Zdobimy dom rzeźbami - Dodatki do domu

person Posted By: dekoracje do domu decoart2.4.pl list In: Dodatki i Dekoracje On: favorite Hit: 43
Zdobimy dom rzeźbami - Dodatki do domu

Współczesna sztuka dekoracji wnętrz opiera się w głównej mierze na tekstyliach, meblach oraz sztuce na ścianie. Przysłowiową wisienką na szczycie tortu mogą okazać się jednak rzeźby…

dekoracje do domu decoart24.pl
Autor: Decoart24.pl
Zdobimy dom rzeźbami


Zdobimy dom rzeźbami

Współczesna sztuka dekoracji wnętrz opiera się w głównej mierze na tekstyliach, meblach oraz sztuce na ścianie. Przysłowiową wisienką na szczycie tortu mogą okazać się jednak rzeźby…

W zależności od stylu wnętrz do dyspozycji mamy tysiące posągów, figurek i innych rzeźb dekoracyjnych wykonanych nie tylko z klasycznego kamienia, drewna czy metalu, ale także z ceramiki, tworzyw sztucznych, szkła a nawet drutu. Ogrom motywów, rozmiarów i rozpiętości cenowe pozwalają naprawdę każdemu wybrać coś dla siebie. Ale po co tak naprawdę nam rzeźby?

 

Wypełnienie pustych przestrzeni

O ile nie jesteśmy miłośnikami totalnego minimalizmu nie dopuszczającego żadnych zbędnych przedmiotów użytkowych, pojęcie domowego wnętrza zwykle kojarzy się z sympatycznymi detalami, które zajmują miejsce na półkach, stołach, szafkach, kanapach czy parapetach. Bo choć meble mają przede wszystkim praktyczne znaczenie, ich atrakcyjność wyznaczają często właśnie ozdobne dodatki. Weźmy na przykład regały z książkami, które łatwo zamienią pokój w miejską bibliotekę, o ile nie przełamiemy nudnej konwencji uroczym klasycznym popiersiem czy figurką mądrego kota.

Lampy, lampki, lampeczki

 • NOWOCZESNA LAMPA WISZĄCA CZARNO-CHROMOWANA SENA W9

  1 599,00 zł
 • NOWOCZESNA LAMPA WISZĄCA CZARNO-ZŁOTA SENA W9

  1 599,00 zł
 • NOWOCZESNA LAMPA WISZĄCA CZARNO-CHROMOWANA SENA W5

  999,00 zł
dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

Bywa też tak, że pomimo umeblowania wnętrze pozostaje dość puste, sprawiając nieprzytulne, surowe wrażenie. Umieszczenie na wolnej ścianie, we wnęce czy pod schodami ciekawej rzeźby pozwala wspaniale zagospodarować przestrzeń i jednocześnie pozwala oznaczyć teren swoim gustem, fascynacjami, a nawet dowcipem.

 
dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami


dom z rzeźbami

dom z rzeźbami


Klimat podróży

Dla wielu z nas rzeźby i posągi, podobnie jak obrazy czy fotografie, wnoszą do domu klimat odległych, często egzotycznych miejsc. Czasem to pamiątki przywiezione samodzielnie z podróży, czasem raczej niespełnione jeszcze marzenie o nowych horyzontach. W tym charakterze idealnie sprawdzają się tradycyjne posążki religijne – od popiersia faraona po głowę Buddy, afrykańskie zwierzęta z drewna, dekoracyjne instrumenty muzyczne czy maski, kolekcjonerskie japońskie laleczki czy inne etniczne symbole.

Co ciekawe, nie trzeba od razu zamieniać salonu w hinduską świątynię czy muzeum etnologiczne, choć i takie wnętrza mają swój niezwykły urok. Bardzo różne źródłowo rzeźby można śmiało łączyć w modernistycznych wnętrzach, tworząc klimatyczną mieszankę stylów.

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

rzeźby w domu


rzeźby w domu

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

Doniczki

 • NEVA MARBLE Doniczka 20,5xh18,5cm

  118,19 zł
 • NEVA MARBLE Doniczka 26xh23cm

  136,69 zł
 • SWEN BEIGE Komplet 2 osłonek 24xh26cm/18.5xh21cm

  151,35 zł


Dekoracyjność przed duże „D”

Rzeźby to także idealna dekoracja wnętrz, zwłaszcza, jeśli marzy nam się atmosfera klasycznych gabinetów, eleganckich salonów z dużą dozą architektonicznej tradycji czy stylowych korytarzy w stylu Art Deco. Zarówno klasyczne posągi i popiersia, jak i nowoczesne dekory oraz rzeźby abstrakcyjne wprowadzają do pokoju atrakcyjny akcent niezwykłego kształtu i koloru, który może harmonizować z otoczeniem albo stanowić główny punkt skupienia uwagi. Wielobarwne rzeźby ożywiają wnętrza tak jak obrazy czy cięte kwiaty w wazonach – dodają im duszy i estetycznej maestrii.

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

płaskorzeźba

dom z rzeźbami

Zrównoważenie pokoju

Dekoratorzy wnętrz często posługują się sztuką rzeźbiarską także do zharmonizowania przestrzeni w domu. W bardzo wysokich pomieszczeniach typu lofty czy klatki schodowe zawieszona nad głową figura pozwala uniknąć wrażenia pustości i przyjemnie wypełnić pole widzenia. Tak samo, gdy wszystkie meble zgromadzone są bliżej jednej ściany, a druga musi pozostawać niezastawiona ze względu na przeszklenie drzwi balkonowych, ustawienie przyciągających wzrok figur w bliskości okna pozwala nadać całości równowagi. Mówi się wręcz, że dla naszych zmysłów najprzyjaźniejsze są struktury trójkątne, więc jeśli z dwóch stron oko cieszą np. stół i komoda, to warto z trzeciej strony dodać w podobnej bliskości inny trójwymiarowy obiekt, nawet o całkowicie dekoracyjnej funkcji.

dom z rzeźbami

Ekspozycja rzeźb

Kupując rzeźby do domowych wnętrz warto pamiętać, że każdej z nich należy się odrobina atencji. Jeśli więc mamy do czynienia z wysoką figurą, nadającą się do postawienia na podłodze, umieszczajmy ją przed lub obok kanapy a nie za nią. Mniejsze dzieła wspaniale prezentują się na meblach sięgających do ud czy pasa, typu komody, stoliki kawowe czy nocne szafki, a także na specjalnie przygotowanych piedestałach. W ścianach oraz meblach robionych na zamówienie projektuje się też często specjalne wnęki na konkretną rzeźbę z wmontowanym punktowym oświetleniem. Bo też światło jest bardzo ważne, aby dekoracyjne figury mogły być w pełni docenione – punktowe lampki i kinkiety umieszone na ścianach i suficie powinny być skierowane tak, aby w mroku wydobywać piękno trójwymiarowości rzeźb.

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

dom z rzeźbami

 
dom z rzeźbami

dom z rzeźbami


Obrazy na ścianę malarstwo

 • Nightfall - obraz na płótnie

  256,50 zł
 • Sky Dance - obraz na płótnie

  256,50 zł
 • Biegus rdzawy - obraz na płótnie

  206,50 zł

 

 

 Elegancki dom

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień