Wczytuję dane...

5 pomysłów na biuro w domu

średnia: 5.0  ocen: 5
Autor: Decoart24.pl
Biuro w domu


5 pomysłów na biuro w domu

Temat Covid-19 nie przestaje być aktualny i wszystko wskazuje na to, że po doświadczeniach ostatnich miesięcy coraz więcej ludzi będzie musiało długoterminowo rozważyć pracę z domu.


Epidemia uzmysłowiła wielu pracodawcom, że praca zdalna jest tańsza, bezpieczniejsza i całkiem efektywna. Eksperci  uważają, że coraz więcej firm będzie w najbliższych latach forsować „home office” jako przynajmniej częściową alternatywę dla codziennego chodzenia do biura. Nic dziwnego, że aranżacja domowego gabinetu staje się coraz częstszym tematem w sektorze wystroju wnętrz.

Dziś przedstawiamy pięć kolejnych, dość ciekawych pomysłów, jak urządzić biuro w domu. Może któryś z nich da się zrealizować w Twoim domu?


Komfortowy home office


Praca w domu nie jest w żaden sposób lżejsza czy mniej ważna od pracy wykonywanej w biurze. Ciężko też oczekiwać, aby poważne zadania realizowane były na salonowej sofie, z laptopem na kolanach. Aby sumiennie wykonywać swoje obowiązki musimy mieć bowiem ku temu warunki. Tutaj też pojawia się pomysł na dość tradycyjną pracownię domową, która obok biurka z prawdziwego zdarzenia dysponować będzie również regałem czy komodą, na których znajdzie się miejsce na potrzebne dokumenty, książki, itd. Takie domowe biuro może być wydzieloną częścią salonu czy sypialni, ale musi posiadać pewien stopień izolacji od reszty powierzchni mieszkalnej.


Biuro w domu - Dekoracje decoart24.pl
Fot. pernillelindstudio.co


5 pomysłów na biuro w domu - dekoracje do domu decoart24.pl

Fot - studio-mcgee.com


Wolność stołu


Minimalistycznym wariantem domowego gabinetu jest po prostu stół. Niby tak niewiele, ale dla większości z nas aż nadto, aby spokojnie wykonywać swoją pracę. Luksus posiadania blatu do pracy bywa często jednak okupiony stresem pt. „gdzie go postawić?”. Jak się okazuje nie musimy szukać zacisznego kąta czy pustej ściany, których i tak prawdopodobnie już nie znajdziemy. Przy odrobinie dobrych chęci minimalistyczny stół można bowiem ustawić w większości salonów czy sypialni w przestrzeni wolnej, a efekt będzie zaskakująco korzystny!

Biuro w domu sklep z dekoracjami decoart24.pl

Fot. studio-mcgee.com


5 pomysłów na biuro w domu - decoart24.pl

Fot. studio-mcgee.com/


Za szkłem


W mniejszych mieszkaniach wstawienie małego biureczka z krzesełkiem może być szczególnie karkołomne. A nikt nie chce przecież pracować z jedną nogą przed telewizorem, a drugą w sypialni. Ciekawym rozwiązaniem w tych najmniejszych aranżacjach okazują się więc szklane ścianki działowe, które nie zajmują wcale miejsca i nie tamują dopływu światła, a przy tym pozwalają się przyjemnie odizolować od reszty lokatorów. Takie szklane boksy do pracy najlepiej pasują przy tym do nowoczesnych wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Ich wnętrze musi być oczywiście stosownie surowe i uporządkowane, aby nie raziło w oczy, psując reputację salonu!


5 pomysłów na biuro w domu - Dekoracje i dodatki decoart24.pl
Fot. maayanzusman.co.il5 pomysłów na biuro w domu - Wyposażenie wnętrz decoart24.pl

Fot. fastighetsbyran.com

Męski gabinet


Domowe biuro może być również pretekstem do spełnienia swoich skrytych marzeń. Dla wielu mężczyzn jest nim własny gabinet kojarzący się a hollywoodzką atmosferą karafki z whisky i ekskluzywnych cygar. Faktycznie, panowie chętnie odnajdują się dżentelmeńskich wnętrzach – ciemniejszych, poważniejszych, ze skórzanym fotelem, masywnym drewnianym biurkiem i dekoracjami odzwierciedlającymi osobiste pasje – od modeli i eksponatów kolekcjonerskich po hobbystyczne obrazy na płótnie. Bardziej tradycyjny lub też nowoczesny, taki męski gabinet może stać się przysłowiową jaskinią samca alfa, która naprawdę doda motywacji do pracy!

5 pomysłów na biuro w domu decoart24.pl
 Fot. saltandblues.com


5 pomysłów na biuro w domu decoart24.pl

Fot. teamlogue.ca


Kobiece biuro


Nieco inaczej na pracę w domu patrzą kobiety, które szczególnie chętnie korzystają z elastycznych form zatrudnienia. Zazwyczaj nie jest im koniecznie potrzebny do szczęścia samodzielny gabinet, ale zadowolą się własnym kątem z biurkiem. Musi ono mieć jednak styl i to najlepiej pogodny, a wręcz designerski. Panie bardzo chętnie więc urządzają swoją przestrzeń do pracy za pomocą kolorów, roślin doniczkowych, odważnych grafik, kolorowych gadżetów, ale także artystycznych lamp czy nawet unikatowych, awangardowych mebli!


5 pomysłów na biuro w domu decoart24.pl
Fot. interioridea.net


5 pomysłów na biuro w domu - Dekoracje decoart24.pl

Fot. jessiedmiller.com