Wczytuję dane...

Trendy ogrodowe 2020

średnia: 5.0  ocen: 16
Autor: Decoart24.pl
Ogrody 2020


Trendy ogrodowe na rok 2020

Niby ogród to rzecz ponadczasowa, która rośnie niezależnie od kaprysów mody. Co roku jednak projektanci przedstawiają nam pomysły, które wnoszą powiew świeżości do krajobrazu wokół domu. Co będzie więc popularne w nadchodzącym sezonie?

Rok 2019 minął dość minimalistycznie pod tym względem. Głównymi trendami było zakładanie ogrodów łatwych w utrzymaniu oraz dywersyfikacja powierzchni uprawnej w kierunku warzyw i owoców. Klomby z poziomkami i drewniane zagony z marchewką przestały być faux pas wokół eleganckiej posesji.  Ponadto pojawiła się moda na nietypowe płoty z drewnianych pniaków i gabionu – z jednej strony naturalne, z drugiej pasujące do koncepcji industrializmu.

Uprawiaj i jedz! Ogrody przydomowe.

W roku 2020 specjaliści wieszczą dalsze pogłębienie się mody na własne przydomowe uprawy warzyw, które mogą mieć całkiem atrakcyjną formą estetyczną. Nie trzeba przy tym wcale dzielić ogrodu na część reprezentacyjną i użytkową – duże donice z paprykami czy truskawkami mogą z powodzeniem pysznić się wokół tarasu czy ścieżek ogrodowych. Ich asymilacji pomagają piękne donice i dobór stylowych akcesoriów takich jak podpórki do roślin czy kwietniki.

Uprawiamy także zioła, które prezentują się niezwykle uroczo na klasycznych zagonach, a poza tym drzewa owocowe, przede wszystkim karłowate odmiany. Na płotach fantastycznie prezentują się pnące fasole o pięknym kwieciu, zaś rabaty przyozdobić można również kolorowymi odmianami sałat!

Ogrody 2020 decoart24.pl

1  indianpeakscs.org

Ogrody 2020 decoart24.pl

2. Pinterest


Ogrody 2020 decoart24.pl

3. greenandvibrant.com

Pozioma uprawa

Ponieważ coraz większa część z nas musi zadowolić się małym miejskim ogródkiem, w którym nie ma często miejsca na klasyczny zagon, uprawę tradycyjną zastępujemy coraz częściej uprawą pionową. Służą do tego specjalne wielopoziomowe kwietniki, ale także zwykłe płoty i drewniane ścianki, na których za pomocą wieszaków można zamocować całe rzędy donic czy korytek. W efekcie możemy doczekać się prawdziwej zielonej ściany, która jest hitem tak w ogrodzie, jak i w domu!

Pozioma uprawa roślin decoart24.pl

4. gardendesign.com

Pozioma uprawa roślin decoart24.pl

5. familyhandyman.com


Pozioma uprawa roślin decoart24.pl

6. gazettenet.com

Retro gatunki

Projektanci ogrodów wieszczą również, że po latach fascynacji hybrydami i tropikalnymi gatunkami, następuje mały powrót do przeszłości. Karierę mają więc zrobić rośliny dekadenckie, uprawiane z zapałem w latach 80-tych ubiegłego wieku! Mowa przede wszystkim o jednorocznych nemezjach osiągających do 30 cm i zachwycających delikatnym kwiatami w różnych barwach oraz podobnych wyglądem diaskiach, które cieszą oczy całe lato!

Ponadto popularnością mają cieszyć się kwiaty w kolorze indygood hortensji po obfite krzewy szałwii.

Retro gatunki decoart24.pl

7. Pinterest


Retro gatunki roślin decoart24.pl

8. almanac.com

Retro gatunki roślin decoart24.pl

9. floradania.dk

Styl? Naturalny!

Wreszcie, w zgodzie z zamiłowaniem do ekologii, ogrody w roku 2020 będą wydawały się coraz bardziej dzikie. Nie żeby były zaniedbane czy niezaplanowane, po prostu system sadzenia będzie starał się upodobnić do naturalnego chaosu. Raczej więc niż idealnie geometryczne wyspy w trawniku, odgrodzone pasem białych kamyków, zakładać będziemy wielogatunkowe, szerokie zagony i klomby, w których symetria i regularność nie będą wcale potrzebne.

Owa bioróżnorodność nie tylko ma sprzyjać dobremu samopoczuciu w ogrodzie, ale także ma służyć owadom, zwłaszcza pszczołom. Ogród nie będzie więc starannie wypielęgnowanym parkiem botanicznym, ale oazą zieleni, w której różnorodność gatunków jest ważniejsza niż czystość i ład!


Styl naturalny decoart24.pl

10. rhs.org.uk


Styl naturalny decoart24.pl

11. gardenista.com


Styl naturalny decoart24.pl

12. Lisa Cox Garden Designs

 

Kwietniki, Stojaki na kwiaty, Donice
Produkt dostępny!

Stojak na kwiaty - Czarna doniczka ceramiczna na stojaku - 23x26cm

Doniczka ceramiczna w czarnym kolorze, umieszczona jest na metalowym, złotym stojaku. Osłonka jest w bardzo eleganckim stylu. Posiada prostą formę, dlatego też sprawdzi się zarówno w nowocześnie jak i tradycyjnie urządzonym domu.
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Stojak na kwiaty - Czarna doniczka ceramiczna na stojaku - 18x21cm

Doniczka ceramiczna w czarnym kolorze, umieszczona jest na metalowym, złotym stojaku. Osłonka jest w bardzo eleganckim stylu. Posiada prostą formę, dlatego też sprawdzi się zarówno w nowocześnie jak i tradycyjnie urządzonym domu.
129,99 PLN