Wczytuję dane...

NOWOCZESNA WERSJA STYLU ART DECO

średnia: 5.0  ocen: 8

Dla porządku przypomnijmy, że klasyczne Art Deco to trend skupiony na wystawności, elegancji i najwyższej jakości – tak w sztuce, architekturze, jak i w wystroju wnętrz. Szczyt jego popularności przypadł na lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego stulecia, a więc czas prosperity między wojnami. Poniekąd przypomina on powtórkę z epok renesansu i baroku, ale dodaje jeszcze od siebie sporą dawkę hollywoodzkiego blichtru.
 

Nowoczesne spojrzenie na Art Deco
 

Moda na przepych i bogactwo w zdobieniu przemija, ale potem zawsze powraca. Minimalizm i prostota nie mogą być przecież rozwiązaniem dla wszystkich. Zwłaszcza, jeśli ma się pieniądze, kunsztowne urządzenie domu z dbałością o każdy detal i przywiązywaniem wagi do najwyższej jakości materiałów, sprawia ogromną przyjemność i daje wspaniałe rezultaty – ot, można spełnić marzenia z dzieciństwa i zamieszkać w prawdziwym pałacu!

Modernistyczne podejście do Art Deco to pomysł jak połączyć owo zamiłowanie do luksusu i dekoracyjności z nowoczesnymi meblami, domową technologią i pewną dozą minimalizmu. Współczesny Art Deco jest bowiem nieco uboższy w detale i bardziej stonowany kolorystycznie, ale wciąż zachwycający i emanujący bogactwem.
 

Biel, czerń i złoto 
 

Najbardziej eleganckie i luksusowe zestawienie kolorów to wykwintny kontrast bieli i czerni – w zależności od proporcji, mniej lub bardziej poważny. Wzorzyste czarno-białe dywany, zasłony, dekoracyjne poduszki czy tapety szczególnie dobrze wyglądają w towarzystwie ciepłych, delikatnych pasteli, takich jak beż, róż, złoto czy krem, również typowych dla stylu Art Deco. Bardzo istotnym elementem takiej aranżacji są również obrazy na ścianach – głównie czarno-białe fotografie i portrety słynnych ikon świata filmu czy muzyki. Królową złotej epoki Art Deco jest zdecydowanie Marylin Monroe, ale wybór tematyki tak naprawdę zależy tylko od osobistych preferencji – nawet współczesne celebryty czy anonimowe postacie doskonale wkomponują się w całość.

A jeśli już mowa o całości, to idealnym wykończeniem neutralnych beżowych wnętrz z czarno-białym charakterem są detale wykonane z materiału imitującego… 24-karatowe złoto oczywiście! Mogą to być ozdobne lampy i wykwintne dzieła sztuki, dekoracyjne ramy do luster, drobne meble a nawet pozłacane akcesoria kuchenne.

Ludzie Plakat

Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. Duc TayOne


Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl

Fot. Duc TayOne

 

Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. freshome.com

 

Złote lampy w stylu Art Deco:
 

Złota Lampa - DecoArt24.pl

http://decoart24.pl/lampa-stolowa-twiss  


Lampa stołowa - Alisa

http://decoart24.pl/lampka-nocna-zlota


Lampa stołowa do salonu

http://decoart24.pl/Lampa-Stolowa-TRIANON-Zlota-40x73cm

Podkładki dekoracyjne
Produkt dostępny!

Podkładka na stół - Musztardowa - Z rafii - 33x48cm

Podkładka wyplatana z rafii o wymiarach 33x48 cm, w oryginalnym musztardowym kolorze, boki ozdobione kwadracikami z drewna kokosowego w tym samym odcieniu. Takie podkładki ozdobią i dom i ogród.
19,50 PLN

Wysoki połysk
 

A skoro jesteśmy już przy złocie, warto wspomnieć o szalonej fascynacji twórców Art Deco wszystkim co się świeci. Szlachetne metale wkomponowane w aranżację jako abażury, ramy stojących lamp, metaloplastyczne kwietniki czy stojaki, ramki do fotografii czy nogi od stołów to klasyka stylu. Zamiłowanie do połysku idzie jednak dalej – odbijające światło, mieniące się złotymi drobinkami zasłony, narzuty czy tapety pozwalają stworzyć we wnętrzach idealnie luksusową atmosferę. Jedwabne poduszki, poprzetykane srebrnymi nićmi obicia, a nawet błyszcząca skóra na sofie czy fotelach zdecydowanie pomagają klimatowi. Nawet kafle na ścianach czy podłodze miewają niesamowitą powierzchnię, która wydaje się błyszczeć, jakby była nieustannie polerowana. A że w nowoczesnych wnętrzach nierzadko pojawiają się meble czy dodatki z tworzywa sztucznego – lekkiego, praktycznego i bardzo nowoczesnego, również plastik nabiera efektu idealnego połysku.

Meble, zarówno w kuchni, jadalni jak i sypialni, powinny być lakierowane i błyszczące, bez różnicy czy w grę wchodzi gięty metal, drewno czy tworzywo sztuczne. Światło sztuczne i słoneczne w aranżacjach utrzymanych w stylu Art Deco ślizga się po powierzchniach, wzmagając wrażenie oślepiającego splendoru.


Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

fot. bestdesignideas.com


Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. home-designing.com

 

Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. David Churchill
 

Sztuka we wnętrzach
 

Dom utrzymany w konwencji stylu Art Deco będzie chełpić się licznymi dziełami sztuki, zręcznie wyeksponowanymi na ścianach, meblach a nawet na oddzielnych postumentach czy we wnękach. Od właściciela zależy jednak czy będą to klasyczne obrazy i rzeźby nawiązujące do minionych epok, które zadziwiająco dobrze wyglądają nawet w nowoczesnych wnętrzach, czy też raczej awangardowe dzieła sztuki modernistycznej. Naturalnie, w obu przypadkach może być to sztuka wysoce użytkowa, a więc misterne abażury, ręcznie zdobione meble, dekoracyjne patery, tace czy wazony lub ekskluzywne zegary.

Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. feelinterieur.com

 

Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. designshuffle.com

Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. drawhome.com
 

Bogata geometria 
 

Bardzo charakterystyczne dla stylu Art Deco jest także bogate wzornictwo, czerpiące obficie z geometrii oraz przyrody. Zwłaszcza modne są zygzaki, trapezy oraz trójkąty o bardzo ostrych, szpiczastych wręcz kątach, nierzadko nawiązujące do struktury diamentu i innych drogich kamieni. Desenie na ścianach, obiciach czy zasłonach często też przedstawiają liście, gałęzie czy pióra, a nawet odzwierciedlają motywy zwierzęcej skóry. Bardzo typowym elementem wystroju wnętrz w stylu Art Deco są także podobizny słońca z promieniami, które szczególnie dobrze wyglądają na suficie oraz na ścianach, np. jako rama do wiszącego lustra.


Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. houzz.com

 

Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. nyceiling.com


Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. opicos.com


Nowoczesna wersja stylu Art Deco -DecoArt24.pl 

Fot. home-designing.com
 

Kubki - Idealne na prezent

Ramy z lustrem w stylu Art Deco:

lustro - DecoArt24.pl

http://decoart24.pl/lustro-owal-roze-lustra-metaloplastyka


lustro w ramie - Dec0Art24.pllustro w ramie - Dec0Art24.pl

http://decoart24.pl/lustro-rumianki-lustra-metaloplastyka