Dekoracje do Domu - Salony, Saloniki, Jadalnie.

person Posted By: Dekoracje do domu decoart24.pl list In: Salon - Jadalnia On: favorite Hit: 37
Dekoracje do Domu - Salony, Saloniki, Jadalnie.

Salon mówi o nas, mówi o tym kim jesteśmy, wspomina o naszym guście, podkreśla nasze umiejętności, często wskazuje na nasze pasje i pragnienia, O nim będzie się mówić w innych salonach, będzie się go porównywać; oceniać. 

On jest dla naszego domu tym czy

Dekoracje do domu decoart24.pl
Autor: Decoart24.pl
Aranżacja salonu


Salon - według współczesnego słownika języka polskiego to "obszerny, reprezentacyjny pokój przeznaczony głównie do przyjmowania gości; bawialnia".

Tyle mówi definicja, ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy wszystkie pomieszczenia, o podobnym przeznaczeniu, możemy nazwać salonami?

Niech nas nie kusi udzielenie jednoznacznej odpowiedzi bo przynajmniej dwa słowa z tej definicji nie są jednoznaczne, te słowa to 'obszerny' oraz 'reprezentacyjny', i choć umieszczenie w formule określeń, których znaczenie jest względne, łagodzi jej charakter, to nie zezwala na przekraczanie pewnych granic.

Możemy więc, w polskich realiach, z czystym sumieniem używać słowa 'salon' i określać tym mianem trochę mniejsze pokoje, ale o wybitnie reprezentacyjnym charakterze, lecz nie nazywajmy tak jadalni lub malutkiego pokoiku na poddaszu. I jeszcze jeden przykład.

Mimo, że w języku polskim pojawiło się wiele 'salonów' to warto jednak przestrzec przed nazywaniem domowej łazienki, bez względu na jej wielkość, 'salonem łazienkowym', no, chyba że właśnie tam przyjmujemy wszystkich gości lub chcemy kogoś tą nazwą rozbawić. 


Salon - Jak urządzić?

        
Aranżacja salonu, czyli przystosowanie go, do spełniania określonej roli, daje nam szerokie możliwości zarówno w sferze wyboru materiałów jakimi ono będzie wykończone, jak i w doborze mebli, a mimo to nastręcza nam wiele trudności. 
Dlaczego tak się dzieje?

Salon to nie nasza sypialnia, to też nie nasza łazienka ani kuchnia. Salon to miejsce w którym wywieramy na gościach pierwsze wrażenie. Salon mówi o nas, mówi o tym kim jesteśmy, wspomina o naszym guście, podkreśla nasze umiejętności, często wskazuje na nasze pasje i pragnienia, O nim będzie się mówić w innych salonach, będzie się go porównywać; oceniać. On jest dla naszego domu tym czym dla nas wieczorowa suknia lub wizytowy garnitur. 
Właśnie zachowanie tego reprezentacyjnego charakteru spędza nam sen z powiek.

Nie mamy najmniejszego problemu z ubraniem siebie, z dobraniem odpowiednich dodatków, z nałożeniem makijażu, zawiązaniem krawata lub muszki - bo robimy to od zawsze. 
Zdobyliśmy doświadczenie, nabraliśmy wprawy. Domów i mieszkań nie zmieniamy tak często jak robimy to z koszulami, sukniami czy butami.


Salon - Styl - Pasja

O stylach, trendach czy nowinkach wykorzystywanych przy  projektowaniu wnętrz dowiadujemy się dopiero teraz.  Zaczynamy rozumieć jak wiele ich jest, a do tego dochodzą informacje o materiałach wykończeniowych i sposobach wykonania specjalistycznych prac. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Dla wielu z nas; tych zapracowanych, zabieganych najlepszym rozwiązaniem może okazać się wizyta u specjalisty tworzącego takie projekty. W projekcie przez niego wykonanym na pewno będą uwzględnione wszystkie nasze preferencje, a problemy z ich wyeksponowaniem rozwiąże profesjonalista.

Ci zaś dla których dom ma być nie tylko wizytówką ale i częścią ich samych pozostaje wertowanie katalogów i książek -  zdobywanie fachowej wiedzy, a później, przez wiele tygodni, wykorzystywanie jej w praktyce.


Aranżacje Salonu - Jadalni - Galeria 

Ogrom takiej czy innej pracy dopiero przed nami, nie znaczy to, że nie mamy, teraz, prawa do chwili relaksu.  Oczywiście, że mamy i wykorzystajmy to zaglądając do naszej galerii, dzisiaj w niej: salony, saloniki, jadalnie. Dziękujemy za spędzenie z nami tych kilku minut. Pozdrawiamy DecoArt24.pl


Dodatki do salonusalon

nowoczesny salon z kominkiem

Dekoracje do salonu

Dodatki do salonu

Dodatki do salonu

Murowany kominek w salonie

salon

nowoczesny biały salon z kominkiem


Dodatki do salonu
salon

Vintage salon

ogród zimowy

ogrod zimowy

salon biala kanapa

Nowoczesny salon

Pomarańczowy salon

elegancki salon z kominkiem

kominek

przytulany salon

dekoracje_do_salonu_-_elementy_wyposaenia_wntrz_-_.jpg

Biala kanapa w salonie

Ekskluzywny salon

Biały salon z kominkiem

Elegancki salon z kominkiem

Salon z kominkiem

Dodatki do salonu


Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień