Wczytuję dane...

PUFY, KOSTKI I PODUCHY - DEKORACYJNE SPOSOBY NA SIEDZENIE

średnia: 5.0  ocen: 3

Krzesła i fotele to wdzięczne meble do siedzenia, ale wciąż jednak meble – zabierają sporo miejsca i optycznie zagęszczają przestrzeń. Można wszak siedzieć inaczej…

Ludzie od zawsze lubili siedzieć twarzą do siebie, w kręgach, często nawet na podłodze – jest w tym zwyczaju wszak coś naturalnego i pierwotnego, podczas gdy krzesła kojarzą się raczej ze sztywnością i formalizmem. Nic więc dziwnego, że powstało wiele alternatywnych pomysłów na siedzenie, nie dość że wygodnych, to jeszcze bardzo stylowych i pięknie zdobiących wnętrza…
 

Poduszki do siedzenia

Najprostszy pomysł aby usadzić 20 osób w salonie? Dać im pod pupy poduszki i pozwolić na swobodne rozmieszczenie się na podłodze. Z tej koncepcji rozwinęły się specjalne, większe poduchy, które na co dzień mogą być składowane jedna na drugiej, a nawet chowane, a podczas towarzyskich okazji są świetnym zamiennikiem dla składanych krzeseł. Wzorzyste, kolorowe poduchy nawiązują do stylu orientalnego i szczególnie dobrze komponują się z etnicznymi wnętrzami, ale tak naprawdę mogą być piękną ozdobą nawet całkiem minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz.

Z prostopadłościennych, równych poduch da się nawet stworzyć bardzo ciekawą sofę, która może się zmieniać w zależności od potrzeb domowników. To bardzo wdzięczna i niezwykle przytulna dekoracja salonu, która zachęca do relaksu i wprowadza do domu element buddyjskiego „zen”.


Malarstwo - Obraz


Pufy, kostki i poduchy – dekoracyjne pomysły na siedzenie 

Fot. - grahamandgreen.co.uk

 

Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. - daleao.com

Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. - seekayem


Kostki

A kto nie lubi siedzieć na podłodze i nie bardzo pasuje mu sypialniano-poduchowy styl w salonie, może postawić na kostki, które idealnie spełniają funkcję taboretu, a są o niebo wygodniejsze. Można je swobodnie przemieszczać po całym pokoju, co spodoba się zwłaszcza dzieciom – możliwości konstrukcyjne są praktycznie nieograniczone i im więcej kostek w domu, tym lepiej. Co ciekawe, oprócz samego siedziska kostki mogą równie dobrze pełnić rolę podnóżka dla siedzących na kanapie czy fotelu, a nawet stolika kawowego! Powierzchnia kostki jest bowiem na tyle sztywna i prosta, że spokojnie można postawić na niej tacę z filiżankami.

Kostki prezentują się w wnętrzach niczym nowoczesne dzieła sztuki. Sześcienny kształt pięknie pasuje do geometrycznych aranżacji, zaś różnorodne obicia kostek podpasują każdemu gustowi – od wesołych, kolorowych wzorów do pokoju nastolatka, przez żywe barwy na taras, a skończywszy na artystycznych designach, które zachwycać będą w salonie i sypialni.
 


Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl

Fot. – houzz.com


Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. – houzz.com

Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. – decoist.com
 

Meble do przedpokoju
Produkt dostępny!

Garderoba do przedpokoju - Klasyk wąska

Garderoba ścienna, posiadająca dziesięć uchwytów. Dostępny w 8 kolorach: patyna (złota, srebrna, miedziana, zielona), czarny, biały, czarny mat, inox. Wymiary: Wysokość: 200 cm Szerokość: 50 cm Głębokość: 10 cm Waga brutto: 4,8 kg
399,00 PLN
Produkt dostępny!

Stolik metalowy z drewnianym - Dębowy blat

Stolik metalowy z drewnianym blatem Nowoczesny, designerski stół to połączenie metalu i drewna. Stolik posiada naturalny, dębowy blat, który jest olejowany co zapewnia trwałość i niepowtarzalny styl. Konstrukcja wykonana z metalu w kolorze czarnego półma
1599,00 PLN
1899,00 PLN
Oszczędzasz 300.00 PLN
Produkt dostępny!

Stolik metalowy z drewnianym dębowym blatem - Functional

Stolik metalowy z drewnianym blatem Nowoczesny, designerski stół to połączenie metalu i drewna. Stolik posiada naturalny, dębowy blat, który jest olejowany co zapewnia trwałość i niepowtarzalny styl. Konstrukcja wykonana z metalu w kolorze czarnym.
499,00 PLN
579,00 PLN
Oszczędzasz 80.00 PLN

Wygodne jak pufy

Rozwiązanie pośrednie między poduchą a kostką to pufa, która zwykle ma bardziej konkretny kształt, ale wciąż pozostaje uosobieniem miękkości i przytulności. Pufy są prawdopodobnie najbardziej popularnym z nieformalnych siedzisk i stąd ich niezwykła różnorodność. Kolorowe odnajdą się świetnie w nowoczesnych, hipsterskich i eklektycznych wnętrzach, dodając nowy odcień do pokojowego kalejdoskopu. Skórzane będą pięknym wykończeniem klasycznych salonów w neutralnej tonacji, z kominkiem i zasłonami w oknach. Jasne, wzorzyste pufy świetnie pasują do wnętrz skandynawskich oraz pełnych światła sypialni. Są też pufy plecione, rattanowe, wełniane, futrzane, patchworkowe, złocone i posrebrzane  – jednym słowem dla każdego coś miłego.

Popularność puf sprawiła, że wielu producentów mebli dołącza je do swoich kolekcji kanap i foteli, pokrywając je tą samą elegancką tapicerką i nawet unosząc lekko na małych drewnianych nóżkach.

Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. - hgtv.com


Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. - bhg.com


Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. - apartementlifestyle.net
 

Worki do siedzenia

Wreszcie, ostatnią, najbardziej nieformalną, ale też szaloną i ekstrawagancką propozycją na leniwe popołudnie są worki wypełnione polistyrenowymi kuleczkami, które pozwalają dowolnie kształtować ich formę. To pomysł szczególnie atrakcyjny dla młodych ludzi, którzy nie mają problemu z tym, aby się zapaść w siedzisko i którym odpowiada pewna doza designerskiego chaosu. Worki same w sobie najczęściej mają nieco podłużny kształt, który pozwala łatwo zmienić się w coś w rodzaju fotela lub leżanki. Wraz z rosnącą popularnością tego rodzaju wypychanych poduch pojawiają się też na rynku inne kształty, cała gama żywych kolorów, szalonych nadruków oraz dodatkowe gadżety pozwalające np. spiąć dwa końce.

Zaletą worków jest ich wodoodporność i łatwość zmywania uwarunkowana poliestrową powłoką, która wytrzyma nawet najbardziej szalone dziecięce zabawy. Poza tym, w zależności od potrzeb można dodać lub odjąć wypełnienie, uzyskując różną twardość siedziska. To idealny pomysł na wesoły prezent dla każdego!Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. - eponabeanbags.com


Pufy, kostki i poduchy – DecoArt24.pl 

Fot. - welearners.com


Lampy podłogowe