Wczytuję dane...

Jakie meble do ogrodu?

średnia: 5.0  ocen: 9
Autor: Decoart24.pl
Jakie meble do ogrodu?


Jakie meble do ogrodu wybrać?

Ogród co do zasady ma być kolorowy. Dobór mebli na taras czy patio nie jest jednak zupełnie dowolny, bowiem pod uwagę wziąć należy także fasadę i styl domu oraz wykończenie posesji.

Żyjemy w czasach, gdy meble ogrodowe przyjmują dowolne praktycznie kolory. Ten szeroki wybór niby pozwala nam kreatywnie kształtować przestrzeń wokół, ale z drugiej strony, utrudnia też znacząco podjęcie decyzji. Jaki bowiem odcień okaże się najpraktyczniejszy w użytkowaniu? Który pozwoli stworzyć najbardziej elegancki efekt końcowy?

Oto kilka wariantów, które warto wziąć pod uwagę, wraz z ich zaletami i wadami.


Klasyka czyli drewno


Meble ogrodowe z naturalnego drewna to bez wątpienia wybór, który najbardziej spodobałby się Matce Naturze. Ciepłe, jasne odcienie de facto należą do przyrodniczej gamy barw i idealnie komponują się z zielenią. Mogą być przy tym stylowo rustykalne bądź modnie minimalistyczne, pasując tak do miasta, jak i do wiejskich ogrodów. Przyjemne w dotyku, nie studzą i chłodzą, a na dodatek doskonale pasują do innych drewnianych elementów w ogrodzie.

Niestety, sam materiał ma swoje wady – drewno, nawet tak trwałe jak teak i odpowiednio zaimpregnowane nie znosi bowiem dobrze kaprysów pogodowych. Nasiąka wodą, pęka, blaknie, a często wręcz gnije. Nie jest więc to inwestycja na długie lata.


Meble ogrodowe sklep decoart24.pl

Meble ogrodowe sklep decoart24.pl


Ciemny brąz


Stosunkowo największą popularnością cieszą się ostatnio meble ogrodowe w kolorze ciemnego brązu – mowa od odcieniu orzecha włoskiego czy kakao. Jest to barwa również nawiązująca do naturalnej palety kory czy orzechów, ale zarazem przyjemnie praktyczna, bo nie pokazująca na sobie zabrudzeń. Ciemnobrązowe meble mogą być lakierowanym modelami drewnianymi, ale coraz częściej bywają wykonane z technorattanu – syntetycznych włókien, które da się splatać w dowolny sposób. W takiej postaci nieodzownie kojarzą się z egzotycznym klimatami indonezyjskich czy karaibskich wysp, współgrając z ciemnymi deskami tarasu.

Ciemny brąz ma oczywiście swoje gorsze strony. Po pierwsze, kakaowy odcień nie najlepiej pasuje do modnych chłodnych tonów nowoczesnej architektury. Po drugie zaś, decydując się na większy zestaw mebli ryzykujemy stworzenie dość przygnębiającej, choć niewątpliwie eleganckiej aranżacji!


Meble ogrodowe sklep decoart24.pl

 

Meble ogrodowe sklep decoart24.pl


Antracyt i szarości


Innym atrakcyjnym wyborem są meble ogrodowe w odcieniach szarości – od tej klasycznej, popielatej, po ciemną, antracytową. Przyjemnie neutralne są idealnym dopełnieniem nowoczesnych posesji, w których króluje cement, metal i beton. Mogą być wykonane z technorattanu lub malowanego metalu, a najczęściej bywają spójnym połączeniem obu tych materiałów. Nie widać na nich łatwo zabrudzeń, a przy tym dają elegancki, nowoczesny efekt.

Trudno doszukać się wielu wad w tak uniwersalnym designie, choć prawdą jest, że jest on nieco nadużywany – zwłaszcza antracyt. Jeśli więc pragniesz wyróżnić się wśród sąsiadów, pomyśl raczej o innym odcieniu!Meble ogrodowe sklep decoart24.pl
Meble do ogrodu decoart24.pl

Meble ogrodowe sklep decoart24.pl


Biel i jej odcienie


Do oryginalnych kolorów ogrodowego wyposażenia należy na pewno biel, która wielu z nas już na wstępie wydaje się zupełnie niepraktyczna. Owszem, jest to kolor wymagający najczęstszego mycia i największej ostrożności jeśli chodzi o obtłuczenia czy zarysowania. Należy się też liczyć z faktem, że w ciągu kilku sezonów, mimo pielęgnacji, straci na swojej oryginalnej czystości.

Z drugiej strony, białe meble ogrodowe odznaczają się niebywałą charyzmą i elegancją, doskonale pasując do koncepcji nadmorskich wakacji i południowych klimatów. Prezentują się fantastycznie nad basenem oraz na tarasie domu o neutralnej, chłodnej kolorystyce. Są świeże i zapraszające, a ich prestiż można podkreślić białym donicami z roślinami o białym kwieciu!


Meble ogrodowe sklep decoart24.pl

Meble ogrodowe sklep decoart24.pl

Meble ogrodowe sklep decoart24.pl


Kolorowe meble ogrodowe?


Wreszcie, jako odstępstwo od każdej reguły i koncepcję szalenie oryginalną, można wziąć pod uwagę naprawdę kolorowe meble ogrodowe – różowe, czerwone, pomarańczowe, żółte czy zielone. Przy odpowiedniej jakości wykonania potrafią być one zaskakująco eleganckie i nadają ogrodowi pozytywnej energii współgrającej z soczystym kwieciem wokół!


Meble ogrodowe sklep decoart24.pl

Meble ogrodowe sklep decoart24.pl

Meble ogrodowe sklep decoart24.pl