Dodatki w Salonie, Kuchni, Sypialni

person Posted By: dekoracje do domu decoart24.pl list In: Salon - Jadalnia On: favorite Hit: 18
Dodatki w Salonie, Kuchni, Sypialni

Współczesny design jest lubiany przez wszystkich wolnych ludzi, nielubiących być skrepowanymi przez sztywne, nienaruszalne zasady. Mamy tu dużą dowolność w kształtach i formach. Wszystko to musi być po prostu gustowne.

dekoracje do domu decoart24.pl
Autor: Decoart24.pl
Dodatki do salonu


Współczesny design jest lubiany przez wszystkich wolnych ludzi, nielubiących być skrepowanymi przez sztywne, nienaruszalne zasady. Mamy tu dużą dowolność w kształtach i formach. Wszystko to musi być po prostu gustowne. W większości współczesne wnętrza cechują się duża prostotą, która jest daleka od spotykanych przed laty wnętrz z mnóstwem ozdób i dekoracji. Teraz ozdobą są sprzęty użytkowe, których często bogata forma nie powinna być przyćmiona przez inne, zbędne już dodatki. Zamiast wielu różnorakich figurek mamy teraz jeden wyrazisty wazon i często jest to jedyna ozdoba we wnętrzach.

Aby urządzić designerski salon, sypialnie, kuchnie czy łazienke w zgodzie z duchem obecnych czasów, trzeba mieć jednak sporo wyczucia i gustu. To nie jest tak, że ustawiamy modne, drogie meble i w ten sposób otrzymujemy nowoczesne wnętrze. Warto kierować się choćby tymi ogólnymi zasadami, które oczywiście można rozumieć na rożny sposób, ale które zdecydowanie pomogą w osiągnięciu jak najbardziej gustownego efektu.

W nowoczesnych wnętrzach spotkać możemy oszczędność kolorystyczną. W jednym wnętrzu zdecydowanie wystarczą trzy kolory. Każdy następny będzie już ryzykowny. Czerń i biel z naturalnym kolorem drewna na pewno będzie bardzo efektowna i stylowa. Jeśli natomiast dodamy do tego jeszcze kolor czerwony, żółty czy zielony, efekt może być daleki od oczekiwanego. Jeśli zatem nie mamy ogromnych zdolności artystycznych, a chcemy rządzić nasze wnętrze samodzielnie, to warto trzymać się bezpiecznych, ale sprawdzonych wytycznych. Warto także trzymać się względnie stonowanych barw. Zastosowanie kolorów bardzo wyrazistych, jak np. pomarańcz lub czerwień może być dość ryzykowne.

Prostota i oszczędność dotyczy także form i kształtów mebli. Nowoczesne kanapy są już bardzo dalekie od tych, do których byliśmy przyzwyczajeni w latach 90. Teraz widzimy proste kształty, nawet minimalistyczne. Najczęściej kanapy są jednokolorowe, bez wzorów czy ornamentów. Z jednej strony można stwierdzić, że jest to tak proste, że aż nudne. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie daje duże pole do popisu. Biała kanapa o prostym kształcie znakomicie wkomponuje się do industrialnego loftu, ale także przytulnego, kameralnego salonu. Tak naprawdę to tylko kwestia dodatków i otoczenia. Nowoczesne meble są niezwykle praktyczne. Projektanci wiedzą już, że gusta się zmieniają i osoba, która jednego dnia uwielbia surowy minimalizm po jakimś czasie może zakochać się w pop-arcie. Z tego właśnie względu meble muszą być jak najbardziej uniwersalne.

Tak proste formy i kolory wymagają tego, aby nadać im indywidualny charakter. Do stworzenia pożądanej atmosfery służą dodatki. Jak już zostało wspomniane, w nowoczesnych wnętrzach funkcję dodatków pełnią przedmioty użytkowe. Takim przedmiotem w pokoju dziennym na pewno może być odpowiednio dobrana lampa podłogowa. W ofercie sklepu DecoArt24 znajdziemy różnego rodzaju lampy o przeróżnych kształtach i kolorach. Na uwagę zasługują na pewno lampy o geometrycznych, bardzo prostych formach. Biała kolorystyka w połączeniu z lekką linią daje bardzo stylowy i nowoczesny efekt, który sprawdzi się w każdej praktycznie aranżacji. Będzie zatem doskonałym rozwiązaniem zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i tych bardziej wyrazistych. W designerskim salonie z powodzeniem można zastosować także lampę podłogową z elementami drewnianymi, która z kolei znacznie ociepli proste i chłodne wnętrza.

Sklep DecoArt24 posiada w swoim asortymencie także niezwykłe lampy sufitowe, które zostały stworzone z myślą o wielbicielach współczesnego designu. Nie ma tu miejsca na klasyczne, tradycyjne i już nieco nudne formy. Zastąpiły je oryginalne klosze o nieregularnym kształcie wykonane z metalowych zwojów, które sprawiają wrażenie chaotycznej plątaniny. Taki żyrandol wkomponowany w proste wnętrze będzie prawdziwą ozdobą, której nie potrzeba już dodatkowego towarzystwa.

Designerskie wnętrza bardzo lubią wszelkie geometryczne, przestrzenne wzory. Pomysłowo zaprojektowane, proste z pozoru przedmioty udowadniają, że prostopadłościan czy sześcian wcale nie musi kojarzyć się ze sztywnymi ramami matematycznymi, a może być niezwykle fantazyjną dekoracją.Okrągły stół w jadalni

Mały salon


elegancka sypialnia

Duża, luksusowa sypialnia


DODATKI%20W%20SALONIE,%20KUCHNI,%20SYPIALNI%20(12).webp
             
Salon

Luksusowy, duży salon
  
Duża luksusowa kuchnia w stylu vintage

Kuchnia z czarną wyspą

Kuchnia w drewnie z wyspą i okapem.piękna sypialnia z dużymi oknami

luksusowa sypialnia z dużym kominkiem na drewno

Sypialnia jak z horroru ;)


Sypialnia z drewnianym, antycznym łóżkiem

Sypialnia z tarasem i pięknym widokiem

sypialnia ze ścianą z cegły

Kuchnia w kolorach pomarańczowych

kuchnia w kolorach pomarańczowych

nowoczesna kuchnia

sypialnia w bielach

przedpokój


Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień