Wczytuję dane...

Dekoracje ogrodowe, czyli jak umilić czas relaksu

średnia: 5.0  ocen: 5
Autor: Decoart24.pl
Dekoracje ogrodowe?


Dekoracje ogrodowe, czyli jak umilić czas relaksu


Piękne meble ogrodowe to dziś oczywistość. Dlaczego nie mielibyśmy dopełniać ich dekoracjami, tak jak w przypadku domowych wnętrz?

Wybór dekoracji ogrodowych nie może być oczywiście przypadkowy. Aranżacja krajobrazu wokół domu również rządzi się konkretnym stylem, a na dodatek wszystko co planujemy trzymać na trwałe pod gołym niebem musi spełniać podstawowe standardy odporności na niesprzyjające warunki klimatyczne, przede wszystkim wilgoć i nasłonecznienie. Jak się okazuje, wybór stylowych, spójnych i jakościowych dekoracji zaskakująco zmieniać jednak postać ogrodu, czyniąc go ciekawszym, praktyczniejszym, a nierzadko i bardziej kolorowym.


Donice ogrodowe


Mogłoby się wydawać, że tam gdzie ziemi jest w bród, a zagony aż proszą się o osadzenie, donice są zupełnie niezbędne. To jednak tylko złudna iluzja, którą rozumieli już projektanci słynnych ogrodów francuskich sprzed wieków - powierzchnia ziemi jest wszak dość nieciekawie płaska!


Donice i klomby nie tylko pozwalają zbliżyć zieleń do tarasów i ogrodowych ścieżek, ale także dodają jej wysokości, wznosząc się elegancko na tradycyjne rabaty. Wybierać można przy tym spomiędzy tradycyjnych ceramicznych modeli o romantycznym stylu, a nowoczesnych, minimalistycznych pojemników zachwycających swoją geometryczną surowością. Ciekawą propozycją są również technorattanowe donice do ogrodu, które można łatwo zgrać z designerskim meblami z technorattanu.Donice ogrodowe decoart24.pl
1. Tradycyjne donice ogrodowe - southernliving.com


Donice ogrodowe decoart24.pl
2. Nowoczesne donice - Home Design GalleryDonice ogrodowe decoart24.pl
3. Technorattanowa donica do ogrodu - Decoart24.plStojaki i kwietniki – czyli kontynuacja


Wielkie donice doskonale prezentują się na tarasowych płytkach czy u wejścia do domu, ale te mniejsze doniczki, właściwsze dla niektórych gatunków, dużo tracą na wrażeniu, jeśli nie zostaną odpowiednio wyeksponowane. Stąd też zainteresowanie kwietnikami, stojakami i wieszakami, które wywyższają rośliny w pionie i w szerz, tworzą fantastyczne konstrukcje, pełne liści i kwiatów.

Metalowe kwietniki często same w sobie są niebywałą ozdobą ogrodu czy tarasu, ale z odpowiednio dobranymi roślinami stają się czymś na kształt ogrodowej rzeźby czy zielonego parawanu. Mogą też zdobić ściany fasady, mniej estetyczne murki, poręcze balkonów, a nawet płoty, oddając szczególne zasługi gatunkom wiszącym, takim jak choćby surfinie.

Stojak na kwiaty - Kwietnik decoart24.pl
4. Wiszące kwietniki na płot - PinterestStojaki na kwiatki - Kwietniki decoart24.pl
5. Stojak na  Kwiatki - decoart24.plStojak na kwiaty - Kwietnik decoart24.pl
6. Kwietnik - Stojak na kwiaty - Decoart24.pl


Tekstylia pod gołym niebem


Wspaniałym akcentem kolorystycznym w aranżacji ogrodu i tarasu są również tekstylia, bardzie często stworzone z włókien syntetycznych, które nie boją się deszczu ani promieniowania słonecznego. Poduszki, pufy, a nawet dywany występują dziś w wersji outdoorowej, dbając o komfort naszego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Interesujące wzory nie pozostają daleko w tyle za deseniami znanymi z modnych aranżacji wnętrzarskich, zaś odpowiednie zestawienie tekstylnych dekoracji w fenomenalny sposób podkreśla przytulność jadalni ogrodowej czy kąta przed paleniskiem.Stojak na kwiaty - Kwietnik decoart24.pl
7. Kolorowe poduchy w ogrodzie - Neptune.com


Stojak na kwiaty - Kwietnik decoart24.pl
8. Ogrodowe tekstylia - IKEA


Dekoracje do domu decoart24.pl
9. Poduszki i dywan na taras - Quatropi


Świecące dekoracje do ogrodu


Aby korzystać z uroków posiadania ogrodu także po zmroku, trzeba wyposażyć się w odpowiednie źródła światła. Oprócz klasycznych lamp elektrycznych do wyboru mamy także mniejsze lampki, lampiony i latarenki, które nie tylko świecą, ale wręcz ocieplają powietrze!


Niezwykłe kształty i kolory w odpowiednim nagromadzeniu potrafią zamienić taras w miejsce z bajki, gdzie za szkiełkami tańczą płomienie świec, a barwne kule roztaczają romantyczną poświatę. Wiszące i stojące, małe i duże, tradycyjne i zasilane słońcem, lampiony i latarenki do ogrodu to dekoracje, bez których nie można się obyć wieczorową porą!Dekoracje do domu decoart24.pl
10. Rozświecony taras - melaniejadedesign.com


Dekoracje do domu decoart24.pl
11. Lampiony i latarnie ogrodowe - lights4fun.co.uk


Dekoracje do domu decoart24.pl
12. Drewniana latarenka DecoArt24.pl