Wczytuję dane...

Mieszkanie w stylu Zen

średnia: 5.0  ocen: 4

Autor: Decoart24.pl
Mieszkanie w stylu zen


Wnętrza, które napawają spokojem i pozwalają się zrelaksować. W których czujesz się dobrze i przytulnie, ale także zdrowo i świeżo. Koncepcja Zen ma również swoje odzwierciedlenie w designie!

 

Mieszkania widoczne na poniższych fotografiach są doskonałym przykładem aranżacji opartej na zasadach harmonii, spokoju i szeroko rozumianego ładu przestrzennego. Precyzyjnie zaplanowane wnętrza z jednej strony uderzają elegancją i estetycznym pięknym, z drugiej strony, wolne są od przesady, zgiełku czy chaosu. Proste i wyszukane zarazem, wydają się domem, w którym łatwo się zrelaksować i zapomnieć o codziennym stresie. Spróbujmy rozłożyć na czynniki pierwsze w czym tkwi esencja aranżacji w stylu Zen…Stonowane kolory


We współczesnym designie panuje tendencja do popadania w skrajności. Z jednej strony mamy więc sterylnie czyste, zimne, białe wnętrza; z drugiej, śmiały, zaskakujący, a nawet krzykliwy wystrój. W omawianych mieszkaniach udało się jednak osiągnąć idealny środek wyważenia, który zahacza o lekkość pasteli, ciepło beżu i neutralność szarości. Każdy pokój i zakątek wydaje się być zaprojektowany z wirtuozerią. Przeplata się drewno z odcieniami piasku i granatu, czeka nas zachwycająca gradientami kompozycja kilkunastu odcieni, które tworzą idealną całość!
Mieszkanie w stylu Zen – Blog Decoart24.pl
Mieszkanie w stylu Zen – Blog Decoart24.pl
Mieszkanie w stylu Zen – Blog Decoart24.plMieszkanie w stylu Zen – Blog Decoart24.pl


Harmonia kompozycji


Owo doskonałe wyważenie nie ogranicza się jednak do kolorów, ale widoczne jest również w fizycznym schemacie. I choć w sypialni odnajdziemy ponadczasową symetrię, która w sposób oczywisty emanuje spokojem i równowagą, w innych częściach domu wystrój jest asymetryczny, ale wciąż zaskakująco harmonijny. Kluczem do sukcesu wydaje się być zrozumienie i optymalne wykorzystanie geometrii - krągłości doskonale parują się kątami prostymi, a linie równoległe ze skośnymi. Dekoracje pełnią w tej aranżacji szczególnie istotną rolę, dopełniając, niczym małe odważniki na szali, współmierności poszczególnych części wystroju.


Mieszkanie w stylu Zen – Blog Decoart24.pl
Mieszkanie w stylu Zen – Blog Decoart24.pl

Mieszkanie w stylu Zen – Blog Decoart24.pl

Nowości
Produkt dostępny!

Obraz na płótnie - Jezioro Akkem - 120x90 cm

Obraz na płótnie pod tytułem Akkem jezioro. Głębokie, nasycone barwy, obraz ma intensywne, żywe kolory, jest przy tym bardzo ostry, każdy przechodząc obok zwróci na niego uwagę. Barwy są trwałe, cieszą oko długie lata. Płótno najlepszej jakości.
183,00 PLN
Produkt dostępny!

Obraz na płótnie - Orchidea - White Hats - 50x100 cm

Fantastyczne barwy, obrazy charakteryzuje wysokie nasycenie barw i ostrość, nie sposób oderwać od nich wzrok. Kolory utrzymują się przez długie lata. Płótno wysokiej jakości, obrazy wykonane na płótnie bawełnianym 300g/m2 są mocne i trwałe, świetnie
219,00 PLN
Produkt dostępny!

Parawan pokojowy - 4 częściowy - Orchidea, Kamyki, bambusy

Parawan pokojowy orchidea z kamykami stał się prawdziwym hitem wnętrzarskim. Parawan w salonie, biurze, restauracji oraz sypialni może wydzielić ustronne i przytulne miejsce do pracy, odpoczynku lub  spożywania posiłków. Główną zaletą parawanów jest fakt,
594,99 PLN
Produkt dostępny!

Komplet łazienkowy ceramiczny - Eda White - 3 elem.

Komplet akcesoriów łazienkowych wykonany z ceramiki. Trzyczęściowy zestaw składający się z dozownika na mydło, mydelniczki oraz kubka na przybory.Zastosowanie bieli oraz złota czyni ten komplet wyjątkowym.
65,00 PLN


Dekoracje w stylu Zen


Doborowi dekoracji warto też poświęcić kilka słów więcej, bowiem stanowią one ważny element całościowej atmosfery. Raczej niż chwycić się jednego konkretnego nurtu czy deseniu, np. stylu skandynawskiego czy motywów przyrodniczych, projektanci znów wykazali się podziwu godną zmyślnością łatwo dobierając ceramikę, obrazy, lampy czy tekstylia, które, choć różne, idealnie się dopełniają. Nie brakuje więc nowoczesnej sztuki, klasycznych kamionek, inspirowanych naturą waz, tradycyjnych wzorów, a nawet suszonych kompozycji roślinnych! Piękne są przy tym zderzenia matowych i błyszczących powierzchni, jak również genialne zestawienia różnych ozdób różnej skali.


Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl

Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl
Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl
Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl


Energetyczne akcenty

 

W całym tym perfekcyjnym wystroju Zen skoncentrowanym na idei spokoju i dystansu znalazło się jednak miejsce na nieco bardziej energetyczne akcenty. Ich proporcja w ogólnej kompozycji oraz zasięg oddziaływania znowu każą zdjąć kapelusze z głów przed projektantami. Dodatki i dekoracje działają we wnętrzach niczym promienie słońca, nie pozwalają popaść w melancholię i przesycając światło dzienne pogodnym tonem. Czyż można wyobrazić sobie lepsze środowisko do życia?


Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl
Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl
Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl
Mieszkanie w stylu zen blog decoart24.pl

 

Donice - Zielony dom
Produkt dostępny!

Trzy donice ogrodowe - Wodospad

Trzy donice ogrodowe zaprojektowane zostały tak, aby zasadzone tam kwiaty tworzyły efekt wodospadu. Stelaż kwietnika jest wykonany ze stali w kolorze czarnym, natomiast donice z najwyższej jakości tworzywa.
665,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica do ogrodu, restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - 50x50x43 cm

Donica do restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - Ocieplenie - 50x50x43 cm - ok. 9,5 kg Donica z systemem nawadniania to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej jakości oraz prestiżowego designu. Donica sprawd
353,00 PLN