Wczytuję dane...

10 pomysłów na dekorację stołu

średnia: 5.0  ocen: 18
Autor: Decoart24.pl
Dekoracja stołu


10 pomysłów na dekorację stołu


Piękna jadalnia nie ogranicza się do eleganckiego zestawu mebli, ale wymaga jeszcze stylowej oprawy posiłków. Tą ostatnią można przy tym dość często zmieniać, dzięki czemu codzienność nie bywa nużąca.

Sztuka podania do stołu została dziś w dużej mierze zapomniana – a szkoda. Maksimum wysiłku, jaki wkładamy w serwowanie polega na ustawieniu talerzy na praktycznych  podstawkach. Zaoszczędza to czasu i energii, ale jednocześnie marnuje potencjał, jaki niosą ze sobą wyjątkowe, fantazyjne dekoracje stołu. Poniższe przykłady dobrze tłumaczą ten fenomen…

 

Dekoracje stołu po skandynawsku

Do najprostszych, a zarazem najprzytulniejszych aranżacji stołu należy styl skandynawski. Dominującą rolę odgrywają w nim tekstylia, a więc obrusy, bieżniki i serwetki utrzymane w neutralnych barwach kojarzących się z kolorami ziemi. Dobrym uzupełnieniem jest tradycyjna porcelana w subtelne wzory odnoszące się do tradycyjnego designu, a do tego metalowe akcesoria i prosty bukiet w wazonie…


Dekoracja stołu decoart24.pl
Fot.  historiskahem.seDekoracje stołu w południowym klimacie

Podobną spokojną, ale swojską atmosferę zapewniają dekoracje stołu inspirowane kulturą śródziemnomorską. Obrus pojawia się tutaj w formie centralnej dekoracji, zaś o efekcie decyduje przede wszystkim śnieżnobiała zastawa z wysokiej jakości porcelany lub ceramiki. Mile widziane są elementy takie jak klasyczne patery i tace – wszystko, co potrzebne, aby wygodnie podejmować gości.


Dekoracja stołu decoart24.pl
Fot.. elmueble.com


Zjawiskowa porcelana

Ekskluzywna porcelana broni się przy tym sama! Wyjątkowe kolekcje złożone z różnobarwnych filiżanek, mis oraz talerzy o wyjątkowych deseniach, czasem wręcz ręcznie zdobionych, to wszystko, czego potrzebujesz, aby zachwycić biesiadników. W pomyśle poniżej naczynia niby planety wybijają się na tle ciemnego, kosmicznego obrusu.


Dekoracja stołu decoart24.pl
Fot.. cosmorelax.ru


Dwutonowo

Pomysł na wyjątkową dekorację może być przy tym zupełnie prosty. Ot, już zderzenie dwóch wyraźnych barw na stole daje fantastyczne efekty, tym bardziej, że mając do dyspozycji więcej kolorowych zestawów, można takich duetów kreować więcej. Wspaniałym przykładem jest biało-granatowa kompozycja wykorzystująca w ramach dekoracji jedynie pojedyncze kwiaty lawendy.


Dekoracje na stół decoart24.pl
Fot.. IKEANowoczesny minimalizm

Do najgorętszych trendów ostatnich sezonów należy połączenie ciemnej, szarej i czarnej, kamionkowej zastawy z drewnianymi podkładkami. Poszczególne nakrycie tworzone są na zasadzie warstw spokojnie przechodzących ton w ton, a jednocześnie atrakcyjnie matowym i nowoczesnych. Dopełnieniem są proste lniane tekstylia.


Dekoracje na stół - blog decoart24.pl
Fot.. H&M HomeDekoracja stołu z wakacyjną nutą

Ale aranżacje stołu mogą być bardziej specyficzne, to znaczy inspirowane bardzo konkretnym pomysłem. W poniższym przykładzie podziwiać możemy marynistyczną kompozycję, w której nie brakuje talerzy z faktycznym odniesieniem do morza oraz niezwykle trafnie dopasowanych podkładek z naturalnych włókien – niby liny okrętowej. Kropką nad „i” są złote sztućce kojarzące się z oficerskim prestiżem.


Dekoracje na stół - blog decoart24.pl
Fot.. Zara Home


Dystyngowana elegancja – Dekoracje na stół

Jeśli z kolei zależy Ci na aranżacji bardziej szlachetnej, nadającej się i na bardziej wyjątkowe okazje, to wybierz elegancką zastawę z dekoracyjnymi rantami w subtelny deseń. Można ją bardzo ciekawie połączyć ze stylowymi serwetkami zestawionyi na zasadzie patchoworku, całość dopełniając wykwintnymi czarnymi sztućcami.


Dekoracje stołu blog decoart24.pl
Fot. daniellawitte.se

 


Dekoracja stołu z letnią fantazją

Do ogrodu czy na letnie wieczory na tarasie doskonale pasuje z kolei styl boho, bogato czerpiący z nurtów etnicznych i rustykalnych. Tutaj już nie ograniczamy się do dwóch czy trzech kolorów, ale stawiamy na pełną gamę, np. od różu, przez czerwień, po fiolet – jak na zdjęciach poniżej. Profilowane szkło, zdobne wazy i inne artystyczne dekoracje to w tym wypadku „must have”!


Dekoracje na stół - blog decoart24.pl
Fot. Zara Home


Dekoracje stołu z dozą ekstrawagancji


Cóż z tego, że modny jest niebieski i szary? Ludziom pełnym fantazji bardziej apetyczne wydają się na pewno zielone jabłuszko i kremowa morela. Poniższa aranżacja jest przykładem naprawdę śmiałej i wizjonerskiej koncepcji, która uczyni każdy posiłek niezapomnianym!


Dekoracje stołu - blog decoart24.pl
Fot. sonaeuk.comVintage zawsze młody!

Wreszcie, przy odpowiednim klimacie domu, na stole może pojawić się nakrycie przenoszące biesiadników w inne czasy i krainy. Styl vintage z całą swoją bajkowością i dekoracyjnością, to idealna propozycja na przyjęcia urodzinowe, ślubne czy komunijne! Dekoracji stołu nie może tutaj zabraknąć!


Dekoracje stolu - blog decoart24.plFot. lisavorce.com