Przytulnie w domu
Przytulnie, przytulniej, najprzytulniej!
Może należysz do licznego grona ludzi, którzy nie są zachwyceni nowoczesnym minimalizmem i jego surowością. Może w domu chcesz czuć się przede wszystkim swojsko, ciepło, prywatnie… jednym słowem, przytulnie…
Wbrew pozorom, nie tak łatwo jest stworzyć aranżację, która będzie spełniała powyższe wymogi, pozostając przy tym estetyczną i elegancką. Wnętrza urządzane na modłę serca mają bowiem tendencję do chaosu, a czasem nawet kiczu czy naiwności. Wystarczy tylko wyobrazić sobie kolekcję wszystkiego, co jest nam emocjonalnie bliskie – od ulubionych starych koców po fotografie członków rodziny, żeby uświadomić sobie, że nie tak wygląda reprezentacyjny salon, do którego chcielibyśmy zaprosić gości.
Dajmy się więc raczej zainspirować…
Drzewo, wełna i tekstylia
Najbardziej bezpośrednia interpretacja przytulnych wnętrz zasadza się na koncepcji koca. To oczywiście skrót myślowy, który reprezentuje bliskie człowiekowi asocjacje – miękkość i ciepło podświadomie kojarzą się nam z idealnym samopoczuciem. Poniższa aranżacja doskonale oddaje tą ideę. Drewniane podłogi zdobione tradycyjnymi wzorzystymi dywanami dbają o ciepło naszych stóp. W oknach wiszą kotary z prawdziwego zdarzenia, które umożliwiają skrycie się przed światem i ostrym światłem. Nie brakuje też innych tekstyliów – poduszek dekoracyjnych, aksamitnych obić czy kolorowych narzut. Wszechobecne drzewo również pozytywnie oddziałuje na spragnione przytulności zmysły, a kuchnię z jadalnią zdobi wręcz kredens z prawdziwego zdarzenia!
Samotny mak - Obraz na płótnie
Obraz do sypialni - A Day Of Light
Miski dekoracyjne - Komplet 3szt. - Metalowe - Złoto
Komplet łazienkowy ceramiczny - Eda White - 3 elem.
Jasno, ale przytulnie
Nawet modne skandynawskie wnętrza mogą stać się prawdziwym domowym ogniskiem z całym bagażem emocjonalnym. Wystarczy szarości wymienić na złoto, a całe wnętrza skąpać w świetle pochodzącym tak z dużych okien, jak i licznych lamp i dekoracyjnych światełek. Do bieli doskonale pasują złote akcenty, które można przemycić w formie ramek, świeczników, czy innych ozdób i dekoracji. Doskonałe efekty dają również wiklinowe i jutowe sploty w postaci koszy, mat czy pojemników, a także wstawki z naturalnego drewna w postaci blatów czy prostych regałów.
Na poniższych fotografiach warto docenić również rolę dekoracji ściennych oraz kontrolowanego chaosu polegającego na zestawianiu np. różnych stylowo i kolorystycznie krzeseł w jadalni. Ten sam koncept można zastosować w odniesieniu do doniczek, poduszek czy stolików do kawy.

Z nutą nostalgii
„Stare dobre czasy” w naturalny sposób ocieplają nasze serca. Trudno się więc dziwić, że w rankingu najprzytulniejszych wnętrz nie może zabraknąć aranżacji inspirowanych tradycją. Dekoracyjne abażury, stiukowe sufity, dwuskrzydłowe drewniane drzwi i gzymsowe kominki to wszystko pomysły, które idealnie pasują do mieszkań w starych kamienicach. Neutralne kolory, duża liczba jednobarwnych tekstyliów oraz liczne roślinne dekoracje dopełniają efektu, będąc jednocześnie ukłonem w stronę stylistyki XXI wieku. Na tej samej zasadzie przytulna kuchnia obejmuje klasyczny drewniany stół z krzesłami oraz całkiem nowoczesne, modułowe szafki.
Magia przytulności
Wreszcie pozostaje nam jeszcze kwestia koloru. W gamie przytulności mieści się i ciemny brąz, i żółć, i pastelowy róż, beż. Na tyle jasne, aby sprawiły optymistyczne wrażenie, a jednocześnie wystarczająco ciepłe, aby można się było obejść bez kominka.
Poniższe mieszkania dowodzą, że w odpowiedniej tonacji kolorystycznej nawet małe wnętrze może wydawać się przestronne i przytulne zarazem. Godny uwagi jest przy tym przede wszystkim pomysł na eklektyczną kolekcje lamp oraz gustownie dobrane ozdoby ceramiczne – liczne, ale nie przesadzone.