Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Świeczniki

   Kto powiedział, że świecznik musi być nudny? Od lat kojarzy nam się jedynie z prostą podstawą pod świecę, podczas gdy - jeśli dobrze poszukamy, choćby w tym dziale - znajdziemy ciekawe formy dekoracji, które również bez świec wyglądają rewelacyjnie. Można wybierać spośród mnogości form i barw, dlatego też każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie i wnętrza swojego domu. Świeczniki świetnie sprawdzą się w domach nowoczesnych, ale również tych klasycznych. 

  Świeczniki z drewna i ceramiki, ze szkła i porcelany - stalowe i mosiężne. Kute, rzeźbione, ręcznie malowane. Świeczniki o różnych kształtach i wielkościach, spełniające swoją niebywałą, dekoracyjną role we wnętrzach mieszkań i pomieszczeń komercyjnych - to dzieła rzemiosła artystycznego i przedmioty sztuki użytkowej. Zawsze podkreślają szczególny charakter obiektów w których się znajdują. Mogą to być sale teatralne, bankietowe, pomieszczenia klubowe, restauracyjne, pokoje kominkowe, kościoły, cerkwie, meczety, a przede wszystkim luksusowe salony w naszych rezydencjach. 

   Są różne rodzaje świeczników: proste na jedną świecę - lichtarze, świeczniki dwupłomienne - bout de la tablekandelabr- wolnostojący świecznik na wiele świec, świecznik na ścianie to kinkiet, natomiast świecznik wiszący nazywamy żyrandolem. Świecznikiem o znaczeniu liturgicznym, a będącym narodowym symbolem Izraela, jest świecznik o siedmiu płomieniach - menora. Wszystkie one spełniały jedną rolę, służyły do oświetlania pomieszczeń. Obecnie w dobie elektryczności i pięknych stojących lamp, tych na biurkach i nocnych szafkach, tych wiszących u sufitu i kuszących blaskiem ze ściany, straciły wiele ze swego pierwotnego znaczenia. Dzisiaj te niezwykle ozdobne dzieła sztuki użytkowej to przede wszystkim dekoracje dodające pomieszczeniom powagi i dostojeństwa - podkreślające ich splendor.

    Obecnie – bijące blaskiem i olśniewające urodą - metalowe, ręcznie kute świeczniki z ozdobnymi świecami wprowadzają nas w romantyczny nastrój, uświetniają wyjątkowe spotkania, urzekają mocą metalu i światła. 

   Cudownych romantycznych wieczorów z tym Kimś… . Kimś wyjątkowym, wśród kwiatów i przy omszałej butelce starego wina, w otoczeni blasku i zapachu płonących świec.