Wczytuję dane...

PUSTE ŚCIANY W DOMU NIEUBŁAGANIE STRASZĄ? JAKA JEST ALTERNATYWA? - OBRAZY, FOTOTAPETY, PLAKATY, REPRODUKCJE

średnia: 5.0  ocen: 2

Nowoczesne obrazy na ścianęPuste ściany w domu nieubłaganie straszą. Natomiast oprawione w ramy, klasyczne reprodukcje nie pasują do modernistycznych wnętrz i obciążają poważnie budżet. Jaka jest alternatywa?

Obrazy i obrazki na ścianach to wciąż najwdzięczniejsza i najbardziej popularna forma zdobienia wnętrz. Nowoczesne aranżacje opierają się coraz częściej o grafiki czy fotografie będące wręcz dominującym motywem w salonie, sypialni czy nawet kuchni. Ale wybierać warto z rozwagą…


Szał ramek

Ramki na zdjęcia
Produkt dostępny!

Ramka na zdjecia - Drewniana - Brąz - 13x18cm

Ramka wykonana z drewna fikusowego w jasnej, brązowej barwie, o widocznym rysunku słojów. Na górze widnieje ozdoba w postaci kilku metalowych klamr, które nadają jej nieco nowoczesnego charakteru.
47,90 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Drewniana - Fikus - 15x20cm

Ramka na zdjęcia wykonana z drewna fikusowego w jasnej, brązowej barwie, o widocznym rysunku słojów. Na górze widnieje ozdoba w postaci kilku metalowych klamr, które nadają jej nieco nowoczesnego charakteru.
51,50 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Drewniana - 20x25cm

Ramka zrobiona została z drewna fikusowego o widocznym rysunku słojów, utrzymanego w brązowej kolorystyce. Na górze widnieje ozdoba w postaci kilku metalowych klamr.
64,50 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Drewno - Metal - 9x13cm

Ramka wykonana z drewna fikusowego w ciemnej, brązowej barwie, o widocznym rysunku słojów. Na każdym z boków posiada żłobienia ozdobione metalowymi klamrami, które nadają jej nieco nowoczesnego charakteru.
38,50 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Fikus - Metal - 13x18cm

Ramka na zdjęcia wykonana jest z drewna fikusowego, po bokach w regularnych odstępach posiada żłobienia wypełnione metalowymi paskami. Takie wykonanie oraz ciemny kolor nadają jej elegancji i oryginalnego wyglądu.
47,90 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Brązowa - 20x25cm

Każde wspomnienie zawarte na zdjęciach chcemy eksponować i wspominać przez długi czas. Z pewnością pomóc w tym może ta niezwykła ramka na zdjęcia, stworzona całkowicie z drewna fikusowego o widocznej strukturze słojów. Utrzymana jest w kolorystyce brązu z
64,50 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Fikus Brąz - 15x20cm

Ramka na zdjęcia, stworzona całkowicie z drewna fikusowego o widocznej strukturze słojów. Utrzymana jest w kolorystyce brązu z widocznymi przetarciami. Na części elementów wykonano pionowe żłobienia.
49,00 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjecia - Drewno Fikusowe - 9x13cm

Osoby ceniące zdjęcia powinny zwrócić uwagę na ten elegancki produkt, który sprawi, iż fotografie zyskają dodatkowego uroku. Ramka na zdjęcia wykonana jest z drewna fikusowego.
39,00 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjecia - Żłobienia - 13x18cm

Drewniana ramka na zdjęcia świetnie będzie pasować zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. Sprawdzi się doskonale również jako prezent. Stworzona została z drewna fikusowego w kolorze brązu, który dodatkowo został przetarty, co nadaje ramce wy
44,90 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Ekoskóra - 10x15cm

Ramka na zdjęcia stworzona została w całości z ekoskórki, którą dodatkowo polakierowano dla uzyskania niezwykłego połysku. Dzięki odpowiedniej podpórce, zdjęcie można postawić w pionie albo w poziomie.
39,00 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Ratanowa - 10x15cm

Ramka stworzona z ręcznie wyplatanego ratanu. Wzór to regularne kółka przeplatane pionowymi i poprzecznymi liniami z tego samego materiału.
19,00 PLN
Produkt dostępny!

Ramka na zdjęcia - Ratan - 10x15cm

Ramka na zdjęcia stworzona w całości z ratanu w jasnym, piaskowym kolorze. Ratan jest wyplatany ręcznie, a dzięki odpowiedniemu oparciu z tyłu ramki można ją postawić zarówno pionowo, jak i poziomo.
19,00 PLN


Modny ostatnimi laty styl skandynawski przyniósł ze sobą pomysł na pokrywanie ściany przemyślaną układanką z małych ramek. Zaletą tej koncepcji jest oryginalność – trudno żeby ktoś miał identyczną kolekcję obrazków – i minimalizm, które odnajdzie się w większości typów wnętrz. Ramki są najczęściej czarne, różnych rozmiarów, kształtów i orientacji, a w nich umieszcza się przede wszystkim biało-czarne wydruki: proste grafiki, cytaty, symbole. Wieszane w bezpośredniej bliskości tworzą niekoniecznie symetryczną mozaikę obrazków. To pomysł, który sprawdzi się na białej lub szarej, jednolitej ścianie lub bardzo delikatnej tapecie, której wzory nie są przytłaczające.

Szał Ramek - DecoArt24
Fot. – aliexpress.com


Fotografie


Do nowoczesnych wnętrz pasują też wielkoformatowe fotografie, które dodają koloru, przestrzenności i zwykle wywołują przyjemne emocje. Zdjęcia z własnych wakacji lepiej jednak pozostawić w albumie, bo po pierwsze, mają one zwykle nieodpowiednią jakość i rozdzielczość, aby nadawały się do druku w większym rozmiarze, zaś po drugie, zazwyczaj brakuje im artystycznego polotu, który na ścianie jest mile widziany. Pomyśleć warto o pejzażach, ujęciach architektonicznych, pięknych aktach czy zjawiskowych obiektach. I choć świat fotografii artystycznej preferuje tonację czarno-białą, większość wnętrz skorzysta na kolorowej aurze zdjęcia, współgrającej np. z obiciami kanapy i krzeseł, dywanem czy innymi tekstyliami.
Jeśli chodzi o formę techniczną rewelacyjne efekty daje drukowanie wybranych (np. w internetowym banku fotografii) zdjęć na polistyrenowych tablicach, które minimalizują problem odbłysków na szkle, odcisków palców i konieczności wyboru ramy.

Marilyn Monroe - Obrazy na ścianę.
Fot. –  http://decoart24.pl/Marilyn-Monroe-Obraz
 


Fototapety
Fot. -  http://decoart24.pl/Fototapeta-Na-Sciane-Lunch-Atop-askyscraper-315x232cmFotografie w nowoczesnych wnętrzach.

Fot - http://decoart24.pl/Fototapeta-Na-Sciane-Audrey-Hepburn-Breakfastat-Tiffanys-232x158cmModernistyczne grafiki


Kto nie przepada za widoczkami, ale lubi silne, kolorowe akcenty na ścianie, powinien pomyśleć o grafikach abstrakcyjnych, które potrafią stworzyć z minimalistycznie urządzonego salonu galerię sztuki nowoczesnej. Mowa tu zarówno o reprodukcjach mniej i bardziej znanych malarzy bawiących się kolorem i geometrią (dadaiści, kubiści, przedstawiciele nurtu De Stijl, futuryści), szalonych muralach współczesnych twórców, jak i o wygenerowanych komputerowo obrazach np. fraktalnych. Te ostatnie za małe pieniądze da się kupić w internetowych bankach fotografii. I ponownie – aby wydobyć z pokoju maksimum stylu dobrze jest silny akcent żółci na ścianie sparować z żółtymi poduszkami na sofie czy wazonami na kwiaty.

Grafika - Fototapeta
Fot. - http://decoart24.pl/Fototapeta-Na-Sciane-Floral-Girl-183x254cm


Grafika - Fototapeta
Fot. - http://decoart24.pl/Fototapeta-Na-Sciane-Electric-freeflow-Dance-175x115cm

 

Fototapeta
Fot. - http://decoart24.pl/Fototapeta-Na-Sciane-Urban-City-Party-115x175cm


Obrazy na ścianę Malarstwo

Grafika komercyjna

Pomysł, który da się zrealizować za niewielkie pieniądze, to grafiki w postaci plakatów czy logosów. Nie są one zwykle tak mocnym akcentem jak geometryczne szaleństwa artystów, ale elegancko wpasowują się w eklektyczne czy hipsterskie wnętrza. Jeśli chodzi o tematykę, w zależności od osobistych preferencji można zdecydować się na typowo pop-artowe plakaty, które pozwalają stworzyć przyjemny klimat retro, lub pójść w stronę bardziej współczesnych obrazków, np. artystycznych plakatów filmowych czy słynnych logotypów takich jak londyńskie metro lub legendarne perfumy. Wiele sklepów oferuje ciekawy wybór gotowych nowoczesnych grafik, które wystarczy oprawić w antyramę, ale zwolennicy bardziej oryginalnych rozwiązań mogą zakupić on-line pliki graficzne z odpowiednią rozdzielczością i zlecić je do druku na papierze fotograficznym, płótnie lub deskach polistyrenowych.


Obraz na drewnie - Ali
Fot. - http://decoart24.pl/Muhammad-Ali-Obraz


Plakat
Fot. -http://decoart24.pl/kobieta-ma-zawsze-racje-plakat


Obraz
Fot. - http://decoart24.pl/Obraz-na-drewnie-Keep-Calm-And-Carry-On


Obrazy w kawałkach

Jedną z najbardziej odważnych, ale też efektownych kompozycji na ścianie są grafiki i fotografie podzielone na fragmenty i składane razem na zasadzie klocków z zachowaniem przerw pomiędzy pojedynczymi elementami. Tutaj idealnie sprawdza się technika druku na płótnie, które gwarantuje ciekawy efekt matowości i wygląda bardzo elegancko, dodając obrazom efektu 3 D. Świetne motywy „do dzielenia” na ścianie to fotografie i obrazy przedstawiające faunę i florę, a także panoramy klimatycznych widoczków z miasta czy natury. Ciekawym wariantem tego samego pomysłu jest tworzenie z kolekcji obrazków ściennych opowieści na zasadzie komiksu…

Obraz - Drzewo
Fot. - http://decoart24.pl/Gigantyczne-drzewo-obrazObraz - Niebieski Samochód
Fot. - http://decoart24.pl/Obraz-niebieski-samochod

Obraz orchidea
Fot. - http://decoart24.pl/obraz-orchidea Obraz - New York
Fot. - http://decoart24.pl/obraz-new-york-3


Trójwymiarowa sztuka na ścianę

Nic chyba jednak tak nie ożywia ściany jak obrazy, które wychodzą człowiekowi naprzeciw. Nowoczesne techniki artystyczne wykorzystują drewno, żelazo, papier i tworzywa sztuczne do konstruowania obrazów przestrzennych, które przestają jedynie zdobić ścianę, a zaczynają współtworzyć przestrzeń. Co bardziej ambitni majsterkowicze tworzą takie dzieła sztuki samodzielnie, ale niezwykle trudno jest dorównać trójwymiarowym efektom profesjonalistów, którzy z papierowych motylków, kolorowych krążków drzewa czy fałdowanej blachy wyczarowują modernistyczne kompozycje o niezwykłym, bajkowym wręcz klimacie. Warto zaznaczyć, że takie obrazy najlepiej prezentują się we wnętrzach minimalistycznych, które nie zagłuszają ściany nadmiarem dekoracji i detali.

Obraz Trójwymiarowy


Fot 6 - etsy.com


Plakaty na ścianę - Edukacyjne