Wczytuję dane...

Koce jako dekoracje wnętrz

średnia: 5.0  ocen: 4
Autor: Decoart24.pl
Koce jako dekoracja w domu


Koc kojarzy nam się przede wszystkim z ciepłem i miękkością w długie zimowe wieczory. Ale ta praktyczna funkcja nie ustępuje wcale estetycznej…

Projektanci wnętrz coraz większą wagę przywiązują do harmonijnie dobranych tekstyliów domowych. W salonie, sypialni oraz pokoju dziecięcym koce odgrywają szczególnie istotną rolę. Naturalnie, koc rzadko kiedy jest tylko i wyłącznie ozdobą – lubimy mieć go pod ręką, aby przykryć się podczas drzemki lub otulić powróciwszy z mroźnej przechadzki. Ale przez większą część dnia koce pozostają po prostu statycznym elementem aranżacji, który można sprytnie wykorzystać.

Koc jako akcent kolorystyczny

Najwdzięczniejszą cechą koców jest fakt, że występują w tak szerokiej gamie kolorystycznej. Nie ma praktycznie odcienia, którego nie dałoby się dziś kupić. Wziąwszy zaś pod uwagę, że te największe mają format nawet do 250 cm na długość lub szerokość, jest to „kawałek” tkaniny, którego nie sposób nie zauważyć, nawet, jeśli będzie grzecznie złożony w kostkę. Stąd też pomysł na urozmaicanie aranżacji salonowych, i nie tylko, kocami w żywych barwach, które oddziałują na ogólny klimat wnętrza. Mogą przy tym być one czystym kontrastem dla sofy czy fotela albo też częścią harmonijnej kompozycji kolorystycznej wyznaczanej przez odcienie tapicerki, ścian, dywanów, zasłon i poduszek dekoracyjnych.

Koce jak dekoracje wnętrz decoart24.pl

Fot. - elmueble.com


Koce sklep decoart24.pl

Fot. - elmueble.com


Koce sklep decoart24.pl

Fot. - Decoart24.pl


Przemycone desenie

Obok gładkich koców bardzo atrakcyjną alternatywą są modele wzorzyste, które potrafią być eleganckie, artystyczne, a nawet totalnie abstrakcyjne. Od prostych pasów i krat, przez motywy roślinne i zwierzęce, a skończywszy na szalonych grafikach, koce stają się czymś na kształt konia trojańskiego pozwalającego wraz z obietnicą miękkości przemycić do wnętrza sporą dawkę designerskiej energii. Wzorzyste koce są nie do przecenienia zwłaszcza w aranżacjach inspirowanych trendami etnicznymi – od klasycznej Skandynawii po wibrujące desenie południowej Ameryki. Jako emanująca pozytywną energią ozdoba, są także doskonałym wykończeniem pokojów dziecięcych.


Koce sklep decoart24.pl

Fot. - pencilshavingsstudio.com


Koce sklep decoart24.pl

Fot. - freshome.comKoce sklep decoart24.pl

Fot. -DecoArt24.pl

Dopełnienie przytulności

Czy ma wobec tego sens kupowanie neutralnych koców o pastelowych lub ziemskich odcieniach? Bez wątpienia. Nie każde bowiem wnętrza potrzebują tyle bodźców i akcentów kolorystycznych. W modnej minimalistycznej stylistyce odwołujemy się najczęściej do idei naturalnej harmonii, gdzie poszczególne elementy wyposażenia dobrane są dosłownie ton w ton. Białe, szare, beżowe, brązowe czy czarne koce stają się wówczas po prostu jeszcze jedną warstwą miękkości więcej. Zaaranżowane w sposób umyślnie chaotyczny czy artystyczny zmieniają każdą sofę w oazę, w której pragniemy schować się przed światem z filiżanką ciepłej herbaty.

Koce sklep decoart24.pl

Fot. -cullmankravis.com


Koce sklep decoart24.pl

Fot. -entrancemakleri.seKoce sklep decoart24.pl

Fot. - alvhem.com

Stylowa narzuta na łóżko

Koc, jako taki, może być również doskonałą narzutą na łóżko. Jest to rozwiązanie o tyle praktyczne, że pozwala w zimne noce okryć się dodatkową warstwą, a przy popołudniowych drzemkach służy za lekkie przykrycie. Mięsista faktura, ciekawe plecione wzornictwo czy atrakcyjne zdobienia w postaci frędzli są przy tym wspaniałym wyróżnikiem na gładkiej pościeli. Przemyślana sypialnia może wręcz wykorzystywać zestaw dwóch czy trzech koców dopełniających się nawzajem i dodających pokojowi efektu romantycznej przytulności.


Koce sklep decoart24.pl

Fot. - elmueble.com


Koce sklep decoart24.pl

Fot. - neptune.com


Koce sklep decoart24.pl

Fot. - DecoArt24.pl