Wczytuję dane...

Szkatułki, kasetki, pudełka


Dręczą Cię poniewierające się po domu drobiazgi? Szkatułki, pudełka i kasetki pozwolą zaprowadzić porządek w salonie czy sypialni, ułatwiając odnajdywanie potrzebnych akcesoriów i rzeczy osobistych. Stylowe pojemniki o modnym wzornictwie będą również znakomitą ozdobą otwartych półek i regałów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Szkatułki, kasetki, pudełka

Szkatułki, kasetki, pudełka to niezbędne elementy wyposażenia salonu czy sypialni, które sprawiają, że wszystkie cenne drobiazgi znajdują się zawsze na swoim miejscu i nie straszą nieporządkiem. Dekoracyjny design dodatkowo upiększa wystrój wnętrz i sprawia, że dom nabiera duszy – widać bowiem, że mieszkają w nim ludzie!

Zasadniczo szkatułki i kasetki służyły kobietom do przechowywania cennej biżuterii, mężczyznom zaś jako pudełka na zegarki czy spinki do mankietów. Ta rola nadal cieszy się olbrzymią popularnością, zaś większość z nas z radością odkłada swe drogocenności do eleganckiego pudełka, noszącego znamiona własnego skarbca. To po części kwestia próżności, tak naturalnej dla człowieka!

Współczesne szkatułki, kasetki, pudełka i puszki to jednak kategoria bardziej uniwersalna, otwierająca przed domownikami wiele różnych opcji. W eleganckich pojemnikach przetrzymywać można bowiem klucze, elektroniczne nośniki pamięci, karty bankowe, kości do gry, monety, medale – jednym słowem, wszystko to, co po prostu nie może leżeć luzem. Praktyczność staje się tutaj zasadą nadrzędną i żadna zawartość nie jest zabroniona!

Dekoracyjny potencjał szkatułek, kasetek i pudełek wiąże się natomiast bezpośrednio z ich standardem wykonania, kolorystyką, a przede wszystkim materiałami. Każdy styl wnętrzarski prosi się przy tym o nieco inne dodatki – od tych prostych, przyjemnie kontrastowych i nowoczesnych, po misternie zdobione, złocone czy rzeźbione. Ustawione na biurku, toaletce czy komodzie, dodają one splendoru całej aranżacji, a przy tym często stają się obiektem osobistej nostalgii!