Wczytuję dane...

Dom rodzinny

średnia: 5.0  ocen: 21
Autor: Decoart24.pl
Dom Rodzinny - Dekoracje i ozdoby


Jak urządzić dom rodzinny?Posiadanie dzieci to radość i frajda na każdy dzień roku. Niektórzy dorośli biorą tą odpowiedzialność na tyle poważnie, że nawet wymarzony rodzinny dom urządzają z myślą o młodszym pokoleniu i jego potrzebach.


Niby dzieci da się wychować w najzwyklejszym mieszkaniu – tak przecież wzrastało całe pokolenie dzisiejszych czterdziestolatków wychowanych w PRL-owskich blokowiskach. Dzisiaj wizja posiadania własnego domu czy choćby większego apartamentu jest bliższa przynajmniej części społeczeństwa. Pozostaje pytanie czy umeblować je według swoich „dorosłych” marzeń, czy może uwzględnić dwupokoleniowość rodziny.

Oto kilka ciekawych aspektów do uwzględnienia w tym drugim pomyśle…


Dzieci to najlepsi artyści


Żaden dom nie ma atmosfery bez obrazów czy plakatów na ścianach. Ich wybór może być podyktowany trendami, osobistymi fascynacjami artystycznymi czy po prostu poczuciem estetyki. Ale obrazy na ścianę mogą, a nawet powinny uwzględniać fakt, że żyją z nami młodzi ludzie, którzy inaczej zapatrują się na świat.

Stąd nawet, jeśli umieścisz w salonie swoje ulubione reprodukcje lub nowoczesne fotografie, pomyśl jak umożliwić dzieciom uczestnictwo w procesie zdobienia. Najbardziej otwarci rodzice oddają  poszczególne ściany domu fantazji dzieci. A obrazki, szkice i inne dzieła sztuki tworzone przez najmłodszych mają nie tylko wymiar emocjonalny i nostalgiczny, ale w odpowiedniej kompozycji potrafią być równie atrakcyjną dekoracją jak obrazy mistrzów awangardy!


Rodzinny Dom
 


Dom rodzinny decoart24.pl

Dom rodzinny decoart24.pl

Dom rodzinny decoart24.plWesoło przy stole


Jednym z największych uroków rodzinnego życia są wspólne posiłki. Ale w rodzinie, gdzie jest dwójka czy trójka pociech, trzeba liczyć się z faktem, że raz na jakiś czas pojawią się również koleżanki i koledzy, a więc jeszcze więcej dzieci. Możliwość zaproszenia wszystkich do stołu to luksus, ale też ogromna szansa na zbudowanie domu, do którego wszystkim chce się wracać.

Ideałem będzie więc jadalnia z długim stołem na osiem czy dziesięć osób. Praktyczność takiego pomieszczenia jest nie do przecenienia, także w kontekście rodzinnych zjazdów czy świąt. Ale można problem obejść również innymi sposobami. Dobry pomysł to połączenie kąta jadalnego z wysokimi krzesłami barowymi przy kuchennej wyspie – miejsca będzie dość, a towarzystwo da się łatwo rozdzielić według wieku czy zainteresowań!


Dekoracja stołu - Wesoło przy stole - Decoart24.pl

Dekoracja stołu - Wesoło przy stole - Decoart24.pl


Dekoracja stołu - Wesoło przy stole - Decoart24.pl


Rodzinne strefy relaksu


Obok posiłków rodzina lubi spędzać wspólnie czas na lenistwie. Może to być wspólne oglądanie telewizji, granie w gry towarzyskie, długie pogawędki czy śmiechy i wariacje. Mała sofa i dwa fotele mogą prezentować się ładnie w salonie, ale nie spełnią dziecięcych oczekiwań.

Dlatego jeśli tylko miejsce na to pozwala, spróbujmy stworzyć przestrzeń relaksacyjną, w której będzie można robić to, co dzieci lubią robić najbardziej – pokładać się, turlać, tulić czy nawet odgrywać dzikie zabawy. Duże kanapy o dwustronnej konstrukcji, miękkie pufy, rozkładane fotele czy nawet kompaktowe ławy pokryte mnóstwem poduszek to pomysł, który docenią i starsi, i młodsi!


Rodzinne strefy relaksu w domu - Decoart24.pl

Rodzinne strefy relaksu w domu - Decoart24.pl

Rodzinne strefy relaksu w domu - Decoart24.pl
Domowe atrakcje dla dzieci


Gdyby poprosić najmłodszych o listę ich marzeń w zakresie wystroju wnętrz, prawdopodobnie zmieniliby dom w plac zabawod zjeżdżalni z piętra po trampolinę w salonie. Ale dorośli mają klucze w kieszeni i wymagają pewnej dozy racjonalności, komfortu i konwencji. Co nie znaczy, że w małych sprawach nie można iść dzieciom na rękę.

Ot, huśtawka domowa to dziś mebel popularny i nawet bardzo designerski, który z powodzeniem może ożywić salon, sprawiając radość najmłodszym. Podobny efekt da wesoły namiot do zabaw, który dzięki nowoczesnemu wzornictwu doskonale odnajdzie się nawet w eleganckich wnętrzach. Wreszcie, ukłonem w stronę dzieci są także fototapety dla dziewczynek i chłopców farby imitujące czarne tablicemożna dzięki nim stworzyć w domu przestrzeń kreatywności i komunikacji, w której mazanie po ścianie będzie dozwolone!


Obraz dla Dzieci

Domowe atrakcje dla dzieci decoart24.pl

Domowe atrakcje dla dzieci decoart24.pl

Domowe atrakcje dla dzieci decoart24.pl