom optymistyczny i charyzmatyczny, mimo, że wciśnięty miedzy dziesiątki identycznych jednostek mieszkalnych.

Ta próba wyróżnienia się za pomocą barwy, kształtu i wzoru przekłada się również na wykorzystanie nowoczesnych modeli lamp, krzeseł czy stolików, które nie mają nic wspólnego z klasyką. Ale na tym wszak polega wyjątkowość w tłumie!


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu?

Fot. burofive.ru


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu?

Fot. burofive.ru


Jak urządzić mieszkanie w wieżowcu?

Fot. burofive.ru

 

Grille ogniskowe
Produkt dostępny!

Grill Ogniskowy - Myśliwski - 50-ka Komplet

Grill myśliwski - komplet. W skład zestawu wchodzą: Palenisko zrobione z blachy aż 4mm, Ruszt chromowany, Trójnóg malowany proszkowo o wysokości 150cm.
669,00 PLN
769,00 PLN
Oszczędzasz 100.00 PLN
Produkt dostępny!

Grill ogniskowy - Myśliwski - 60-ka Komplet

Grill myśliwski - komplet. W skład zestawu wchodzą: Palenisko zrobione z blachy aż 4mm, Ruszt chromowany, Trójnóg malowany proszkowo o wysokości 170cm.
799,00 PLN
929,00 PLN
Oszczędzasz 130.00 PLN
Produkt dostępny!

Palenisko do Grilla - Grill Myśliwski (ogniskowy)

Palenisko do grilla w czarnym kolorze. Pokryte farbą odporną na temperaturę. Średnica paleniska: 70cm Wykonany przez polskiego producenta - zapewnia doskonałą jakość. Uwaga. Nie kupuj palenisk malowanych proszkowo. Spalająca się farba jest szkodliwa. Gri
589,00 PLN
Produkt dostępny!

Grill Ogniskowy - Myśliwski - Ruszt - Stelaż

Grill Ogniskowy - Myśliwski - Ruszt - Stelaż Prezentujemy stabilny, wysokiej jakości grill. Grill składa się z chromowanego galwanicznie rusztu oraz stelaża, na którym zamocowany został kołowrotek podtrzymujący ruszt. Palenisko dostępne jako osobny pro
599,00 PLN