Pomysł na skórzane meble
Szczyt elegancji czy niepraktyczny przeżytek? Skórzane meble budzą mieszane uczucia, ale potrafią zaskakiwać w nowoczesnych aranżacjach…
Mało ktoś już dziś tęskni za tradycyjnym zestawem salonowym złożonym z ciemnobrązowej skórzanej sofy i dwóch masywnych foteli do kompletu, które nie dają się przesunąć i nadają wnętrzom charakteru winnej piwnicy. Mija też już powoli moda na czarne skórzane meble, które się nam przejadły i rzadko pasują do nowoczesnych, jasnych i minimalistycznych aranżacji. Ale skóra, zarówno w wersji autentycznej, jak i poliestrowej skóry ekologicznej, odnalazła nową drogę do naszych domów – w nieco lżejszej i jaśniejszej wersji…
Parasolnik Pełny - 5 Kolorów - Stojak
Skórzana królowa salonu
Fot. emaudesign.com
Fot. funkyfemale.com
Fot. homerical.com
Sofa w większości salonowych aranżacji odgrywa dominującą role, nadając pomieszczeniu stylowości i szyku oraz będąc najważniejszym akcentem kolorystycznym. Skórzana sofa w wersji rogowej, bardzo obszerna i szeroka, to najpopularniejszy ostatnio trend, który zamienia nasze salony w pokoje bardzo wypoczynkowe, gdzie raczej się leży niż siedzi. Przy zachowaniu minimalistycznego wystroju taka olbrzymia kanapa jest pięknym dopełnieniem wnętrza, zwłaszcza jeśli podkreśla swoim kolorem wybraną tonację aranżacji. Bardzo ciekawym pomysłem są skórzane sofy łączące dwie różne kontrastowe barwy, które wprowadzają ciekawy element geometrii do wnętrz, zaś w przypadku domów minimalistycznych i jasnych, nie ma lepszego rozwiązania niż biała skóra w ciekawym modernistycznym kształcie – szczególnie kwadratowe oparcia są niezwykle nowoczesne i idealnie pasują do kanciastych mebli.
Fotele ze skóry
Fot. beeyoutifullife.com
Fot. livingandkitchen.com
Fot. madebymood.com
Kto nie przypada za wylegiwaniem się na skórzanej sofie, która dla gołej skóry może być nieprzyjemna, powinien pomyśleć o skórzanym fotelu… lub nawet dwóch. Taki luksusowy dodatek do salonu może być naprawdę pięknym akcentem, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wariant wyróżniający się kolorem z całości aranżacji. Para identycznych foteli skórzanych pomoże stworzyć przytulny kącik dla dwojga, zaś pojedynczy mebel ustawiony w kącie w towarzystwie stylowej lampy podłogowej wykreuje idealne miejsce do lektury. Jeśli kusi nas trend eklektyczny, można też do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz wstawić skórzany fotel „z lamusa”. Bez różnicy czy to prawdziwy antyk, czy tylko imitacja w stylu vintage, taki mebel doda salonowi, sypialni lub gabinetowi przyjemnego charakteru swojskości i tradycji.
Lampa stołowa 67cm
Lampa stołowa - Czerwień Kamyk - 40x60cm
Lampka nocna 35x24x50cm
Lampka nocna - OLA szara - 25x38cm
Lampka nocna - Czarna - PERLA I - 20x39cm
Lampa sufitowa - Studio - 56x38,5cm
Lampa sufitowa - Tapas - 45x60cm
Lampa sufitowa - Urban - 37x37cm
Lampka nocna - Szara - PERLA II - 25x51cm
Lampa stołowa - Szara - Perła - 39x71cm
Skórzane pufy
Fot. livingandkitchen.com
Fot. homedecorcatalogs.info
Fot. amranidesign.com
Jeśli sofę i fotele wybraliśmy już w wersji tekstylnej tapicerki, całość można urozmaicić jeszcze skórzanymi pufami, które mogą pełnić role dodatkowych miejsc siedzących, albo nawet stolika kawowego, jeśli są odpowiednio twarde i płaskie. Zamszowa pufa ze zszywanych kawałków skóry wspaniale dopełni aranżacji w stylu eko, zaś okrągłe przeszywane we wzory poduchy są bardzo egzotyczną ozdobą, która świetnie komponuje się z etnicznymi elementami w postaci rzeźb, bębnów czy orientalnych tkanin oraz lamp. Najprostsze kolorowe pufy z prawdziwej lub sztucznej skóry mogą też rozjarzyć salon kolorami, jeśli zdecydujemy się na dwie czy trzy sztuki o wyraźnych, odróżniających się od tła barwach.
Krzesła jadalne ze skórą w roli głównej

Fot. rpgmagazine.net
Fot. stealasofa.com
Fot. mykitchenzone.com
Skórę można w nowoczesny i elegancki sposób wprowadzić także do jadalni i kuchni – krzesła pokryte skórzaną tapicerką są od kliku lat na szczycie list sprzedażowych. Jest to rozwiązanie o niebo praktyczniejsze niż tekstylne tapicerki, bowiem większość zabrudzeń da się łatwo usunąć mokrą ściereczką. Poza tym w laminowanych, połyskliwych kuchniach z błyszczącymi kaflami, takie skórzane obicia są często jedynym „przytulnym” i ciepłym akcentem. Nowoczesną jadalnię można z kolei wykończyć krzesłami o ciekawym kształcie, np. z pojedynczą kwadratową nogą, a skóra będzie w takim wariancie idealnym kompromisem między nieprzyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym a zbyt tradycyjną tapicerką materiałową. Warto też pomyśleć o wykorzystaniu gorącego trendu różnokolorowych krzeseł, które często wystarczą za całą ozdobę jadalni – większość producentów mebli skórzanych ma w ofercie dość szeroki wachlarz barw, które można łączyć parami lub dobierać na zasadzie tęczy.
Łóżko ze skórzanym obiciem
Fot. gbeds.com
Fot. designbrainy.com
Fot. houzz.com
Skórzane obicie trafiło już też do sypialni, wypierając powoli tradycyjne, drewniane wezgłowia łóżek. Jest to pomysł nie tylko bardzo estetyczny, ale przede wszystkim wygodny, zwłaszcza jeśli zdarza się nam przesiadywać w łóżku w pozycji siedzącej. Pikowane skórzane wezgłowia wspaniale łączą element nowoczesności z miękką przytulnością, przy czym w zależności od gustu, można postawić na bardziej fantazyjne, wygięte ramy lub klasyczne prostokątne łóżka z płaskim, ale wielkoformatowym wezgłowiem, które staje się częścią ściany. W towarzystwie modernistycznych krągłych mebli o zgodnej kolorystyce oraz puszystych dywanów z wysokim włosiem łóżka ze skórzanym obiciem tworzą niesamowicie relaksujący, przyjemny klimat.
Lift Off - Obraz na płótnie
Mapa Świata dla Dziecka - Obraz na płótnie
Marvel Deco (Hulk) - Obraz na płótnie
Dc Comics (Batman Symbol) - Obraz na płótnie
Frozen Anna and Elsa - Obraz na płótnie
Super Mario (Toad) - Obraz na płótnie
DC Batman (Bright) - Obraz na płótnie
Paw Patrol (Skye) - obraz na płótnie