Wczytuję dane...

Fototapety do pokojów dziecięcych – jakie wybrać?

średnia: 5.0  ocen: 13

O zaletach fototapet w pokojach dziecięcych już pisaliśmy. Ale jak podjąć decyzję z tak dużego wyboru?

Ocieplają ściany, pobudzają fantazję, wywołują uśmiech od samego rana i na dodatek są doskonale zmywalne, co ogranicza ilość frustracji między starszym i młodszym pokoleniem. Nie trudno więc się zdecydować na zakup – trudno za to wybrać konkretny model. Czym się zatem kierować?

Fototapety bajkowe

Do grona najulubieńszych motywów na dziecięcych ścianach zaliczają się bezwzględnie postacie z bajek. Pokoik od razu staje się bowiem pełen przyjaciół i pozwala najmłodszym snuć nieograniczone fantazje. Obrazki z bajek są też zwykle przyjemnie kolorowe i optymistyczne i dają się doskonale zgrać z innymi elementami wystroju – np. pościelą czy obrazami na płótnie. Oczywiście, należy liczyć się z faktem, że fascynacja niektórymi bajkami jest okresowa i może wymagać zmiany po… zmianie zainteresowań. W tym kontekście najlepszym wyborem są ponadczasowe bajki – typu „Myszka Mickey” czy „Kubuś Puchatek”, którymi nie pogardzą nawet dorośli.

Z drugiej strony, nie ma nic prostszego niż odklejenie jednej fototapety i naklejenie nowej rolki – bez malowania, klejenia, mycia. W jedno popołudnie można łatwo zmienić pokój dziecięcy, dając pociesze przyjemne poczucie dorastania…Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Button Bears, Walltastic, decoArt.24.pl


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Kubuś Puchatek, Walltastic, decoArt24.plFototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Strażak Sam, Walltastic, decoArt24.pl

Obraz do pokoju chłopca i dziewczynki

Fototapety przyrodnicze

O przemijanie fascynacji nie trzeba się bać w przypadku bardziej uniwersalnych motywów inspirowanych światem fauny i flory. Las, dżungla czy głębiny oceanu to wyobrażenia, które w każdym człowieku wywołują pozytywne odczucia, a dzieciom dają dodatkowo impuls do wymyślania kolejnych przygód. Przyrodnicze fototapety ogólnie też wyczulają najmłodszych na kontakt z naturą i choćby podświadomie czynią ich przyjaźniejszym w stosunku do innych istot żyjących. W zależności od wybranego motywu wprowadzają też często do pokoju zieleń lub błękit – dwa uspokajające kolory, które sprzyjają zdrowemu dzieciństwu.


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Zwierzęta Dżungla Safari, Walltastic, decoArt24.pl


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl
Fototapeta Sea Adventure, Walltastic, decoArt24.plFototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Animal Forest, Walltastic, decoArt24.pl

Obrazy dla Dzieci

Fototapety dla hobbystów

Jeśli jednak wolałbyś uniknąć naiwnych klimatów w pokoju dziecięcym – z których, bądź co bądź, łatwo wyrosnąć – możesz pomyśleć o bardziej poważnych, acz fascynujących już przedszkolaki tematach typu kosmos, sporty czy nieśmiertelne, jak się okazuje, dinozaury. To idealna propozycja zwłaszcza dla chłopców, choć nie warto osadzać się silnie w genderowych stereotypach – i dziewczynka może bowiem marzyć o podróży na Księżyc czy do czasów prehistorycznych. Takie hobbystyczne fototapety są zwykle spokojniejsze w klimacie i sprzyjają atmosferze nauki, a przy tym łatwo jest dobrać do nich uniwersalne stylowo dodatki czy elementy wystroju.

Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Kosmiczna Przygoda 2, Walltastic, decoArt24.pl


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Dinosaur Land 2, Walltastic, decoArt24.pl


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

 Fototapeta Stadion Piłkarski, Walltastic, decoArt24.pl

Fototapety dla starszych dzieci

Nawet „zaawansowany” wiek szkolny nie eliminuje radości z posiadania w pokoju wielkoformatowej fototapety. Olbrzymią popularnością cieszą się tym kontekście mapy, które mają dodatkowy walor edukacyjny. Polityczne lub geograficzne, pełne są informacji, które można śledzić choćby leżąc leniwie na łóżku.

Ponadto, do młodzieżowego kanonu tapetowego wpisują się legendarne postacie filmowe, spośród których na szczególną uwagę zasługują modni od lat superbohaterowie. Jako symbol pop-kultury jest to temat praktycznie ponadczasowy. Wreszcie, młodzież uwielbia też bardzo partykularne tematy związane z subkulturami – np. skaterską, a dopasowana do całości pokoju ozdoba ściany pomaga budować poczucie pewności w swoim miejscu na Ziemi, a po części także poczucie własnej tożsamości!


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Grafitti, Wizard, decoArt24.pl


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

 Fototapeta Spiderman 4, Walltastic, decoArt24.pl


Fototapety do pokojów dziecięcych – Decoart24.pl

Fototapeta Mapa Świata, Walltastic, decoArt24.pl

 

Obraz dla Dzieci