Wczytuję dane...

5 ciekawych zastosowań lamp stojących

średnia: 5.0  ocen: 18
Autor: Decoart24.pl


5 ciekawych zastosowań lamp stojących

Lampy stojące do salonu czy sypialni pełnić mogą kluczową rolę. Czy wiesz jak wybrać idealną lampę stojącą i jak ją wykorzystać we wnętrzach?

Lampa podłogowa powinna znaleźć się w każdym domu! Niedoceniana i często pomijana, tak naprawdę jest szalenie ważnym elementem wystroju i systemu oświetleniowego. W zależności od tego, jaki model wybierzesz, może pełnić jednak nieco inne funkcje. Przyjrzyj się nowościom i dowiedz się, jak wykorzystać lampy stojące z korzyścią dla wnętrz.


Światło do lektury

W każdym domu znajdzie się mol książkowy – często jest ich nawet kilku! Dobre miejsce do czytania bywa na wagę złota. Poza wygodnym siedziskiem, które umili godziny lektury, kluczową sprawą jest prawidłowe oświetlenie. Lampa stojąca do czytania z odpowiednim natężeniem światła skierowanego ku dołowi to idealny akompaniament do komfortowego fotela lub kanapy. Idealny model to taki, w którym da się regulować natężenie światła lub ustawienie klosza!


Lampa stojąca sklep decoart24.pl
Decoart24.pl


 Lampa stojąca do salonu decoart24.pl
 DecoArt24.plLampa podłogowa sklep decoart24.pl
DecoArt24.pl


Eleganckie oświetlenie boczne


Nie da się oglądać telewizji z silnym światłem sufitowym. Także spotkania towarzyskie, wieczorna sjesta czy chwile romantyki są przyjemniejsze, jeśli stworzymy im odpowiedni klimat. Specjaliści od wystroju wnętrz zgadzają się, że najlepsze efekty w tym zakresie daje warstwowe lokalne oświetlenie pozwalające uzyskać optymalny poziom półmroku.


Stylowa lampa stojąca
 ustawiona w rogu salonu lub sypialni to doskonałe źródło stłumionego światła na idealnej wysokości. Jeśli wybierzesz model z kloszem, zyskasz przyjemną poświatę w wybranej barwie, nie ryzykując nieprzyjemnego rażenia w oczy. Klasyczne lampy podłogowe w swojej geometrycznej harmonii i ekskluzywnym wykończeniu są również doskonałym dodatkiem do kąta wypoczynkowego. Szczególnie modne w ostatnich sezonach są modele ze złotym stelażem, który wieczorem rezonuje wokół ciepłym blaskiem.


Złota lampa stojąca sklep decoart24.pl
Decoart24.pl


Lampa podłogowa stojąca sklep decoart24.pl
DecoArt24.pl
Lampa stojąca złoto-czarna sklep decoart24.pl

DecoArt24.pl


Oryginalna lmapa podłogowa?


Masz do zagospodarowania pusty kąt w salonie? W aranżacji brakuje śmiałego elementu? A może po prostu jesteś miłośnikiem oryginalnych świateł i efektów, jakie dają wieczorami?

Designerskie lampy podłogowe odchodzą coraz częściej od dobrze znanej konwencji nogi i klosza. Zamiast tego zachwycają zjawiskowymi kształtami, które po zapaleniu całkowicie odmieniają charakter wnętrza. Niczym świecące rzeźby cieszą oko za dnia i po zmroku.

Taka unikatowa lampa podłogowa może przybierać kształt nieregularnej konstrukcji z większą ilością żarówek. Tworzy wówczas coś na kształt świetlistego drzewa czy krzewu. Alternatywnie, powleczona być może cała transparentnym dla światła materiałem, dając efekt jaśniejącej bryły. W każdym z tych wariantów o rezultacie końcowym decyduje kloszy i natężenie światła.


Lampa stojąca sklep
Decoart24.plLampa podłogowa sklep decoart24.pl
DecoArt24.plDuża lampa podłogowa sklep decoart24.pl
 DecoArt24.pl


Dopełnienie aranżacji


Bywa też tak, że lampa podłogowa staje się przede wszystkim języczkiem u wagi. Pieczołowicie dobrana pod kątem stylu i kolorystyki i ustawiona w idealnym miejscu decyduje o optycznym wyważeniu wystroju. Bez niej byłoby nie tylko ciemniej i mniej przytulnie, ale przede wszystkim pustawo i nieciekawie.

W tej funkcji idealnie sprawdzają się lampy stojące z charakterem. O śmiałym designie, wyraźnych barwach czy zwracającej uwagę konstrukcji. Im większą indywidualność wybierzemy, tym atrakcyjniejsza stanie się aranżacja salonu.


Lampa podłogowa stojąca sklep decoart24.pl
Decoart24.plLampa podłogowa, stojąca sklep de decoart24.pl
DecoArt24.pl

Lampa stojąca zamiast wiszącej?


Wreszcie, lampy podłogowe mogą także być godnym zastępstwem dla lamp wieszanych nad sofą czy stołem jadalnym. Zamiast wiercić otwory w suficie i narażać się na widok zwisających z niego kabli, możemy wybrać lampę stojącą z odpowiednio długim i wygiętym ramieniem. Jeśli jest ono ruchome, dodatkowo zyskamy opcję dowolnego przemieszczania źródła światła w zależności od potrzeb!

Takie uniwersalne lampy stojące są doskonałą propozycją zwłaszcza do wnętrz o wysokich sufitach, na których trudno by było zainstalować odpowiednio reprezentacyjne oświetlenie. Co więcej, dzięki swojej dosadności stylowej wspaniale ożywiają one pustą przestrzeń nad blatami i siedziskami.


Lampy podłogowe, stojące sklep decoart24.pl
DecoArt24.plLampa podłogowa, stojąca sklep decoart24.pl
DecoArt24.pl