Magiczne ogrody - Dekoracje do ogrodu

person Posted By: dekoracje do domu decoart24.pl list In: Ogród - Taras - Balkon - Rośliny On: favorite Hit: 26
Magiczne ogrody - Dekoracje do ogrodu

Wiosenna pogoda sprzyja pielęgnacji ogrodów czy nawet balkonów i tarasów. Ci, którzy mieszkają w bloku rekompensują sobie brak dużego ogrodu pięknym balkonem. Nawet na tak małej powierzchni mamy duże pole do popisu. Różnorodne gatunki roślin ozdobnych...

dekoracje do domu decoart24.pl
Autor: Decoart24.pl
Magiczne ogrody - dekoracje do ogrodu


Wiosenna pogoda sprzyja pielęgnacji ogrodów czy nawet balkonów i tarasów. Ci, którzy mieszkają w bloku rekompensują sobie brak dużego ogrodu pięknym balkonem. Nawet na tak małej powierzchni mamy duże pole do popisu. Różnorodne gatunki roślin ozdobnych dostępne w sklepach ułatwiają nam dekorację. Maj jest miesiącem, kiedy wszyscy zapaleńcy już z niecierpliwością wyczekują tzw. zimnych ogrodników, aby w drugiej połowie tego miesiąca wynieść wcześniej posiane rośliny na zewnątrz. Tak rozpoczyna się cały sezon ogrodniczy.
Istotą ogrodnictwa są oczywiście rośliny. Nie można zapominać także o wszelkich potrzebnych akcesoriach, jak choćby donice czy podpórki. Dzięki pomysłowości takich sklepów jak DecoArt24 te proste akcesoria również mogą stać się częścią dekoracji.
Bardzo prostym sposobem na urozmaicenie naszego ogrodu lub tarasu jest dobranie dekoracyjnych donic lub osłonek. Obecnie jest tak wiele ich wzorów i kolorów, a także oryginalnych pomysłów na nie, że niektórzy mogą mieć poważny problem z ostatecznym wyborem. Mamy do dyspozycji donice plastikowe, ceramiczne, nawet drewniane. Niektórzy bardzo wysoko cenią osłony wiklinowe, które na pewno ocieplą i nadadzą swojskości czy to prostemu balkonowi, czy ogrodowi.


Donice
Nie można także nie wspomnieć o kwietnikach, którym już daleko do kiczu z lat 90-tych. Teraz znajdziemy pomysłowe, nowoczesne kwietniki, dzięki którym możemy o wiele lepiej zagospodarować przestrzeń. Dobrze dobrany kwietnik będzie nie tylko prostym przedmiotem użytkowym, ale i ciekawą ozdobą w naszym ogrodzie czy też na balkonie.
Właściciele ogrodów mają zdecydowanie większe pole do popisu. Niektórzy nawet korzystają z usług profesjonalnych architektów krajobrazu, którzy z małej powierzchni potrafią zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Nawet jednak nie korzystając z takich usług sami możemy sprawić, że nasz ogród będzie wyjątkowy. W sklepie DecoArt24 znajdziemy piękne i stylowe pergole, które ozdobione nieśmiertelnymi i zawsze modnymi pnącymi różami będą prawdziwą ozdobą każdego mniejszego lub większego ogródka.
Wszelkie pergole, podpórki i inne akcesoria dają nam dużo możliwości i pozwalają na zastosowanie bardzo ciekawych rozwiązań. Możemy tworzyć w donicach osobne grupy kwiatowe. Dzięki licznym podpórkom możemy wyeksponować najpiękniejsze okazy. Starajmy się jedynie, żeby wszystko było spójne i estetyczne.

Magia w ogrodzie

Magia w ogrodzieZdecydowanie największe pole do popisu mają posiadacze ogromnych ogrodów. W takich można sobie pozwolić na osobne miejsce do grillowania czy spotkań ze znajomymi.


Duży, nawet ogromny ogród daje także większe możliwości do stworzenia dekoracji z roślin. Popularnością wciąż cieszą się ozdoby z żywopłotu, które zdają się być ponadczasowe.

magia w ogrodzie

magiczne ogrody


Magia w ogrodzie

 Magia w ogrodzie

 

Na pewno wiele osób marzy także o basenie w ogrodzie, który stał się synonimem luksusu. Nie da się ukryć, że wymaga on nie tylko sporych nakładów finansowych, ale i dużo miejsca. Do tego nie w każdym klimacie taki basen ma prawo bytu. Magia w ogrodzie


Magia w ogrodzie

 

Duży ogród pozwala także na stworzenie osobnych stref. Mówiliśmy już o wygodnym miejscu do spotkań z bliskimi. Niektórzy pragną także posiadać miejsca po prostu piękne, takie, gdzie w samotności będą mogli odpocząć i oddać się rozmyślaniom czy medytacji.


Magia w ogrodzie

Magiczne ogrody


Do architektury ogrodu możemy także wpleść kojarzące nam się z jakimiś ukochanymi miejscami na ziemi motywy, elementy, inspiracje. To sprawi, że każda chwila spędzona w ogrodzie będzie naprawdę bardzo przyjemna i kojąca nasze zmysły.


Magiczne ogrody
 
Magiczne ogrody

Starajmy się, by estetyka ogrodu była spójna z estetyką naszego domu. Potraktujmy to jako całość, a nie jako osobne elementy.


Magiczne ogrody


Magiczne ogrody

 Magiczne ogrody

Donice

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień