Wczytuję dane...

Elegancka łazienka

średnia: 5.0  ocen: 5
Autor: Decoart24.pl
Wystrój Łazienki


O czym marzysz pod koniec długiego dnia? Jeśli odpowiedzią jest długa kąpiel lub ożywczy prysznic, to warto pomyśleć jak podnieść łazienkę do nowych standardów…

Łazienka zasadniczo nie jest pomieszczeniem „na pokaz” – bądź co bądź, rzadko zapraszamy do niej gości. A mimo to spora część z nas decyduje się zainwestować do prywatnego wnętrza i rezultat jest zazwyczaj wielce satysfakcjonujący. Bo dla naszego samopoczucia dużą różnicę sprawia czy codziennie rano witamy dzień w szarych realiach ze zwykłych kafelków czy też w eleganckiej „salle de bain”. Tak samo wieczorem – pół godziny dla siebie w otoczeniu przypominającym spa jest w stanie zdjąć z barków sporo zmęczenia.

Jak jednak urządzić łazienkę, aby emanowała owym pożądanym wyrafinowaniem? Współcześni projektanci mają w rękawie kilka ciekawych propozycji…

Biel i czerń

Nowoczesny pomysł na elegancję bardzo chętnie opiera się najsłynniejszym kontraście – bieli z czernią. Ta surowa dychotomia doskonale uosabia szyk i styl, jednocześnie wpisując się idealnie w modne trendy na minimalistyczny wystrój wnętrz. Biało-czarne łazienki są przy tym dość szeroką kategorią, dającą spore pole do popisu dla wyobraźni. Mamy więc kafelki w zdobne czarno-białe desenie nawiązujące do etnicznych tonów oraz białe kafle łamane czarnymi fugami (lub odwrotnie). W jeszcze innym podejściu biała ściana kontrastuje z czarną, a podłoga z sufitem. Podobnie zestawiać można meble łazienkowe i armaturę. W koncepcji tej doskonale odnajdują się oczywiście także biały i czarny marmur oraz tak samo dobrane dodatki – od obrazków na ścianie po ręczniki i akcesoria toaletowe.


Elegancka łazienka decoart24.pl

Fot. - elledecor.com


Łazienka - Biel i czerń decoart24.pl

Fot. - dwell.com

Poważne tony

Jakby na przekór nadmiernie już popularnej białej łazience, która z trudem bywa wyjątkowa, styliści proponują aranżacje utrzymane w ciemnej tonacji kolorystycznej. Jest to eksperyment dla odważnych, którzy nie boją się ciemności w chłodne zimowe poranki, a doceniają kameralność wieczornych kąpieli w blasku świec. Czarną czy grafitową łazienkę, która wyraźnie uderza w nuty dżentelmeńskiej elegancji, warto oczywiście przełamać jasnymi akcentami typu biała wanna czy umywalka. W ożywieniu atmosfery pomaga również zieleń doniczkowa.

Ale ciemne tony mogą wyrażać się inaczej niż poprzez czerń. I tak w eleganckiej łazience można zaaranżować kafle, tapety, a nawet ścienne mozaiki w bardzo głębokich odcieniach granatu, bordo, szarości czy zieleni. Efekt będzie bardzo dostojny, ale nie tak poważny.


Łazienka - Biel i czerń decoart24.pl

Fot. - admagazine.ru


Łazienka - Biel i czerń decoart24.pl

Fot. - kbbark.com


Łazienka - Biel i czerń decoart24.pl

Fot. -livingetc.com

Arystokratyczny blichtr

Łazienkową elegancję można również potraktować dosłownie, inspirując się starymi salonami kąpielowymi. We współczesnej ofercie producentów armatury nietrudno znaleźć wolnostojące wanny o stylowych kształtach przypominających epokę ludwikowską. Taki model już sam w sobie dyktuje ton otoczeniu, a gdy połączyć go z retro bateriami, dekoracyjnym oświetleniem i lustrami w imponujących ramach, otrzymujemy łazienkę godną królów.

W takich nobliwych aranżacjach nie powinno również zabraknąć elementów zbytku w postaci wygodnych foteli, podnóżków, toaletek, obrazów czy nawet imitacji kominków. Warto pomyśleć o każdym detalu – od kinkietu obok lustra po kubek na szczoteczki, bo w tym przypadku stylowy diabeł naprawdę tkwi w szczegółach.


Łazienka - Biel i czerń decoart24.pl

Fot. - houzz.com


Łazienka - Biel i czerń decoart24.pl

Fot. - kbbark.com


Łazienka - Biel i czerń decoart24.pl

Fot. - elledecoration.ru

Z sielską nutą

W opozycji do arystokratycznych łazienek opływających marmurem mamy łazienki inspirowane stylem rustykalnym. Paradoksalnie, choć z definicji wiejski i prosty, posiada on również swoje luksusowe, a wręcz snobistyczne oblicze. Mowa tu o łazienkach urządzonych z największą precyzją, ale w oparciu o sielskie motywy. Elegancka, wysokiej jakości armatura zestawiona jest więc z betonowymi i ceglanymi ścianami czy artystycznie surową podłogą. W takich aranżacjach nie powinno zabraknąć roślin w doniczkach oraz otwartych półek, na których czekają śnieżnobiałe ręczniki. Przyjemność z kąpieli gwarantowana!


Łazienka z sielską nutą decoart34.pl

Fot.-  dwell.com


Łazienka z sielską nutą decoart34.pl

Fot. - kbbark.com


Łazienka z sielską nutą decoart34.pl

Fot. - livingetc.com