Wczytuję dane...

SZTUKA ROZGARDIASZU CZYLI 100 DETALI W DOMU

średnia: 5.0  ocen: 4

Elegancki bałagan czyli maksymalizm dekoratorski

Przyjęło się myśleć, że absolutny porządek jest ideałem we wnętrzarstwie. Ale tak naprawdę kreatywny chaos może być równie ciekawy!


Mało który dom ma szanse wyglądać jak z magazynu, a nawet jeśli się to udaje, zwykle wymaga olbrzymiego nakładu sił ze strony sprzątających, czyli najczęściej pani domu. W tym względzie modny minimalizm jest szczególnie okrutny – nie tylko wymaga porządku, ale utrudnia jego utrzymanie poprzez małą ilość szafek, pudełek i koszyków, w których można przechowywać potrzebne bibeloty.
 

Pomysł nie tylko dla bałaganiarzy!
 

Ktoś, kto nie przepada za nieustannym przywracaniem porządku w domu, powinien poszukać stylu, który pozwala drobny rozgardiasz wybaczyć i niejako ukryć. Szalony eklektyzm polegający na zestawieniu mnóstwa różnych przedmiotów, artykułów dekoracyjnych i deseni jest idealnym rozwiązaniem, bo książka pozostawiona niedbale na parapecie nagle zaczyna wydawać się elementem wystroju wnętrz.

Ale nawet ludzie, którzy nie potrzebują pretekstu do ukrywania nieładu, mogą zdecydowanie lepiej czuć się w domu urządzonym z szerokim gestem, jeśli chodzi o meble, tekstylia i dekoracje. Bo artystyczny chaos jest bardzo swojski, przytulny i wprowadza do wnętrz ogrom kolorów, które działają rozweselająco i intrygująco.

Wazony do domu
Produkt dostępny!

Wazon dekoracyjny - Drewniany - 6,5x18x35cm

Prostokątny, oryginalny wazon wykonany z egzotycznego drewna mango. Jest zdobiony metalowymi wstawkami ze stali nierdzewnej. Nadaje się idealnie do suchych kompozycji, ale również sam w sobie stanowi doskonałą ozdobę i udekoruje każde wnętrze.
115,50 PLN
Produkt dostępny!

Wazon drewniany - 25,5x7,5x25,5cm

Kwadratowy drewniany wazon w ciemno brązowym kolorze. Jest dekorowany delikatnymi pionowymi prążkami. Idealnie nadaje się do suchych kompozycji, ale również sam w sobie jest doskonałą ozdobą.
95,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon drewniany - Mango - 13x36cm

Piękny wazon drewniany wykonany w całości z egzotycznego drewna mango. Ręcznie zdobiony wąskimi, poziomymi prążkami, co nadaje mu uroku i oryginalności. Został zaprojektowany tak, aby dekorować nowoczesne, jak również klasyczne wnętrza.
69,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Fiolet - 27x30cm

Wazon wykonany z ceramiki, pomalowany w nieregularne pasy w kilku kolorach fioletu oraz czerni. Nadaje się zarówno na suszone jak i świeże kompozycje kwiatowe. Będzie idealną ozdobą każdego salonu.
145,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Srebrno-Czarny - Azja - 44x17,5x26,5cm

Dekoracyjny wazon ceramiczny w czarnym połyskującym kolorze. Ozdobiony został orientalnym motywem roślinnym widniejącym na srebrnym tle. Jest przeznaczony na suche jak i świeże kompozycje kwiatowe.
134,90 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Butelka - 16x42cm

Wazon w formie butelki o czarnym odcieniu. Ozdobiony jest wzorem kwiatowym, wykonanym z masy perłowej. Można napełniać go wodą. Doskonale prezentuje się z jedną różą, chodź sam w sobie jest świetną ozdobą.
97,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny 9x34cm

Ceramiczny wazon o prostej formie w odcieniu capuccino. Został ozdobiony nieregularnymi ręcznie wykonanymi, brązowymi żłobieniami. Może być wykorzystany zarówno do świeżych jak i sztucznych kompozycji kwiatowym.
35,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny 12,5x13cm

Nietypowy wazon ceramiczny o szkliwionem dole w kolorze miedzianozłotym. Góra wazonu w kolorze matowego grafitu. Spód wazonu zaopatrzony jest w filcowe podkładki, dzięki którym wazon jest stabilny i nie rysuje powierzchni.
23,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny 8x42cm

Nietypowy wazon ceramiczny o szkliwionych elementach w kolorze miedzianozłotym. Całość utrzymana w odcieniu matowego grafitu. Spód wazonu zaopatrzony jest w filcowe podkładki, dzięki którym wazon jest stabilny i nie rysuje powierzchni.
29,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Biel z brązem - 30x15x18cm

Dekoracyjny wazon ceramiczny w kontrastrujących odcieniach bieli i ciepłego brązu. Ozdobiony został fantazyjnymi, nachodzącymi na siebie kołami. Jest przeznaczony zarówno na suche jak i świeże kompozycje kwiatowe.
54,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Zielony Duży - 27x9x34,5cm

Wazon ceramiczny w kolorze zielonego groszku o płaskiej konstrukcji. Zdobiony jest, po obydwu stronach, ręcznie malowanym motywem w kształcie drzewa. Szkliwione wnętrze wazonu daje możliwość napełniania go wodą.
59,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Czarny - 20x18cm

Wazon ceramiczny w czarnym kolorze z przykrywką. Jest zdobiony szkliwionym roślinnym motywem na matowym tle. Może słóżyć zarówno jako wazon na świeże kompozycje kwiatowe, jak również jako użytkowy przedmiot.
49,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Drzewko - 27x9x34,5cm

Wazon ceramiczny w kolorze naturalnej bieli o płaskiej konstrukcji. Zdobiony jest po obydwu stronach ręcznie wykonanym motywem w kształcie drzewa. Szkliwione wnętrze wazonu daje możliwość napełniania go wodą.
59,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Biały Drzewko - 32,5x12x42,5cm

Wazon ceramiczny w kolorze naturalnej bieli o płaskiej konstrukcji. Zdobiony jest po obydwu stronach ręcznie wykonanym motywem w kształcie drzewa. Szkliwione wnętrze wazonu daje możliwość napełniania go wodą.
69,00 PLN
Produkt dostępny!

Wazon ceramiczny - Zielony - 23x8x30cm

Wazon ceramiczny w groszkowym kolorze o płaskiej konstrukcji. Zdobiony jest, po obydwu stronach, ręcznie malowanym motywem w kształcie drzewa. Szkliwione wnętrze wazonu daje możliwość napełniania go wodą.
49,00 PLN


Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. lecollectionst.com

Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. pufikhomes.com

Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. micasarevista.com
 

Szaleństwo konstrukcyjne, czyli jak pokonać nudne cztery ściany

Myśleć o maksymalistycznym wystroju wnętrz można zacząć już na etapie planowania domu. Bowiem tak jak minimalizm opiera się na koncepcji idealnego geometrycznego prostopadłościanu, tworzonego przez ściany, sufit i podłogę, tak kreatywny chaos idealnie pasuje na wnętrz o ciekawych, niestandardowych kształtach. Skośne sufity z wyraźnymi tramami i belkami pozwalają urozmaicić dostępną przestrzeń i wprowadzają przyjemne wrażenie trójwymiarowości. Tym samym sposobem można ozdobić ściany za pomocą oryginalnie zaaranżowanej boazerii czy płytek ceramicznych z reliefem. Urokowi pokojom dodają też kolumny i podpierające belki, a także ściennie wykusze, które stwarzają niejako bazę do bardziej twórczego zaaranżowania kuchni, salony czy sypialni.

Także ciekawe konstrukcyjnie meble w postaci ścianek, regałów czy półek pomagają nie tylko stworzyć miejsce na ekspozycję dekoracji, ale same w sobie przyjemnie „zagracają” przestrzeń, redukując problem gładkiej, pustej ściany, która emanuje chłodem i surowością. Całość aranżacji można też wykończyć za pomocą tekstylnej kotary czy parawanu oraz systemu oświetlenia – idealnie sprawdzają się tutaj różnorodne lampy o wyraźnych abażurach czy kloszach, rozmieszczone w pokoju w sposób niesymetryczny i sprawiający wrażenie przypadkowego.


Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. houzz.com


Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. refugemegeve.houzz.fr

Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. maisonsdumonde.com

 

Pejzaże Plakaty

Ramy, ramki i rameczki

Największe pole do popisu w zakresie kreowania artystycznego rozgardiaszu we wnętrzach stwarzają dekoracje ścienne, a konkretnie fotografie, plakaty, grafiki oraz obrazy do salonu, sypialni czy kuchni. Im więcej różnych stylowo i rozmiarowo ram, tym oczywiście lepiej. Także sama tematyka i technika wykonania obrazów może być zupełnie różna – obok siebie mogą z powodzeniem wisieć olejne reprodukcje w zdobnych ramach, nowoczesne zdjęcia, obrazy na płótnie czy grafiki w antyramie. Najważniejsze, aby owe dzieła sztuki wszelakiej zajmowały na ścianach jak najwięcej miejsca, dając efekt konceptualnej pełności. Ciekawą i odważną alternatywą jest ustawianie wielkoformatowych obrazów przy ścianie lub na półkach, co pozwala osiągnąć przyjemną nutę nonszalancji.

Do dekoracji na ścianę, które można łatwo wkomponować w wystrój salonu czy sypialni, należą także zegary, lustra w finezyjnych obramowaniach, dekoracje wykonane z metaloplastyki, a także niebanalne kinkiety.


Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. lacasadelostomillares.es

Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. pufikhomes.com

Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. decoist.com
 

Nadmiar wszystkiego

Zgodnie z ludową mądrością, że dobrego nigdy za wiele, aranżując dom w stylu maksymalizmu dekoratorskiego, naprawdę trudno jest przesadzić. Bo zawsze znajdzie się miejsce na jeszcze jeden talerz ozdobny, figurkę porcelanową, stos książek, roślinę w zdobnej donicy czy abstrakcyjną rzeźbę stojącą. Im bardziej złożone designersko będą meble, lampy czy dywany, tym łatwiej powiększyć wystrój o kontrabas, deskorolkę, konika na biegunach czy manekina. W tym szaleństwie naprawdę jest metoda i choć oczywiście efekt może być różny – od stylowego eklektyzmu po coś na kształt ulicznej galerii – sedno pomysłu jest jedno: uzyskujemy autentyczne, oryginalne wnętrze, które odzwierciedla pasje i upodobania domowników, stając się ich prawdziwym matecznikiem.

Pamiętajmy, że trendy trendami, ale we własnym domu trzeba się czuć jak u siebie – komfortowo, przytulnie i bez konieczności udawania kogokolwiek.


Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. lindaahman.se

Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. katieridder.com


Sztuka rozgardiaszu- Dodatki DecoArt24.pl 

Fot. decoist.com

 

Obraz na ścianę - Malarstwo
Produkt dostępny!

Obraz na ścianę - Yellow Matter 1 - 40x40 cm

Obraz na ścianę - Yellow Matter 1 - 40x40 cm. Obraz ma intensywne, żywe kolory, jest przy tym bardzo ostry. Barwy są trwałe, cieszą oko długie lata. Obrazy są drukowane na płótnie bawełnianym 300g/m2. delikatne i niezwykle trwałe.
99,00 PLN