Wczytuję dane...

Półki na ścianę


Półki na ścianę to „must have” w każdym domu! Zajmują niewiele miejsca pozwalając rozlokować dziesiątki przydatnych przedmiotów – od ulubionych książek po dekoracje i rośliny doniczkowe. Unikalny design sprawia, że półki pełnia również rolę stylowej ozdoby, przełamującej chłód i płaskość domowych ścian.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Półki na ścianę

Półki na ścianę to meble niepozorne, ale zaskakująco praktyczne i zdobne we właściwym kontekście aranżacyjnym. W dobie minimalizmu, gdy wyposażenie wnętrz jest raczej skąpe, to właśnie półki mogą stać się przysłowiowym języczkiem u wagi.

Półki na ścianę bywają zazwyczaj drewniane lub metalowe. Te pierwsze to oczywiste odwołanie do klasycznego wystroju wnętrz, z szczególnym akcentem na modny styl skandynawski, promujący prostotę i naturalność. Półeczki z drewna pasują nie tylko do salonu, ale także kuchni, sypialni czy pokoju dziecięcego. W tym ostatnim mogą się wręcz stać elementem świata wyobraźni, gdzie na ścianie zamieszkają lalki czy ulubione maskotki.

Półka na ścianę z metalu to już propozycja dla koneserów, którzy lubią śmiały design inspirowany nowoczesnością i industrializmem. Trwała i solidna, wytrzyma nawet większy ciężar, a na tle białego tynku staje się prawdziwą dekoracją, zwłaszcza, jeśli wybierzemy ciekawe kształty. Półki ścienne nie muszą być bowiem nudnie równoległe – najnowsze trendy forsują raczej fantazyjne konstrukcje przypominające kosze, domki czy geometryczną awangardę.

Jak można wykorzystać półki ścienne? Najbardziej oczywiste zastosowanie to książki, które goszczą w każdym domu i zdecydowanie zasługują na ekspozycję – już choćby po to, aby mieć je pod ręką. Na otwartych półkach ściennych ustawiamy jednak także rośliny doniczkowe, zwłaszcza gatunki wiszące, dekoracyjną ceramikę, pamiątki z podróży, ramki ze zdjęciami czy stylowe świeczniki – jednym słowem wszystkie dodatki, które decydują o klimacie aranżacji!