Wczytuję dane...

Dekoracje i ozdoby do kuchni

średnia: 5.0  ocen: 3
Autor: Decoart24.pl
Dekoracje i ozdoby do kuchni


Dekoracje i ozdoby do kuchni

Kuchnia może się wydawać ostatnim pomieszczeniem, w którym potrzebne są dekoracje i ozdoby. Ale w rzeczywistości każda rodzina spędza w niej tyle czasu, że warto popracować nad estetyką wystroju.

Właściwie trudno mówić o kategorii dekoracji kuchennych per se. Owo pojęcie obejmuje bowiem uniwersalne ozdoby, które można umieścić w salonie czy jadalni oraz piękne przedmioty użytkowe, których w kuchni nie może zabraknąć. Ich ilość i różnorodność zależy oczywiście od stylu aranżacji – w nowoczesnych wnętrzach będą bardziej oszczędne, podczas gdy w rustykalnym wystroju będą przeważające.


Magia półek otwartych


Półki na ścianę do kuchni doczekały się wielkiego „come-back’u” wraz z modą na styl skandynawski, który promuje co prawda minimalistyczny porządek, ale pyszni się prostymi ozdobami. Zamiast więc zastawiać ścianę masywnymi szafkami wieszamy na niej półki, z których spoglądać na nas może lekka, urocza porcelana złożona ze spójnych kolekcji czy też szklane wazony wypełnione świeżymi kwiatami. Na otwartych półkach stawiamy także kolorowe szkło, ozdobne pojemniki na żywność, dzbany, cukiernice i mleczniki, a nawet obrazy do kuchni. Te ostatnie wyglądają bardzo atrakcyjnie, gdy stoją zamiast wisieć!Dekoracje do kuchni decoart24.pl
1. thewhitearrow.comDekoracje do kuchni decoart24.pl
2. devolkitchens.co.ukDekoracje do kuchni decoart24.pl
3. notar.se


Dekoracje i ozdoby do kuchni cz 1
Produkt dostępny!

Serwis obiadowy - Porcelanowy - 18 elem. - Magnolia

Porcelanowy komplet obiadowy dla 6 osób marki Affek Design. Naczynia kwadratowe w kolorze białym z delikatnym motywem szaro-beżowej magnolii. Można je myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej.
189,00 PLN


Drewno, kamionka, plecionki


Bardzo uroczym pomysłem na ocieplenie surowej zabudowy kuchennej jest uzupełnienie jej akcesoriami z naturalnych, swojskich materiałów, które kojarzą się z urokami prostego życia. Przede wszystkim więc wspaniałą kuchenną ozdobą mogą być drewniane deski kuchenne, których może być więcej niż nam naprawdę potrzeba. Oparte o ścianę tworzą one piękne uzupełnienie blatu.

Niemniej urocze są kosze z naturalnych włókien, w których trzymać można drobne akcesoria do kawy i herbaty albo paczki z ziołami, a także bambusowe maty i podkładki. Nieco chłodnego akcentu wprowadzają z kolei naczynia z kamionki – zarówno te używane, jak i zakupione wyłącznie dla celów ozdobnych.Dekoracje do kuchni decoart24.pl
4. wettergrenfast.se


Dekoracje do kuchni decoart24.pl
5. elmueble.com


Dekoracje do kuchni decoart24.pl
6. elmueble.com


Rustykalne dekoracje i ozdoby do kuchni


Odrębnymi zasadami rządzi się kuchnia rustykalna, która wręcz nie powinna być surowa ani minimalistyczna. Każde wolne miejsce powinno być tu dobrze wykorzystywane, a pozorny nieład jest efektem wymarzonym. Naturalnie, nie chodzi tylko o samą ilość ozdób, ale przede wszystkim o ich charakter. W koncepcji rustykalnej szczególnie warte polecenia są wszystkie widocznie podstarzałe naczynia mosiężne i miedziane, archaiczne młynki do kawy czy wagi, blaszane puszki i klasyczne chlebaki, a także tradycyjne patery na owoce czy nawet lampki z kloszami. Nie powinno zabraknąć również obrazów w ramkach, klasycznej zieleni doniczkowej, zwłaszcza kuchennych ziół, a miłą dekadencką dekoracją może być również stary zegar czy lustro w zdobnej oprawie.


Dekoracje do kuchni decoart24.pl
7. devolkitchens.co.ukDekoracje do kuchni decoart24.pl
8. pierceandward.comDekoracje do kuchni decoart24.pl
9. pierceandward.com


Dekoracje i ozdoby do kuchni cz 2
Produkt dostępny!

Dzbanek porcelanowy - Mirella Gold - 900ml

Przepiękny porcelanowy dzbanek z kolekcji Mirella Gold marki Affek Design.nProsta forma przełamana złotym paskiem. Posiada złoty uchwyt na pokrywce.nNie należy go myć w zmywarce.nPojemność: 900mlnPakowany z czarne ozdobne pudełko.nn │ nDŁUGOŚĆ │ 24.30 cm
77,90 PLN
Produkt dostępny!

Filiżanka - porcelanowa - szaro niebieska - Stone - 250 ml

Porcelanowa filiżanka ze spodkiem z serii STONE marki AFFEK DESIGN. Kolorystyka, szaro-niebieska idealnie, wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Pojemność: 250ml, Wymiary ,wysokość: 8cm ,średnica dół: 8cm ,średnica góra: 7cm, średnica spodka:15cmn
39,90 PLN


Kuchnia z fantazją

Istnieje też możliwość stworzenia kuchennej aranżacji, która swoją elegancją upodobni się do wystroju salonowego. W końcu to w kuchni bardzo często znajduje się stół jadalny, który gromadzi przy posiłkach całą rodzinę i jest najchętniej odwiedzanym miejscem w domu! Stąd kuchenne ściany zmieniają się w galeryjną ekspozycję dzięki zestawom gustownych obrazów na ścianę w nowoczesnym stylu. Godne rozważenia są również designerskie tapety w śmiałe wzory, a nawet całkiem salonowe dywany oraz piękne lampy stołowe!


Dekoracje do kuchni decoart24.pl
10. jutehome.com


Dekoracje do kuchni decoart24.pl
11. entrancemakleri.se


Dekoracje do kuchni decoart24.pl
12. architecturaldigest.com