Wczytuję dane...

Jadalnia w ogrodzie – jak ją zaaranżować?

średnia: 5.0  ocen: 9
Autor: Decoart24.pl
Jadalnia w ogrodzie


Jadalnia w ogrodzie – jak ją zaaranżować?

Jedzenie na świeżym powietrzu ma w sobie urok, który trudno jest przecenić. Od śniadania w promieniach porannego słońca, po kolacje pod gwiazdami, dobrze pomyślana jadalnia w ogrodzie to wspaniały sposób na urozmaicenie rodzinnego życia.

Aby posiłki pod gołym niebem były faktycznie satysfakcjonujące, trzeba ogrodową aranżację racjonalnie zaplanować. Wysokiej jakości meble ogrodowe to poważna inwestycja, która może służyć latami, jeśli przemyślimy ją w każdym szczególe. Od czego zacząć?

Lokalizacja

Najbardziej naturalnym miejscem do zaaranżowania jadalni w ogrodzie jest oczywiście taras. Blisko związany z salonem, latem może służyć jako naturalne przedłużenie domu, z którego mamy łatwy dostęp do kuchni czy łazienki. Opcja szeroki rozsuwanych drzwi balkonowych pozwala wręcz połączyć taras z salonem w jedno – rozwiązanie idealne przy większych imprezach.

Bliskość zaplecza gastronomicznego-sanitarnego nie jest jednak jedynym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę. Ponieważ w naszej szerokości geograficznej pogoda bywa kapryśna, idealnie, jeśli jadalnia jest zadaszona i zasłonięta od wiatru – nie każdy taras spełnia te wymagania. Czasem okazuje się, że altana ukryta w zacisznej części posesji bardziej sprzyja rodzinnym posiłkom. Ponadto, pod uwagę warto wziąć również stopień osłonięcia od sąsiadów/przechodniów, urok najbliższego otoczenia oraz ewentualną bliskość nieprzyjemnych źródeł hałasu.

Meble ogrodowe technorattan
Produkt dostępny!

Meble ogrodowe - GUSTOSO GRANDE

Zastosowanie ekskluzywnej, syntetycznej plecionki z wysokiej jakości technorattanu w połączeniu ze szklanym blatem stworzyło oczekiwany rezultat. Ekskluzywne meble rattanowe GUSTOSO GRANDE trafiły w gusta klientów ceniących dobry design i elegancję. Meble
7599,00 PLN


Meble ogrodowe technorattan sklep decoart24.pl

1. źródło: thespruce.com

Meble technorattanowe sklep decoart24.pl

2. źródło: atmospheraitaly.com

Wielkość

Wielu z nas ma tendencję do planowania z gestem. Bo cóż, jeśli przyjdzie nam kiedyś ochota wyprawić urodziny na 30 osób lub zaprosić sąsiadów z całej ulicy na grillowanie? Niestety, obserwacje wskazują, że planowanie na wyrost nie jest trafnym wyborem – nie tylko przepłacamy, ale przede wszystkim „zagracamy” dostępną powierzchnię. Lepsze podejście to kupno stołu jadalnego z krzesłami na liczbę biesiadników odpowiadającą członkom rodziny, ewentualnie o dwa miejsca siedzące więcej. Zawsze da się bowiem dokupić łatwe do składowania krzesła i stoliki rozkładane na wyjątkowe okazje, a na co dzień ograniczyć wielkość jadalni do minimum – będzie praktyczniej i przytulniej.

Jadalnia w ogrodzie – jak ją zaaranżować? - decoart24.pl

3. źródło: atmospheraitaly.com

Stolik do ogrodu decoart24.pl

4. źródło: idealhome.co.uk

Meble technorattan sklep decoart24.pl

5. źródło: Decoart24.pl

Rodzaj i styl mebli

Najtrudniejszym chyba wyborem jest decyzja o konkretnym zestawie mebli ogrodowych. Wybór jest bowiem ogromny, ale kryteriów też niemało – od koloru, przez surowiec a skończywszy na stylu. Naturalnie, najważniejszą przesłanką powinna być kompatybilność z architekturą domu oraz charakterem samego ogrodu. Ale warto myśleć również o praktyczności i osobistych upodobaniach. Modne ostatnio meble ogrodowe z technorattanu są łatwe w czyszczeniu i odporne na warunki pogodowe, a przy tym dostępne w szerokiej gamie odcieni. Kto nie przepada za plecionkami, może wybrać meble drewniane, które choć mniej trwałe dodają jadalnie przyjemnego rustykalnego uroku lub też metalowe meble o wysoce modernistycznym designie.

Meble ogrodowe z technorattanu sklep decoart24.pl

6 źródło: realestate.com.au

Meble technorattan decoart24.pl

7 źródło: Decoart24.pl

Meble ogrodowe decoart24.pl

8 źródło: ingarden.co.uk

Warto zwrócić uwagę także na wygodę mebli – rodzaj oparcia u krzeseł i ewentualną obecność podłokietników. W końcu posiłki na świeżym powietrzu z założenia mają się przyjemnie przeciągać. Bardziej elegancki zestaw stołowy do ogrodu obejmują nie tyle krzesła, co naprawdę komfortowe fotele, które zajmują co prawda więcej miejsca, ale są bezkonkurencyjne pod względem wygody.


Dodatkowe wyposażenie

O czym jeszcze warto pomyśleć? Na pewno w ogrodowej jadalni przydadzą się podręczne meblestoliki boczne, na które można odstawić naczynia lub przyprawy. W razie braku stałego zadaszenia należy też zaplanować jakąś formę ochrony, np. parasol obejmujący swoją czaszą stół z krzesłami. Ciekawym urozmaiceniem są również kominki ogrodowe oraz grille ogrodowe, które pozwalają na miejscu opiekać ulubione przysmaki, a zarazem są cennym źródłem ciepła i światła.

Stolik ogrodowy, okrągły decoart24.pl

9. źródło: archiexpo.co

Meble ogrodowe technorattanowe

10 źródło: Decoart24.pl