Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Świeczniki

  Świeczniki metalowe, ceramiczne sklep decoart24.pl Świeczniki metalowe, ceramiczne sklep decoart24.pl Świeczniki metalowe, ceramiczne sklep decoart24.pl 

  Kto powiedział, że świecznik musi być nudny? Od lat kojarzy nam się jedynie z prostą podstawą pod świecę, podczas gdy - jeśli dobrze poszukamy, choćby w tym dziale - znajdziemy ciekawe formy dekoracji, które również bez świec wyglądają rewelacyjnie. Można wybierać spośród mnogości form i barw, dlatego też każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie i wnętrza swojego domu. Świeczniki świetnie sprawdzą się w domach nowoczesnych, ale również tych klasycznych.


  Świeczniki z drewna i ceramiki, ze szkła i porcelany - stalowe i mosiężne. Kute, rzeźbione, ręcznie malowane. Świeczniki o różnych kształtach i wielkościach, spełniające swoją niebywałą, dekoracyjną role we wnętrzach mieszkań i pomieszczeń komercyjnych - to dzieła rzemiosła artystycznego i przedmioty sztuki użytkowej. Zawsze podkreślają szczególny charakter obiektów w których się znajdują. Mogą to być sale teatralne, bankietowe, pomieszczenia klubowe, restauracyjne, pokoje kominkowe, kościoły, cerkwie, meczety, a przede wszystkim luksusowe salony w naszych rezydencjach. 


  Sprawdź również naszego bloga:


  1. Świeczniki metalowe, ręcznie kute. Świeczniki drewaniane, ceramiczne, mosiężne..

   Są różne rodzaje świeczników: proste na jedną świecę - lichtarze, świeczniki dwupłomienne - bout de la tablekandelabr- wolnostojący świecznik na wiele świec, świecznik na ścianie to kinkiet, natomiast świecznik wiszący nazywamy żyrandolem. Świecznikiem o znaczeniu liturgicznym, a będącym narodowym symbolem Izraela, jest świecznik o siedmiu płomieniach - menora. Wszystkie one spełniały jedną rolę, służyły do oświetlania pomieszczeń. Obecnie w dobie elektryczności i pięknych stojących lamp, tych na biurkach i nocnych szafkach, tych wiszących u sufitu i kuszących blaskiem ze ściany, straciły wiele ze swego pierwotnego znaczenia. Dzisiaj te niezwykle ozdobne dzieła sztuki użytkowej to przede wszystkim dekoracje dodające pomieszczeniom powagi i dostojeństwa - podkreślające ich splendor.

    Obecnie – bijące blaskiem i olśniewające urodą - metalowe, ręcznie kute świeczniki z ozdobnymi świecami wprowadzają nas w romantyczny nastrój, uświetniają wyjątkowe spotkania, urzekają mocą metalu i światła. 

   Cudownych romantycznych wieczorów z tym Kimś… . Kimś wyjątkowym, wśród kwiatów i przy omszałej butelce starego wina, w otoczeni blasku i zapachu płonących świec.


  Świeczniki z drewna i ceramiki, ze szkła i porcelany - stalowe i mosiężne. Świeczniki z drewna i ceramiki, ze szkła i porcelany - stalowe i mosiężne. Świeczniki z drewna i ceramiki, ze szkła i porcelany - stalowe i mosiężne.