Wczytuję dane...

Rośliny w salonie – najciekawsze pomysły

średnia: 5.0  ocen: 8

Większość ludzi lubi otaczać się w domu zielenią. Umiejętne wkomponowanie roślin i kwiatów do salonu nie jest jednak wcale takie proste.
 

Zieleń wpływa na nas uspokajająco i kojąco, a dodatkowo bardzo wiele roślin ma zdolność oczyszczania powietrza we wnętrzach, nie tylko z wydychanego dwutlenku węgla, ale także z toksycznych substancji ulatniających z tworzyw sztucznych, klejów, farb czy dymu papierosowego. Aby rośliny cieszyły oczy, powinny być jednak odpowiednio zadbane oraz dopasowane charakterem do danej aranżacji. Nie w każdym salonie można bowiem postawić kaktusa…

Kwietniki metalowe - Stojaki
Produkt dostępny!

Kwietnik metalowy - Stojak na kwiaty - Juka Duża

Kwietnik metalowy z miejscem na dwie doniczki z subtelnymi zdobieniami. Dostępny w 5 kolorach: patyna (złota, srebrna, miedziana), czarny, biały. Wymiary: Wysokość: 79 cm Szerokość: 43 cm Głębokość: 43 cm Waga brutto: 2,2 kg
269,00 PLN
Produkt dostępny!

Kwietnik metalowy - Stojak na kwiaty - Rurka 5L

Kwietnik metalowy, rurkowy, który pomieści pięć doniczek. Wykonany jest z metalu, przez co jest stabilny i odporny na uszkodzenia. Idealnie sprawdza się jako wyposażenie zarówno domu jak i biura.
193,00 PLN
Produkt dostępny!

Kwietnik metalowy - Stojak na kwiaty - Kolumna 5-ka z różą

Kwietnik metalowy z etapowo usytuowanymi miejscami na pięć doniczek. Dostępny w kilku kolorach: patyna (złota, srebrna, miedziana), czarny, biały. Wymiary: Wysokość: 130 cm Szerokość: 55 cm Głębokość: 55 cm Waga brutto: 3,25 kg
299,00 PLN

Zielone akcenty

Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

Fot. callamcnamara.com


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

Fot. callamcnamara.com


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

Fot.gravityhomeblog.com
 

W minimalistycznych jasnych salonach urządzonych na modłę skandynawską dwie lub trzy doniczki z zielonymi roślinami są doskonałym uzupełnienie chłodnej, neutralnej kolorystyki ścian i mebli. Bardzo często dobiera się np. dwie symetryczne paprotki czy fikusy zapewaniające przyjemną wizualną równowagę. Modne są przy tym wyższe rośliny stawiane w prostych donicach bezpośrednio na podłodze lub kwiaty typu storczyki czy azalie ozdabiające stoliki kawowe czy stoły jadalne. Zieleni powinno być przy tym niewiele – tak, aby zachować koncepcję wyraźnych, kontrastowych detali.
 

Zielona dominantna


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

Fot. huniford.com

Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

Fot. huniford.com


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

Fot. amiecorley.com
 

Kto nie przepada za doniczkami stojącymi na meblach i wiszącymi na ścianach, ale chciałby mieć w domu zielony kąt, może postawić na jedną, ale okazałą roślinę, która wprowadzi przyjemny naturalny efekt, nie przyćmiewając pozostałego wystroju. Wysokie, stojące na podłodze palmy i fikusy szczególnie dobrze prezentują się w pomieszczeniach z wysokim sufitem oraz w salonach gdzie większość mebli jest dość niska. Stawiając donice blisko okna, możemy uzyskać piękny efekt światła przenikającego liście, które dodatkowo rozświetla wnętrze.
 

Donice do domu, ogordu, taras, balkon
Produkt dostępny!

Trzy donice ogrodowe - Wodospad

Trzy donice ogrodowe zaprojektowane zostały tak, aby zasadzone tam kwiaty tworzyły efekt wodospadu. Stelaż kwietnika jest wykonany ze stali w kolorze czarnym, natomiast donice z najwyższej jakości tworzywa.
569,00 PLN
665,00 PLN
Oszczędzasz 96.00 PLN
Produkt dostępny!

Donica ogrodowa - Misa - Kolory

Donica ogrodowa idealnie zapełnia puste miejsce w ogrodzie. Stelaż donicy jest wykonany ze stali w kolorze czarnym, natomiast donica z najwyższej jakości tworzywa.
279,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica - Sześcian - Ratan produkcyjny

Donica wykonana z rattanu, wyłożona w środku blachą aluminiową. Doskonała do ogrodu. Jest odporna na warunki atmosferyczne i zapewni długotrwałe użytkowanie.
290,00 PLN
Produkt dostępny!

Donica do ogrodu, restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - 50x50x43 cm

Donica do restauracji, biura, firmy - Nawadnianie - Ocieplenie - 50x50x43 cm - ok. 9,5 kg Donica z systemem nawadniania to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej jakości oraz prestiżowego designu. Donica sprawd
353,00 PLN

Dopełnienie egzotyki


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

Fot. maisonsdumonde.com


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. maisonsdumonde.com


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. pocodesigns.com.au
 

Rośliny mogą też pełnić w salonie funkcję dekoracyjną i mamy tu na myśli nie tylko ozdobną wazę z bukietem tulipanów, ale przede wszystkim kwiaty, plamy i kaktusy, które dopełniają egzotycznego charakteru aranżacji. Soczyście zielone liście o wyraźnych ciekawych kształtach mogą współgrać z deseniami na tapetach, zasłonach czy materiałach okrywających ozdobne poduszki, podczas gdy sukulenty, taki jak kaktusy, wężownice czy aloes oraz bambus wspaniale dodają autentyczności pokojom urządzonym w etnicznym stylu.
 

Miejska dżungla

Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. pinterest.se


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. albionhouseramsgate.co.uk


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. pinterest.com
 

Mniej praktykowaną albo bardzo ciekawą koncepcją jest przepełnienie salonu różnoraką zielenią, która nie sprawia jeszcze wrażenia oranżerii, ale wyraźnie dominuje we wnętrzu. Takie zestawy doniczek i wazonów z różnymi kwiatami, bylinami czy nawet palmami znakomicie wyglądają w ciemnych, klimatycznych salonach, które potrzebują natury, aby zneutralizować efekt ponurości. Im ciekawsze i różniejsze wybierzemy naczynia, wazony i donice, tym efekt będzie lepszy. Inną koncepcją, która zahacza nieco o zimowy ogród, jest stworzenie swego rodzaju zielonego zakątka przy dużych powierzchniowo oknach, np. drzwiach tarasowych czy balkonowych. Należy oczywiście upewnić się, że wybrane rośliny lubią światło słoneczne, ale końcowe wrażenie może być naprawdę zachwycające.
 

Roślina jako dzieło sztuki


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. marcuslawett.com


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. homeadore.com


Rośliny w salonie - DecoArt24.pl 

fot. Les3Chambres
 

Pojedynczy okaz można także wpleść do salonu niczym rzeźbę lub ciekawy mebel – wybrawszy odpowiedni kształt, wysokość i piękną, stylową donicę umieszczamy roślinę na wyeksponowanym miejscu, aby dopełniała całościowej dekoracji. Wbrew pozorem okazuje się, że nie trzeba obstawiać zielenią tylko kątów - piękna magnolia czy imponujący kaktus w donicy wspaniale będę prezentować się nawet na środku pokoju. W tradycyjnych eleganckich wnętrzach szczególną rolę odgrywa również naczynie czy kwietnik utrzymujący donicę – piękne miedziane czy ceramiczne garnce oraz metalowe stojaki pokryte przyjemną patyną idealnie podkreślają charakter wystroju. 

Obrazy na ścianę Natura
Produkt dostępny!

Obraz na ścianę - Wybrzeże, zachód słońca - 120x90 cm

Obraz na ścianę - Wybrzeże, zachód słońca - 120x90 cm. Obraz ma intensywne, żywe kolory, jest przy tym bardzo ostry. Barwy są trwałe, cieszą oko długie lata. Płótno poliestrowe 210g/m2, delikatne i niezwykle trwałe. zadrukowane boki, Polski producent.
183,00 PLN