Wczytuję dane...

Technorattan w ogrodzie - 5 powodów, dla których warto go mieć!

średnia: 5.0  ocen: 31
Autor: Decoart24.pl
Technorattan w ogrodzie


Technorattan w ogrodzie – 5 powodów, dla których warto go mieć!


Technorattan to magiczne słowo, które podbija branżę mebli ogrodowych. Co warto o nim wiedzieć?

Meble ogrodowe z jednej strony muszą być naprawdę niezawodne technicznie – kapryśna pogoda nie może być wszak powodem, aby nieustannie chować je i rozkładać na nowo. Z drugiej strony, każdemu zależy dziś, aby na tarasie dało się nie tyle przysiąść byle gdzie, ale z dumą i pełnym gestem podejmować nawet najzacniejszych gości. Stąd też ciągła walka projektantów o meble z lepszych materiałów – najbardziej odpornego drewna, nierdzewiejącego metalu czy tworzyw sztucznych. Te ostatnie to nie tylko kojarzący się z kiczem plastik, ale także technorattan, czyli plecionka z syntetycznych włókien polietylenowych lub poliuretanowych.


Meble ogrodowe technorattan sklep decoart24.pl
Sprawdź zestaw mebli technorattanowych Amaro 


Dlaczego technorattan cieszy się aż taką popularnością?

Nawiązuje do tradycji

Sama nazwa „technoratttan” to wyraźny ukłon w stronę naturalnych włókien, z których ludzie od setek lat wyplatali meble i sprzęty domowe. Niestety, choć urocze i naturalne, rattan, wiklina czy bambus dość łatwo poddają się wpływom atmosferycznym i nawet pieczołowita pielęgnacja niewiele tu pomoże. Syntetyczne włókna pozwalają tymczasem uzyskać estetyczny efekt plecionki bez jakościowego kompromisu. Meble technorattanowe prezentują się bardzo naturalnie, często wręcz idyllicznie i melancholijnie, i doskonale pasują do zielonego krajobrazu wokół.


Meble ogrodowe technorattan - sklep decoart24.pl
Sprawdź zestaw mebli technorattanowych Dritto


Jest wyjątkowo trwały


Technorattan, jako surowiec udoskonalony metodą wieloletnich testów, pozbawiony jest naturalnych porów i typowych dla przyrody niedoskonałości. Całkowicie odporny na wilgoć, słońce, mróz i wiatr, z powodzeniem zniesie ekspozycję nawet na polską pogodę od wczesnej wiosny po późną jesień. Kolory nie blakną pod wpływem promieniowania UV, formy nie ulegają odkształceniu nawet przy silnych deszczach, a sam materiał nie traci na pewności mimo zmian temperatur. Można go przy tym do woli myć, nawet z użyciem myjki ciśnieniowej!


Meble ogrodowe technorattanowe sklep decoart24.pl

Sprawdź zestaw mebli ogrodowych Vero


Zapewnia komfort


Techniczne właściwości technorattanu obejmują nie tylko wytrzymałość, ale także niezwykły poziom elastyczności. Uplecione z syntetycznych włókien meble w naturalny sposób przejmują więc właściwości surowca, oferując pewne podparcie, ale bez poczucia nieprzyjemnej twardości drzewa czy metalu. W efekcie leżaki, fotele czy taborety z technorattanu gwarantują naprawdę wysoki poziom wygody, a przy tym nie ziębią, ani nie nagrzewają się nigdy tak jak aluminium lub stal. Naturalnie, dla pełnego komfortu poszczególne modele siedzisk można doposażyć w poliestrowe poduszki, które również dobrze znoszą kaprysy pogody.


Łóżko ogrodowe sklep decoart24.pl


Sprawdź łóżko ogrodowe UmileStwarza nieograniczone możliwości


Polietylen i poliuretan to surowce, które można w uproszczeniu przyrównać do plasteliny. Dają się dzielić na włóka szersze i węższe, płaski, okrągłe, a nawet kanciaste. Nie są łamliwe ani zbyt sztywne, w efekcie będąc optymalnym materiałem dla mistrzów. Większa część mebli technorattanowych jest bowiem wyplatana ręcznie i ów dodatek ludzkiej kreatywności w zasadniczy sposób wpływa na efekt końcowy. Z syntetycznych włókien da się bowiem wyplatać nie tylko proste płaszczyzny, ale także krągłości, siatki czy całe bryły geometryczne, o tyle zachwycające, że tworzą jedną spójną całość.


Fotel wiszący doppio sklep decoart24.pl


Zachwyca estetyką


Owa wszechstronność polietylenu i poliuretanu to także olbrzymi potencjał stylowy. Możliwość barwienia materiału na dowolnie wybrany odcień oznacza swobodę kształtowania ogrodowych aranżacji – od typowych dla rustykalizmu kolorów ziemi po modne modernistyczne szarości, brązy i biel.

Technorattanowe meble do ogrodu mogą w rezultacie realizować niewyczerpany repertuar wizji, łącznie ze skandynawskim minimalizmem, tradycyjną elegancją lub nowoczesnym eklektyzmem. Gdyby tego było mało, technorattan, choć tak rozmaity, wykazuje wysokie poziom kompatybilności wewnętrznej, co oznacza, że jedną plecionkę możemy wykorzystać w tarasowej jadalni, a zupełnie  inną w zacisznym kącie wypoczynkowym na trawniku.


Meble ogrodowe technorattan decoart24.pl
Sprawdź meble ogrodowe technorattanowe VistosoMeble ogrodowe technorattan Corda - Sklep decoart24.pl


 Sprawdź zestaw mebli Corda