Wczytuję dane...

Czajniki


Czajniki, czyli naczynia do zaparzania wody na kawę lub herbatę, odmieniają się dziś przez dziesiątki modeli i stylów. W zależności od domowych potrzeb możesz wybrać czajnik przeznaczony do wykorzystania na płycie gazowej lub indukcyjnej, bądź też model elektryczny, wymagający jedynie gniazdka z prądem. Nowocześnie kolorowe i tradycyjnie eleganckie, pozwalają rozkoszować się ciepłymi napojami, oszczędzając czas i zarazem dbając o bezpieczeństwo domowników.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Produkt dostępny!

Czajnik biały - na gaz indukcję - Vintage Wood 2,5L

Czajnik VINTAGE WOOD został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej o eleganckim wykończeniu. Wyposażony w gwizdek sygnalizujący zagotowanie wody oraz nieruchomą rączkę. Odpowiedni do wszystkich rodzajów kuchenek i płyt.
129,00 PLN
Produkt dostępny!

Zaparzacz do kawy - Kawiarka - SILVIA - 600ml

Kawiarka SILVIA. Stylowy zaparzacz do tradycyjnego parzenia kawy. Pozwala na przygotowanie kawy o mocnym i aromatycznym smaku. Wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium. Dolny zbiornik na wodę zabezpieczony jest zaworem, który chroni przed nadmiernym wz
89,90 PLN
Produkt dostępny!

Zaparzacz do kawy - Kawiarka - SILVIA - 450ml

Kawiarka SILVIA. Stylowy zaparzacz do tradycyjnego parzenia kawy. Pozwala na przygotowanie kawy o mocnym i aromatycznym smaku. Wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium. Dolny zbiornik na wodę zabezpieczony jest zaworem, który chroni przed nadmiernym wz
83,00 PLN

Czajniki


Czajniki to szeroka kategoria naczyń do zaparzania, obejmująca zarówno specjalne modele czajników do gotowania wody, jak i porcelanowe i ceramiczne dzbanki, w których powstają nasze ulubione napary. Te pierwsze bywają elektryczne lub przeznaczone do płyt indukcyjnych, te drugie są elementem deserowej zastawy stołowej. Praktyka pokazuje, że warto mieć przynajmniej po jednym z każdego rodzaju!

Czajnik porcelanowy i ceramiczny najczęściej służy do przyrządzania herbaty, choć można do niego przelać także świeżo zaparzoną kawę. Dzięki swej zamkniętej konstrukcji chroni on napoje przed zbyt szybką utratą ciepła, a jednocześnie ułatwia ich nalewanie, zapobiegając wypadkom przy stole.

Niektóre czajniki wyposażone są dodatkowo w zaparzacz, który umożliwia wykorzystanie sypkich mieszanek ziół i herbat bez efektu ubocznego w postaci nieeleganckich fusów. Te mniejsze modele można podawać indywidualnym gościom, podczas gdy czajnik o pojemności ponad 1 l z łatwością obsłuży większe grono amatorów kawy lub herbaty.

A ponieważ oprawa każdego poczęstunku jest dziś taka samo ważna jak jego treść, warto, aby czajnik stanowił spójną część zastawy, a nawet całej kuchni. Czajniki elektryczne dobrze jest więc dobierać jako kolorystyczne akcenty zabudowy, zaś modele porcelanowe i ceramiczne powinny stylistycznie nawiązywać do filiżanek. W DecoArt.pl próbujemy wyjść naprzeciw różnym upodobaniom oferując czajniki klasyczne i nowoczesne, minimalistyczne i artystycznie zdobne. Nie zaszkodzi oczywiście mieć kilka modeli do wyboru w zależności od okazji i liczby gości.