Wczytuję dane...

Modne dekoracje ogrodowe

średnia: 4.8  ocen: 8

Nie tylko trendy w wystroju wnętrz ulegają ciągłej ewolucji – zobaczcie, co warto mieć w ogrodzie, aby było pięknie i wygodnie.
 

Nowoczesne ogrody najczęściej przyjmują dość minimalistyczną formę – bez zbędnych dekoracji, typowych dla stylu vintage. Proste kształty, geometryczny porządek, nieskazitelnie współgrające rośliny to jednak nie wszystko – niektóre ozdoby ogrodowe wspaniale odnajdują się we współczesnych aranżacjach, wprowadzając ciekawy element stylu i elegancji.
 

Do ogrodu, balkon, taras
Produkt dostępny!

Pergola ogrodowa

Pergola ogrodowa z elementami ozdobnymi. Wykonana jest w całości ze stali, dzięki czemu jest stabilna i odporna na warunki atmosferyczne. Wymiary: Wysokość: 235 cm Szerokość: 215 cm Głębokość: 80 cm Waga brutto: 8,5 kg
529,00 PLN
599,00 PLN
Oszczędzasz 70.00 PLN
Produkt dostępny!

Uchwyt doniczkowy - metalowy

Metalowy uchwyt balkonowy do mocowania kwietników. Wymiary: Wysokość: 22 cm Szerokość: 17 cm Głębokość: 5 cm Waga brutto: 0,09 kg
19,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do krzewów 3 części – 75

Podpórka do ogrodu składająca się z trzech części. Wykonana jest z drutu stalowego, przez co jest bardzo wytrzymała. Idealna do urządzenia pięknego, magicznego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt.
65,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów - Wachlarz

Dekoracyjna podpórka do kwiatów w formie wachlarza. Produkt pięknie zgra się z pnącymi różami. Wykonana jest z drutu stalowego, przez co jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dostępna w trzech ko
199,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów Drabinka – 180

Duża podpórka do ogrodu składająca się z trzech części. Wykonana jest z drutu stalowego, przez co jest bardzo wytrzymała. Idealna do urządzenia pięknego, magicznego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt.
169,00 PLN
Produkt dostępny!

Grill Ogniskowy - Myśliwski - 50-ka Komplet

Grill myśliwski - komplet. W skład zestawu wchodzą: Palenisko zrobione z blachy aż 4mm, Ruszt chromowany, Trójnóg malowany proszkowo o wysokości 150cm.
669,00 PLN
769,00 PLN
Oszczędzasz 100.00 PLN
Produkt dostępny!

Pergola - Piramida 190 cm

Dostępna w dwóch kolorach: Ciemna Zieleń, Czarny Rozmiary produktu: Wysokość: 190 cm Szerokość: 30 cm Głębokość: 30 cm Waga brutto: 1,92 kg
299,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do krzewów - 140 cm - 5 sztuk

Podpórka wykonana z metalu malowanego proszkowo. Rozmiary produktu: Wysokość: 140 cm Szerokość: 3 cm Głębokość: 3 cm Waga brutto: 0,32 kg
149,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów - Pergola - Piramida 160cm

Pergola ogrodowa wykonana z metalu. Jest stabilna i trwała. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dostępna w dwóch kolorach. Wymiar: Wysokość: 160 cm Szerokość: 25 cm Głębokość: 25 cm
239,00 PLN
Produkt dostępny!

Grill Ogniskowy - Myśliwski - Ruszt - Stelaż

Grill Ogniskowy - Myśliwski - Ruszt - Stelaż Prezentujemy stabilny, wysokiej jakości grill. Grill składa się z chromowanego galwanicznie rusztu oraz stelaża, na którym zamocowany został kołowrotek podtrzymujący ruszt. Palenisko dostępne jako osobny pro
599,00 PLN

Daszek w ogrodzie
 

Zadaszenie w ogrodzie spełnia bardzo praktyczną funkcję, pozwalając cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu mimo silnego słońca, wiatru czy lekkiego deszczu. Ale różnego rodzaju daszki i namioty wprowadzają także element przytulności, a czasem także ciekawego designu i żywego koloru. Wybierać można przy tym między barwnymi tkaninami przywołującymi na myśl ogrodowe przyjęcia czy kinderbal, orientalnymi namiotami nawiązującymi do stylistyki indyjskiej czy marokańskiej, a także bardzo nowoczesnymi konstrukcjami, które wyglądają niczym altanki z filmu science-fiction. Pod takim zadaszeniem mogą znaleźć się nie tylko stół i krzesła, ale także wygodne poduszki dekoracyjne, rośliny doniczkowe oraz ogrodowe oświetlenie.


Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl

Fot. IKEA

Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. lonny.comModne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. youreresources.com


Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. likecool.com
 

Papierowe lampiony
 

A skoro jesteśmy już przy oświetleniu, absolutnym hitem kilku ostatnich sezonów są papierowe lampiony, które w dużej mierze wyparły tradycyjne przeszklone latarenki. I choć sama tradycja lampionów oświetlanych od środka świeczkami pochodzi z Dalekiego Wschodu, dzisiejsza forma nie nawiązuje zwykle w żaden sposób do motywów orientalnych – najmodniejsze są białe i pastelowe kule, a także kolorowe walce, które można porozwieszać fantazyjnie na gałęziach drzew, w ramach altany lub na sznurkach zawieszonych nad stołami. Można przy tym zestawiać pojedyncze duże lampiony o kształtach klepsydry ze sznurami małych kul, które mogą, ale nie muszą być zrobione z papieru (alternatywą są tzw. „cotton balls” czyli lampki wykonane z bawełny). Naturalnie, dziś mało kto używa świeczek do rozświetlania lampionów – ze względów praktyczności i bezpieczeństwa we wnętrzu montuje się raczej małe żarówki, podobne do światełek choinkowych, ale przystosowane do działania na zewnątrz (wodoodporne.)


Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. IKEA

Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. pinterest.comModne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. crafthubs.com
 

Donice do domu, ogordu, taras, balkon
Produkt dostępny!

Trzy donice ogrodowe - Wodospad

Trzy donice ogrodowe zaprojektowane zostały tak, aby zasadzone tam kwiaty tworzyły efekt wodospadu. Stelaż kwietnika jest wykonany ze stali w kolorze czarnym, natomiast donice z najwyższej jakości tworzywa.
569,00 PLN
665,00 PLN
Oszczędzasz 96.00 PLN
Produkt dostępny!

Donica ogrodowa - Misa - Kolory

Donica ogrodowa idealnie zapełnia puste miejsce w ogrodzie. Stelaż donicy jest wykonany ze stali w kolorze czarnym, natomiast donica z najwyższej jakości tworzywa.
279,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica - Sześcian - Ratan produkcyjny

Donica wykonana z rattanu, wyłożona w środku blachą aluminiową. Doskonała do ogrodu. Jest odporna na warunki atmosferyczne i zapewni długotrwałe użytkowanie.
290,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica do ogrodu, restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - 50x50x43 cm

Donica do restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - Ocieplenie - 50x50x43 cm - ok. 9,5 kg Donica z systemem nawadniania to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej jakości oraz prestiżowego designu. Donica sprawd
353,00 PLN

Nowoczesne donice
 

Ogród to nie tylko idealne trawniki i eleganckie nasadzenia wokół – ważnym elementem zielonego krajobrazu są także klomby i donice, które pozwalają dodać aranżacji trójwymiarowego charakteru i wprowadzić zieleń także na ścieżki, tarasy, podesty czy wokół basenu. Nowoczesne donice odchodzą od konwencjonalnej kamionki na rzecz tworzyw sztucznych, betonu, a także bambusa. Najmodniejsze są kształty graniaste, ale można się też spotkać z owalnymi, pięknie zaokrąglonymi formami. Dominuje czerń, szarość oraz biel lub ewentualnie naturalne drewno w ciemniejszych tonach. Szczególnie udanym pomysłem jest zestawienie na niewielkiej przestrzeni różnych wielkością i kształtem, ale identycznych, jeśli chodzi o styl, donic z kwiatami, krzewami, a nawet przyprawami. Generalnie, im bardziej różnorodne odcienie roślin, tym ciekawszy efekt uzyskamy. Bardzo wdzięcznym pomysłem jest także sadzenie w wysokich donicach poziomek czy truskawek, które zachwycają słodkimi płodami, a jednocześnie nie dają efektu działki warzywnej – tak jak w przypadku, gdybyśmy wysadzili owoce bezpośrednio do ziemi.


Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl

Fot. 1decor.netModne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. architecturadigest.com

Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. fcrystalnea.com
 

Woda i ogień
 

Nowoczesne ogrody uwielbiają też grę żywiołów, która niejako zbliża nas do bardziej naturalnego środowiska. Dla wielu ludzi posiadanie szemrzącego strumyka wody koło domu jest kwintesencją spokoju i harmonii. Ponieważ jednak czasy tradycyjnych fontann odchodzą powoli w zapomnienie, obecnie proponuje się raczej minimalistyczne konstrukcje kamienne, które pozwalają wodzie przelewać się nieustannie i wprowadzają do ogrodu przyjemny motyw dynamiki w przyrodzie. W zależności od możliwości finansowych można sobie pozwolić na prostą nieckę z kranem i odpływem, kamienną kaskadę lub bardziej zaawansowane systemy obejmujące strumienie, wodotryski i małe baseniki.


Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. enhancedhomes.org

Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. owtdoor.com
 

I tak jak woda w ogrodzie jest nieoceniona w dobie letnich upałów, tak w chłodniejsze dni chętniej lgniemy do źródeł ciepła. Ogień w ogrodzie to jeden z najmilszych pomysłów na jesienne popołudnia i wieczory, ale tradycyjne ognisko czy ceglany kominek nie najlepiej pasują do modernistycznych aranżacji. Projektanci na szczęście wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i mamy już do dyspozycji bardzo nowoczesne źródła ognia w postaci kamiennych pochodni czy zabudowanych ognisk, które można łatwo wkomponować w posadzkę w ogrodzie czy nawet taras. Taki ogień to nie tylko wspaniała ozdoba na ciemne wieczory, ale także praktyczne źródło ciepła, gdy chcemy posiedzieć pod gwiazdami, mimo niskich temperatur zewnętrznych.

Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. gardensbygabriel.com

Modne dekoracje ogrodowe - DecoArt24.pl 

Fot. proamore.com

 

Podpórki do kwiatów, roślin
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów - Drabinka 50-ka

Podpórka do ogrodu w formie drabinki wykonana z drutu stalowego, przez co jest odporna na warunki atmosferyczne. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt.
49,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów- Drabinka 65-ka

Duża podpórka do ogrodu w formie drabinki wykonana z drutu stalowego, przez co jest odporna na warunki atmosferyczne. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt.
50,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do kwiatów - Wachlarz

Dekoracyjna podpórka do kwiatów w formie wachlarza. Produkt pięknie zgra się z pnącymi różami. Wykonana jest z drutu stalowego, przez co jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Idealna do urządzenia pięknego ogrodu. Dostępna w trzech ko
199,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do krzewów 3 części – 90

Podpórka do ogrodu składająca się z trzech części. Wykonana jest z drutu stalowego, przez co jest bardzo wytrzymała. Idealna do urządzenia pięknego, magicznego ogrodu. Dzięki niej kwiaty będą piąć się ku górze, tworząc niesamowity efekt. Dostępna w trzech
69,00 PLN
Produkt dostępny!

Pergola - Piramida 190 cm

Dostępna w dwóch kolorach: Ciemna Zieleń, Czarny Rozmiary produktu: Wysokość: 190 cm Szerokość: 30 cm Głębokość: 30 cm Waga brutto: 1,92 kg
299,00 PLN
Produkt dostępny!

Podpórka do roślin - Spirala

Dostępne 3 Kolory : Zielony ciemny, Czarny, Inox Rozmiary produktu: Wysokość: 60 cm Szerokość: 19 cm Głębokość: 19 cm Waga brutto: 0,25 k
59,00 PLN