Biuro w domu

Niemal w każdym domu potrzebne jest dziś miejsce do pracy. Najczęściej związane z obecnością komputera, pozwala realizować osobiste pasje, jak również wykonywać obowiązki zawodowe z domowego zacisza.
Jedni z nas mają możliwość pracy z domu, inni konieczność, a jeszcze inni z radością poświęcają czas prywatnym projektom. W każdym z tych wariantów potrzebujemy jednak domowej pracowni, która może przyjmować bardzo różne formy. Tak naprawdę najważniejsza jest jednak jej praktyczność, która – jak widać na poniższych fotografiach - wcale nie musi oznaczać estetycznego kompromisu.
Biurko w salonie
W najbardziej minimalistycznej formie miejsce do pracy w domu może ograniczyć się do pojedynczego biurka. Tyle bowiem potrzeba, aby móc usiąść wygodnie i otworzyć laptop. A mebli w tej kategorii nie brakuje - od małych, ale profesjonalnych stolików komputerowych po eleganckie, artystyczne wręcz konsole – skromny blat łatwo jest umieścić nawet w bardzo niewielkim salonie. Najnaturalniejsze miejsce to strefa pod oknem, która rzadko bywa dobrze wykorzystywana, a ponadto zapewnia przyjemną podaż naturalnego światła, z którym lepiej się pracuje za dnia.
Wybierając biurko w stylu korespondującym z pozostałym umeblowaniem salonu, jesteśmy wręcz w stanie stworzyć aranżację bardzo elegancką i zrównoważoną – na zasadzie dawnych pokojów dziennych wyposażonych tradycyjnie w sekretarzyki.
Samotny mak - Obraz na płótnie
Obraz do sypialni - A Day Of Light
Komplet łazienkowy ceramiczny - Eda White - 3 elem.
Ustronne miejsce
Naturalnie, nie każdy czuje się komfortowo pracując w samym sercu rodzinnego życia. Poza hałasami, przeszkadzać nam może nawet ruch, chaos, krzątanina. Dlatego miłośnikom skupienia, którzy nie mogą pozwolić sobie na oddzielną pracownię, poleca się wykorzystanie naturalnych cech architektonicznych przestrzeni do „ukrycia” domowego biurka. Przy ich braku można niewielkim kosztem zaaranżować sztuczne wnęki i ścianki - czy to za pomocą płyt, czy mebli.
Takie odseparowane fizycznie i optycznie biurko w naturalny sposób wymaga więcej respektu od domowników i sprzyja racjonalnemu wykorzystaniu wolnej przestrzeni. Jeśli nie chcemy zaś stwarzać dodatkowych ścianek i podziałów, można pomyśleć o modnym podeście…
Oddzielna pracownia
W domach rodzinnych i większych mieszkaniach idea aranżacji niezależnej pracowni często wygrywa z konkurencyjnym pomysłem na pokój gościnny. Bądź co bądź, nasza przestrzeń mieszkalna powinna służyć przede wszystkim domownikom!
Już bardzo małe przestrzenie – pod schodami, na zabudowanym balkonie czy w najmniejszym pokoju da się stylowo urządzić na cele użytkowe. Taka pracownia może być przy tym uniwersalnym pokojem, z którego skorzystać może każdy, kto potrzebuje od czasu do czasu trochę spokoju i samotności. Ba, wstawiając do niej rozkładaną kanapę można połączyć funkcję gabinetu i pokoju dla gości.
Gabinet osobisty
Najwięksi szczęśliwcy mogą zaadaptować cały pokój wyłącznie na własne potrzeby. Czasem jest to wręcz konieczność, jeśli dom jest siedzibą firmy i może być odwiedzany przez klientów lub partnerów. I choć ta opcja daje „właścicielowi” najwięcej swobody, warto i tak zawczasu przemyśleć ergonomię i stylistykę domowego gabinetu.
Po pierwsze więc, ma to być przestrzeń, w której z przyjemnością będziemy spędzać czas – przyjazne kolory, atrakcyjne dekoracje czy zieleń doniczkowa to więc cenne dodatki. Po drugie, dla całościowej atmosfery domu dobrze jest, gdy każda jego część realizuje tą samą koncepcję designerską – w tradycyjnych aranżacjach można więc myśleć o klasycznych, eleganckich gabinetach, podczas gdy nowoczesne domu proszą się o nieco lekkości i otwartości. Wreszcie, taki gabinet może równocześnie pełnić funkcję pokoju do czytania czy biblioteczki – z tą myślą warto odpowiednio zaaranżować zabudowę.
Podkładka na biurko - 66x47x1cm
Pojemnik na dokumenty - 24x35x6cm
Teczka na dokumenty - 25x32cm - Ekoskóra
Teczka na dokumenty - Ekoskóra - 25x32cm
Star Wars 7 Kylo Ren - notes